Zobacz wątek - ZX6R wężykuje przy niskich prędkościach, dziwnie przyśpiesza

ZX6R wężykuje przy niskich prędkościach, dziwnie przyśpiesza

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

ZX6R wężykuje przy niskich prędkościach, dziwnie przyśpiesza

Postprzez stunter00 » 15/9/2016, 06:42

Cześć, od niedawna jestem właścicielem Kawasaki ZX6R z 99r, i zauważyłem że motocykl wężykuje. Nim mniejsza prędkość tym mocniej a przy 50+km/h już nie czuć. W zakrętach bicie (raczej coś z przodu) się nasila, wtedy również czuć przy prędkościach 50-100km/h. Odbija od lewej do prawej równomiernie zależnie od prędkości (więc raczej nie głowka ramy) i mam wrażenie że to może być opona (końcówka bieżnika) lub felga (ma nierówną powierzchnię jakby była klepana) a tarcze wyglądają bardzo dobrze (brak rowka na brzegu ani widocznych uszkodzeń). Ciśnienie jest dobre 2.5Bar/2.9Bar. Nie ma opcji żeby puścić kierownice bo nawet trzymając ją przy 30km/h jest to bardzo uciążliwe, ściąga na boki i muszę korygować non stop... Uznajmy to za główny temat ale przy okazji jeszcze spytam o coś. Mianowicie jak odkręcę mocno manetke powiedzmy na 1 biegu, tak między 7-10 tyś zachowuje się jakby tracił przyczepność albo jakbym sprzęgło wcisnął. Nagle szarpnie, obroty wskakują dużo wyżej i płynnie schodzą do odpowiednich i dopiero wtedy przyśpiesza dalej hmm dzieje się to tylko na biegu podczas jazdy. Chyba wpadłem troche z tym motocyklem ale co zrobić, prosze o rady to może jakoś to zrobię a jak nie to pozostaje mechanik. Dzięki

Edit:
Co do przyśpieszania to już się wyjaśniło, sprzęgło się skończyło bo teraz od samego początku wystarczy mocniej przekręcić manetkę i od razu wariują obroty a nie jedzie, i mam pytanie czy da się to jakoś jeszcze naciągnąć czy pozostaje jedynie wymiana tarcz?
stunter00
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa