Zobacz wÄ…tek - Jakie pierwsze hard enduro?
NAS Analytics TAG

Jakie pierwsze hard enduro?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jakie pierwsze hard enduro?

Postprzez mati1414 » 11/9/2016, 12:54

Witam, decyzja zapadła i chcę spróbować swoich sił na motocyklu terenowym, ale nie wiem jakiego szukać:

1. Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
- 20 tysięcy km na Suzuki GS 500,
- 10 tysięcy km na CBR F4

2.Wiek, waga, wzrost
- 25 lat, 72kg, 180cm

3. Do jakich celów chcesz używać motocykla, w jakich udziałach procentowych?

Motocykla chcę przede wszystkim używać do amatorskiego latania w terenie ze znajomymi, ale chciałbym, żeby motocykl miał homologację, żebym mógł czasem załatwić coś na mieście lub po prostu przeciąć chwilę miastem bez stresu.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Ciężko powiedzieć, nie wiem ile km robi się w terenie ;), jak najwięcej!

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Na motocykl posiadam maksymalnie 10 tysięcy, na ciuchy posiadam osobny budżet.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Tu jest pies pogrzebany, totalnie nie jestem zdecydowany czy chcę motocykl w 2T czy w 4T - co będzie lepsze dla początkującego w terenie i w jakiej pojemności. Mówi się, że 2T jest tańszy w utrzymaniu.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Yamaha WR250F, Husqvarna WRE 125
mati1414
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/7/2014, 11:42


Postprzez shokei » 12/9/2016, 19:47

Wedlug mnie, exc 250/300 tylko do 10 tys moze byc problem.
Co do tego czy 2t czy 4t to milion razy wolę 2t, chodźby z prostej konstrukci silnika, wystarczy byc troche kumaty i wszystko mozna zrobic samemu 4t ma troche bardziej skomplikowany silnik chociaz moc oddaje rownomiernie w poruwnaniu do 2t...
Wedlug mnie trafniejszym wyborem jest 2t, skoro mowisz ze masz budzet ograniczony o bierz 2t..., malo tego to hard enduro a w tej dyscyplinie cały czas cos trzeba grzebac przy silnikach itp...
Co do husqvarny to nie mialem z nimi doswiadzenia, tzn zalezy ktory rok bo co do tych starszych modelow to nie jestem przekonany no chyba ze chodzi Ci o te husqvarny pod skrzydłami KTMA, to sa nowsze roczniki i razej nie kupisz tego do 10k.
Bierz ktma 250/300 z 300 bedziesz mial problem bo to moze sie okazac ze to bedzie dla ciebie taki pitbull na lancuchu, trudny do opanowania zwlaszcza ze nie miales doswiadczenia w terenie....
Polecam ktma exc 250 2t, jak Ci brakuje to doskladaj.
Aha i nie napalaj sie tak XD, i polecam zmierzyc kompresje przed zakupem 2t. Ja tego nie zrobilem i mialem pol silnika do wymiany.
shokei
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23/2/2015, 07:26




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê