Zobacz wÄ…tek - Motocykl do 12 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Motocykl do 12 tyÅ›

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykl do 12 tyÅ›

Postprzez Radziokok » 8/9/2016, 18:47

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), :15 tyś przejechane motorowerem , 12 tyś -varadero XL125, 10 tyś - samochodem :D
- Wiek, waga, wzrost, - 18 lat ,74 kg, 186 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? : 40 % latanie z kumplami dla rozrywki , 60% turystyka ( trasy maksymalnie 200-300km ) .
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? : 8-10 tyś km .
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Motocykl 12 tyś , aktualny strój to : spodnie/kombinezon - RST ADVENTURE 2 , buty : ALPINESTARS WEB GORE-TEX, kask/rękawice - aktualnie posiadam kask za jakieś 300 zł i rękawice za 150 . W zimie mam zamiar już kupić porządne .
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Ciężko stwierdzić , jeśli coś się zepsuje / będzie potrzebna wymiana no to znajdzie się kasa .
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. :
nakedy/turystyki .
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? :
Yamaha XJ6 , Yamaha fz6 S2 .

Szukam jakiejś alternatywy do tych motocykli . Przejechałem się już kilkoma FZ6 i naprawdę mi się podobają jednak nie wiem czy w tej cenie znajdę jakiś dobry model . Wiadomo , że muszę liczyć koszty zblokowania.
:)
Radziokok
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/10/2012, 12:31
Lokalizacja: Podkarpacie


Postprzez Lucider » 11/9/2016, 19:29

Aktualnie czekam na prawo jazdy A2 i też zaczynam rozglądać się za czymś, budżet 10-12k, coś uniwersalnego i do rekreacyjnej jazdy, raczej bez długodystansowej turystyki. Prócz tych które wymieniłeś jest jeszcze polecana Kawasaki Er 6 naked albo w owiewkach,fazer,gladius albo SV, Suzuki bandit 650,honda hornet i cbf 600. Co do blokowania to lepiej szukać czegoś już zablokowanego, będzie taniej, a i tak to moto tylko na 2 lata najprawdopodobniej. Może ktoś bardziej doświadczony się odezwie i coś podpowie
Lucider
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1/7/2016, 01:41
Lokalizacja: Podkarpacie


Postprzez Cezariusz43 » 16/9/2016, 13:41

No ja też robię na A2.
udziele pożyczki prywatnie (otwórz link)
Cezariusz43
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/9/2016, 12:56

Postprzez panzervi » 18/9/2016, 19:47

Ja kupiłem w tym soku suzuki gs500f i jestem zachwycony :)
Super wygląd, wygodny, małe spalanie, brak chłodnicy i w ogóle tani w utrzymaniu, za 8000 macie zarombisty egzemplarz, a do tego ma idealnie 35kW wiec nie trzeba żadnych blokad.
Czego chcieć więcej?
:D
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez Radziokok » 18/9/2016, 21:40

panzervi napisał(a):Ja kupiłem w tym soku suzuki gs500f i jestem zachwycony :)
Super wygląd, wygodny, małe spalanie, brak chłodnicy i w ogóle tani w utrzymaniu, za 8000 macie zarombisty egzemplarz, a do tego ma idealnie 35kW wiec nie trzeba żadnych blokad.
Czego chcieć więcej?
:D



Jeździłem , nie spasował mi ten motocykl . Akurat brak chłodnicy moim skromnym zdaniem jest wadą . Wolę pomęczyć się teraz i kupić motocykl , który za dwa lata odblokuję niż po tym czasie znowu się bawić z zakupem czegoś mocniejszego ....
:)
Radziokok
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/10/2012, 12:31
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez Fliper » 19/9/2016, 16:29

Jak ma być chłodzona cieczą to najrozsądniejszą opcją jest chyba sv650s - bo, że owiewki to jednak dobra rzecz szybko przekonuje się o tym każdy kto pojedzie nakedem w dłuższą trasę. sv650s również dlatego, że większość tutaj wymienionych ma chłodzenie powietrzem. Poza banditem, ale jego silnik to już zupełnie osobna historia i dalej ma gorsze chłodzenie niż motocykle chłodzone cieczą. Można też brać kawę er6, fz6 lub xj6 diversion, ale moim(przyznam mocno subiektywnym zdaniem) najlepsza jest sv650s po 2003 roku bo za 12k spokojnie idzie taką kupić, a poprzednie roczniki są trochę bardziej jajowate, ale to już kwestia gustu. sv jest lekka, przyjemna, a jej moc jak na pierwsze moto jest w zupełności wystarczająca taki fazer jest dużo mocniejszy, a blokada na a2 blokuje ci tylko vmax. Przyspieszenie pozostanie takie samo jak w nieodblokowanym do pewnego momentu oczywiście, ale przyspieszenie svki jest jak na początek całkiem ok, fz6 już jest trochę mniej przewidywalnym motocyklem.
Fliper
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11/10/2015, 10:47



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê