Zobacz wÄ…tek - owiewki do motoru
NAS Analytics TAG

owiewki do motoru

O wszystkim
_________

owiewki do motoru

Postprzez jedimindster » 4/9/2016, 16:09

Witam serdecznie,
jestem nowym użytkownikiem na forum. Moje pytanie jest następujące, ponieważ googlowałem dosyć długo i niestety nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi postanowiłem zapytać fachowców. Mam możliwość stworzenia drukarką 3d różnych komponentów do motoru. Możliwości są praktycznie nieskończone, ale zastanawiałem się nad zrobieniem w taki sposób nowych owiewek do motocyklu. Plany CADowe posiadam, teraz tylko zacząć drukować czekam na filamenty do druku. Jednak przed zrobieniem tego jedna sprawa mnie zatrzymuje. Czy motor ktory ma stworzone owiewki 100 % odwzorowane do oryginału przejdzie przegląd ? Czy potrzebują one przejść jakieś specjalne atesty przed użyciem ? Czy polskie prawo reguluje to ? Wiem ze alternatywa dla wielu ludzi sa owiewki kupowane z allieexpress z chin, wiec chyba z takimi stworzonymi w domu nie bylo by problemu.
jedimindster
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/9/2016, 15:55


Postprzez lagiboy » 4/9/2016, 16:40

nie słyszałem żeby ktoś sprawdzał skąd masz owiewki podczas przeglądu. Plastik się łamie, mam tylko obawy odnoście wytrzymałości, ponieważ normalnie owiewka jest tworzona jako całość odlana ciśnieniowo w formie a tutaj jednak będzie drukowana warstwowo.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Czester » 4/9/2016, 17:13

Wytrzymałość żadna. Rozsypie się w kawałki przy małej parkingówce. Już lepiej z laminatu odlać. Podczas badania technicznego nikt Ci nie będzie sprawdzał z czego masz wykonane owiewki, byle trzymały się kupy.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez jedimindster » 7/9/2016, 08:54

Czytałem że takie owiewki są zrobione z tworzywa ABS, do drukarki 3d można dokupić filament ABS, myślicie że przy większej prędkości może być słabo z taką owiewką ?
jedimindster
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/9/2016, 15:55

Postprzez lagiboy » 7/9/2016, 16:02

Myślę że możesz spróbować jakiś drobny element i sprawdź sam. Ogolnie widząc w jaki sposób drukarka to lepi, nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony na wytrzymałość takiego "druku".
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Szafa » 7/9/2016, 16:53

Kompletnie nieopłacalne i bez sensu z powodu właśnie nakładania warstwowego = efekt schodkowy.

Może SLS, jako metoda zrobienia formy po taniości a w dalszej kolejności laminowanie ?

Chińczycy już robią wtryski za 1/3 ceny nowego kompletu od producenta.
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości




na górê