Zobacz wątek - SUZUKI Bandit na pierwszy motocykl?

SUZUKI Bandit na pierwszy motocykl?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

SUZUKI Bandit na pierwszy motocykl?

Postprzez kilkujadek » 4/9/2016, 11:34

Pytanie jak w temacie. W moim mieście jest do kupienia taki motocykl http://olx.pl/oferta/suzuki-bandit-600s ... 54d67a2ccb. Jestem świeżo po egzaminie na A i stąd pytanie, czy takie moto nadaje się na początek?
kilkujadek
Świeżak

Postprzez lagiboy » 4/9/2016, 13:14

trzeba pojechać i obejrzeć ale generalnie taki (niekoniecznie ten) motocykl nadaje się na pierwszy o ile nie przeraża Cię jego wagomiara.
black matt=grey (color by honda)
lagiboy
Moderator

Postprzez Croowab » 4/9/2016, 14:45

Nadaje sie ale teź zależy od wielu czynników.
Croowab
Bywalec

Postprzez Pappa2 » 9/9/2016, 22:27

sluchaj rady kolegi ktory jezdzi 125 cc na prawko kat b (czyli mnie)..
to co pewnie nauczyles sie na nauce jazdy ni jak ma sie do jazdy motocyklem... nie bede ci dawal rad... po za jedna.. zapoznaj sie z technika jazdy na motocyklu.. od siedzenia na nim, liniach przejazdow, kontrole gazu, przeciwskret, hamowanie, zmiana biegow i wiele innych...
tylko nie z filmikow na youtube, a z kasiazki "motocyklista doskonaly" lub z filmu pana code'a "biblia pokonywania zakretow"... i potem zacznij to stosowac - zawsze

kazdy motocykl bedzie dobry na pierwszy jezeli dobrze ogarniesz teorie i bedziesz jezdzil na 70% swoich umiejetnosci... warto kupic motocykl za tyle pieniedzy aby zostalo jeszcze "troche" na ubranie..

croowab swietny awatar! i niezla motywacja ;)
Pappa2
Świeżak

Postprzez Lockwood » 17/9/2016, 14:31

Dołożę swoje trzy grosze, ponieważ pół roku temu zadawałem sobie to samo pytanie.

Mam 183 cm wzrostu, ważę jakieś 80-84 kg i gdy zaczynałem pierwsze samodzielne jazdy, nie byłem jakoś szczególnie "napakowany". I obstawiłem na Bandita - dodatkowo wersję 650 cm3, olejaka.

I się nie zawiodłem. Maszyna jest ciężka, to prawda, ale za to bardzo wdzięczna w zakrętach i prowadzi się przyjemnie. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia się i dopasowania.

Przy okazji charakterystyka pracy silnika w Bandicie jest przyjazna dla świeżaka - nie rwie w kosmos od samego dołu, moc oddaje całkiem liniowo.

Jeśli Ci się podoba - znajdź zadbany egzemplarz i bierz, a rady kolegi Pappa2 weź sobie do serca - Motocyklista Doskonały, szkolenie Suzuki Shell Moto Szkoła i podobne zmieniły moje życie ;).
Lockwood
Świeżak

Postprzez Harald4312 » 17/9/2016, 18:47

Spoko info.
Harald4312
Świeżak

Postprzez WicherTarpno » 21/9/2016, 10:04

Jak najbardziej.W zeszłym sezonie sam nabyłem bandziora.Również miałem małe obawy,nawet brałem pod uwagę gs 500.
Ale na szczęście jednak na Suzi padło tylko że golasa.Bardzo wygodny dla Ciebie jak i dla plecaka.Po przejechaniu 300 km nie odczuwasz trudu przejazdu.Fakt trochę ciężki ale dzięki temu super się prowadzi.Jedyny minus-przy szybkiej jeździe potrafi sporo wypić i hamulce nie są powalające
Fakt zastanawiam się nad zmianą motocykla ale tylko i wyłącznie na bandziora 1200
WicherTarpno
Świeżak

Postprzez czarna_wdowa » 24/9/2016, 12:52

Zależy od tego jak jeździsz i czy myślisz na drodze
czarna_wdowa
Świeżak

Re: SUZUKI Bandit na pierwszy motocykl?

Postprzez fz6mateo » 26/10/2016, 15:20

kilkujadek napisał(a):czy takie moto nadaje się na początek?

Witam, dobór motocykla to bardzo indywidualna sprawa, jednak wydaje mi się, że tego typu motocykl nie przysporzy większych problemów. Duży plus za to, że motocykl wyposażony jest w crashpady, które zniwelują ewentualne uszkodzenia przy parkingówkach. Sam zacząłem od FZ6n S1 i super się sprawuje zdobywając doświadczenie :)
fz6mateo

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A