Zobacz wÄ…tek - Naprawa alternatora Yamaha R6
Advertisement
NAS Analytics TAG

Naprawa alternatora Yamaha R6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Naprawa alternatora Yamaha R6

Postprzez yamahabeybeblue » 24/8/2016, 15:43

Witam wszystkich,jeżdże yamahą r6 z 2002 roku i padło mi ładowanie,prawdopodobnie szczotki alternatora,jak się do tego zabrać?
yamahabeybeblue
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2016, 22:53
Lokalizacja: Gołdap


Postprzez Glenroy » 24/8/2016, 17:10

Szczotki? Gdzie Ty masz szczotki w altku w moto? ;). Masz magnesy stałe na wałku i uzwojenia stojana z których wyprowadzone są końce do regulatora.

Może Ci regulator padł a nie altek.

Zmierz napięcia międzyfazowe jakie daje sam alternator, przy 5.000 rpm powinny wynosić 60-90VAC. Krótko mówiąc, odłączasz kostkę od regulatora -3 żółte, albo białe przewody-, odpalasz moto, wkręcasz na 5krpm i mierzysz napięcie pomiędzy każdym z tych 3 przewodów, pomiędzy wszystkimi wartość napięcia powinna być taka sama i wynosić 60-90V PRĄDU PRZEMIENNEGO, tak podkreślę, żebyś miernika nie zabił.

W ogóle najpierw sprawdź, jak się to ładowanie zachowuje, czy przy jakimś zakresie obrotów nie masz spadów, skoków napięcia etc.

Osobiście zakładam, że szlag trafił co najwyżej regulator.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez yamahabeybeblue » 30/8/2016, 21:59

Dzięki za info kolego,pozdrawiam 8)
yamahabeybeblue
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2016, 22:53
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez MisieqMP » 31/8/2016, 12:57

Też tak uważam jak Glenroy, regulatory w fortepianach to jakaś masakra ... Powinni je w kioskach ruchu sprzedawać!
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez yamahabeybeblue » 2/9/2016, 08:39

Że niby tak często padają?
yamahabeybeblue
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2016, 22:53
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Glenroy » 2/9/2016, 10:09

yamahabeybeblue napisał(a):Że niby tak często padają?


Nie przesadzał bym z tym ich padaniem, Honda w tym temacie ma zdecydowanie większe doświadczenie :lol: . Aczkolwiek, no jest to rzecz, której się może popsuć z wielu powodów, problemem jest tutaj znalezienie dobrego zamiennika, bo o Tourmaxie słyszałem niestety bardzo różne komentarze i wiem, że zdarzały się fabrycznie nowe, martwe egzemplarze.

Też muszę się za czymś zacząć rozglądać, bo mój w FZS-ie zaczyna powoli niedomagać.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Pappa2 » 2/9/2016, 22:51

jezeli spalil sie stator (mowiac brzydko -cewki) to mozesz dac go do naprawy -przewijania. szukaj zakladow ktore przewijaja silniki elektryczne. powiedz ze to pracuje w oleju (jesli w twoim modelu tak jest) zeby wiedzieli jakiego lakieru uzyc.. koszt ok 100-150zl.
nie wiem jak jest u ciebie w motocyklu. ale generalnie masz 3 kable fazowe polaczone ze soba w gwiazde lub trojkat (zreszta to nie wazne ;) ) miedzy nimi mierzysz napiecie. mozesz nawet mierzyc na wolnych obrotach..pamietaj ze to prad zmienny... z statora musi wychodzic jeszcze jeden kablel podpiety jako masa statora. i jezeli lapiac miernikiem ktory kolwiek kabel pradowy i ten kabel masy statora zobaczysz ze obwod jest zamkniety oznaczac to bedzie zwarcie do masy. czyli czesc do naprawy/wymiany.

ja w swoim komarku dawalem do przewijania stator. dziala jak nalezy...
Pappa2
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1/9/2016, 20:25

Re: Naprawa alternatora Yamaha R6

Postprzez moto1997 » 9/4/2021, 10:24

Też ostatnio miałem problem ze spalonymi cewkami w alternatorze i oddałem go do przewinięcia firmie z Lublina. Nazywa się chyba Stator? Nie jestem do końca pewien ale byłem zdziwiony jakością wykonania jak i świetnym podejściem do klienta. Dostałem od nich nawet gwarancje co chyba rzadko się zdarza w tej branży. :D :D
moto1997
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/4/2021, 10:17



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê