Zobacz wÄ…tek - Czy dostane mandat?
NAS Analytics TAG

Czy dostane mandat?

Przepisy, prawo
_________

Czy dostane mandat?

Postprzez Roarke » 30/7/2016, 00:46

Witam, dziś jadąc samochodem wjechałem na pas dla busów i po drodze był znak zakazu wjazdu a wszystko na moje nieszczęście na oczach policji ale nie zatrzymali mnie. I tu pytanie czy jeśli mnie nie zatrzymali to czy upiekło mi się czy nagrali to i przyjdzie mi mandat? A i przepraszam że pisze o tym na forum motocyklowym ale jestem zdesperowany.
Roarke
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/7/2016, 00:39


Postprzez Glenroy » 30/7/2016, 17:44

Jeżeli Cię nie zatrzymali, to i nic nie dostaniesz.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Kineskop » 14/11/2016, 13:53

Wykroczenia nagrane na tę chwilę mogą dotyczyć przekroczenia prędkości lub wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Co do jazdy na bus-pasach czy co do wyprzedzania w niedozwolonym miejscu jak na razie nie ma kar dotyczących rejestracji wideo.
Kineskop
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/11/2016, 13:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez traveler » 14/11/2016, 17:23

Nie wiem jak u Ciebie ale raczej by się puścili za Tobą i mandat "od ręki". Pierwsze słyszę by dostać mandat (za takie wykroczenie) za nagranie ;)
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Glenroy » 14/11/2016, 21:10

Kineskop napisał(a):Wykroczenia nagrane na tę chwilę mogą dotyczyć przekroczenia prędkości lub wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Co do jazdy na bus-pasach czy co do wyprzedzania w niedozwolonym miejscu jak na razie nie ma kar dotyczących rejestracji wideo.


A co w przypadku wideorejestratorów w pojazdach policji? Jest rejestracja wideo i można dupnąć za każde z zarejestrowanych wykroczeń. Rejestratory DVR w cywilnych samochodach, na ich podstawie może zostać nałożony mandat za każde z popełnionych wykroczeń, poza przekroczeniem prędkości, bo pomiar tejże, można dokonać tylko homologowanym w tym celu urządzeniem. Monitoring miejski, czy kamery na skrzyżowaniach tak samo, można dostać za wszystko, poza prędkością.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê