Zobacz wÄ…tek - Zygzakowanie, efekt lekkiego shimmy Honda Hornet CB 600 2003
NAS Analytics TAG

Zygzakowanie, efekt lekkiego shimmy Honda Hornet CB 600 2003

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Zygzakowanie, efekt lekkiego shimmy Honda Hornet CB 600 2003

Postprzez Kesu » 26/7/2016, 18:51

Witam wszystkich,

Mam problem z moim Hornetem CB 600 2003 rok. Kupiłem go niedawno.
Mianowicie podczas jazdy z wyższą prędkością tj: 160+ motocykl zaczyna wężykować. Nie mam już pomysłu co może być nie tak, a wydaje mi się ,że nie jest to normalne zjawisko przy Hornetach. Poniżej przedstawiam co po kolei zmieniałem/naprawiałem aby pozbyć się efektu:

1. Myślałem iż to wina ciśnienia wiec po manualu dopompowałem opony do wymaganych 2.5 z przodu i 2.6 z tyłu. Nic to nie dało
2. Kupiłem nowe opony METZELER ROADTEC Z6 180/55/17 120/70/17 (stare i tak były już mocno wyeksploatowane). Oczywiście zostały nałożone na felgi i wyważone. Również nic to nie zmieniło.
3. Sprawdziłem luzy na główce i wahaczu tylnym. Nie było żadnego luzu.
4. Zdjąłem zbiornik paliwa i obejrzałem dokładnie ramę. Zero podejrzanych miejsc.
5. Ustawiłem na nowo lagi. (pojechałem dziś do mechanika który potwierdził iż ustawiłem je prawidłowo). Również brak efektów.
6. Zdjąłem przedni błotnik i owiewkę. Również nie zrobiło to różnicy.

Motocykl nadal zygzakuje. Dodam iż przy niższych prędkościach (-160) Honda prowadzi się prosto, nawet przy puszczeniu kierownicy przy 100km/h nic nie zaczyna drgać ani ściągać.

Następnie chce sprawdzić hamulce. Chociaż wątpię iż one mogą być powodem. Przy lekkim bądź mocnym hamowaniu nic się nie dzieje(hamuje jak ma hamować).

Dodaje link youtube do podobnego objawu (mi dzieje się to przy względnie stałej prędkości nie przy przyspieszaniu): https://www.youtube.com/watch?v=52yOAj1 ... 6lwGUe12Iw

Proszę o pomoc. Nie wiem co może być z moją Hondą. Każda sugestia, lub pomysł może pomóc rozwiązać mój problem.

Zwykle nie jeżdżę z taką prędkością, Hornet to jednak naked. Jednak uczucie ,iż coś jest nie tak wprowadza mnie w niepokój i nie potrafię czerpać 100% przyjemności jaką daje jazda na moto.

Dzięki wielkie
Kesu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/7/2016, 18:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Walenty » 27/7/2016, 13:06

Spróbowałbym jechać z tą ramą na pomiar czy aby na pewno wszystko gra, bo na oko może nie być widać.
Fajnie byłoby też przejechać się innym egzemplarzem.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê