Zobacz wątek - Sprzedaż nieprzerejestrowanego motocykla 2 miesiące po kupnie
NAS Analytics TAG

Sprzedaż nieprzerejestrowanego motocykla 2 miesiące po kupnie

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż nieprzerejestrowanego motocykla 2 miesiące po kupni

Postprzez quado500 » 11/7/2016, 21:24

witam posiadam motocykl 125/50 z 2005r i chciałem go sprzedać problem jest taki, że kupiłem go pare miesięcy temu (nie mineło jeszcze pół roku) i go nie przerejestrowałem na umowie jest cena 1000zł bo za taką naprawde kupiłem (silnik chodził głośniej niż u traktora) i chciałem go sprzedać ale nie za 1000 :D i na umowie musiałbym dać cene max 1000 żeby nie płacić podatku od zysku i tu rodzi się pytanie czy jakby przyszły właściciel chciał go zarejestrować i cena by sie wydawała za mała i by ją podwyższyli w urzedzie komunikacji to musiałbym wtedy zapłacić ten podatek czy nie? prosze o udzielenie normalnej odpowiedzi każdy wie że połowa ludzi tak robi
Avatar użytkownika
quado500
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20/12/2015, 11:03


Postprzez Glenroy » 11/7/2016, 21:54

A nie jest przypadkiem tak, że masz obowiązek zarejestrować pojazd do 30 dni od daty zakupu? W ogóle to urząd skarbowy nie wali jakichś kar za to? Ubezpieczenie? Sprzedający przecież musiał zgłosić sprzedaż pojazdu w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela.

Co do samej ceny nikt Ci tego nie zakwestionuje, bo to Ty decydujesz za ile chcesz szrot sprzedać. Jeżeli gdzieś ktoś nalicza, to w przypadku sprowadzenia pojazdu zza granicy urząd celny nalicza sobie opłatę na podstawie danych eurotaxu a nie kwoty na umowie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez quado500 » 13/7/2016, 17:03

Czyli jak przyszły klient powie że nie jest uszkodzony i wycenią go na ponad 1000zł (czyli więcej niż dałem) to bede musiał zapłacić ten podatek od wzbogacenia? czyli gdyby wycenili np. na 1500 to ileś % od 500zł ?
Avatar użytkownika
quado500
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20/12/2015, 11:03

Postprzez riderZ056 » 13/7/2016, 19:00

Kiedyś wpisałem na umowie darowizny 1 zł jako wartość 50% własności samochodu, ale to bez znaczenia bo i tak sprawdzają według katalogu. A tym samym samochodem jeździłem zarejestrowanym na drugiego właściciela do tyłu, i nikt nic nie powiedział. Ani policja podczas kontroli, ani ubezpieczyciel, ani wydział komunikacji (było trochę kombinacji przy wyrejestrowywaniu ale 2 godziny i było po sprawie). To jest lex imperfecta.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê