Zobacz wÄ…tek - Drugie "Pierwsze moto"
NAS Analytics TAG

Drugie "Pierwsze moto"

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Drugie "Pierwsze moto"

Postprzez Grovnic » 5/7/2016, 16:20

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum, grzebałem za odpowiednim działem ale nie znalazłem.

Chcę kupić motor (całkiem odkrywcze zważając na dział ;) ). Jak z tytułu wynika nie będzie to moje pierwsze spotkanie z dwoma kołami. Pierwsze,z powodu braku doświadczenia i definitywnie złego doboru maszyny do umiejętności, zakończyło się tragicznie, na szczęście tylko dla maszyny.

Za radą z pierwszego postu tego działu, kilka słów o mnie.

Jestem kolesiem po 30, mam 185cm wzrostu i ważę cirka 95 kg.
Na motorze pojeździłem niewiele, w mieście doświadczenie praktycznie żadne.
Szukam moto do jazdy po mieście do roboty, weekendowych wypadów, możliwe z plecaczkiem, może później dalszych wyjazdów. Przede wszystkim jednak do nauki.

Wydać planuję nie więcej niż 9-10k a chętnie mniej. Osprzęt mam, choć będę nabywal nowy kask i myślę o jakiejś zbroi (po wypadku cenie dobre ciuchy)ale to osobny budżet.

Klasy motocykli mnie interesujÄ…cych to:

Turystyki
Naked
Miejskie

Chciałbym by moto było wygodne ( jeździłem na dużym turystyku, po 300km nie czułem, że w ogóle gdzieś jechałem ), miła by była perspektywa zamontowania kufra/kufrów.
Zdecydowanie niepełnoletnie;)

Na co patrzyłem:
Suzuki DL 650- niestety trochÄ™ inny zakres cenowy
Yamaha MT3- boję się czy nie za małe na takiego kloca jak ja, no i czy dam radę jakiego kufra tam założyć?
Yamaha Fazer (FZ6)
Honda Transalp - problem podobny do DL
Kawasaki ER6

Bardzo w oko mi wpadła MT3, Fazerek podobnie.

Doradźcie proszę, a może ktoś ma któreś z wymienionych na sprzedaż ?

Dzięki i pozdrawiam,

Grovnic
"...Sometimes the same is different but mostly it's the same..."
Grovnic
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/7/2016, 14:31
Lokalizacja: Wroclaw


Postprzez A7 x » 5/7/2016, 18:25

Podpowiem Ci jakie są sprzęty polecane na forum na pierwsze moto:

Kawasaki ER-6 (Naked, F)
Yamaha XJ6 (Naked, S, F)

Koniecznie wersje z ABS-em, bo to jest genialna sprawa i często ratuje pupę, szczególnie niedoświadczonego motocyklisty.

Cenowo te modele niby podobnie, ale zależy jakiej wersji poszukujesz.
Te motocykle w wersji naked są bardzo popularne i nie problem je dostać w tym przedziale cenowym.

Gorzej ma siÄ™ sprawa z wersjÄ… z owiewkami.
W przypadku Kawasaki nadal idzie upolować w zakładanym budżecie, jednak w przypadku XJ-ki, to dorwanie wersji F (pełna owiewka) lub S (niepełna) z ABS-em na pokładzie, to już kwota 15k.

Yamaha FZ6 fajne moto, ale na początek raczej mniej polecane ze względu ma to, że ma to motor zdławiony z R6 i powyżej 6-7k obrotów pokazuje pazura :)
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez panzervi » 6/7/2016, 12:16

Junak 902
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez Grovnic » 6/7/2016, 13:38

@A7 x - dzieki za podpowiedz, XJ-tki niestety, starsze mi sie dramatycznie niepodobaja, a mlodsze ciezko znalezc, tak by sie miescila w budzecie.

Pozostaje niby Kawa.

@Panzervi - Junak to nie moj typ totalnie ( 125 zwlaszcza - przy mojej masie i tej pojemnosci, na swiatlach mijaja mnie matki z wozkiem ;) ) - ale dzieki za wypowiedz.

Pozdro

Grovnic
"...Sometimes the same is different but mostly it's the same..."
Grovnic
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/7/2016, 14:31
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez kello » 14/7/2016, 10:03

Za te pieniądze dostaniesz Transalpa 650. Dasz radę poskromić jego niska moc i wagowo też nie wychodzi źle. Do tego jest wygodnie, a moto nie zachęca do szaleństw z prędkością ponaddzwiękową. Za to jest po prostu fajne i przyjemnie się Trampkiem jeździ.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê