Zobacz wątek - Suzuki RG80 ślizgające sprzęgło

Reklama

NAS Analytics TAG

Suzuki RG80 ślizgające sprzęgło

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Suzuki RG80 ślizgające sprzęgło

Postprzez SzerszeńKrzysiek » 27/5/2016, 21:46

Witam, kupiłem motocykl Suzuki RG80 (dwusów, mokre sprzęgło), wszystko było ok. Zmieniłem w nim płyn chłodniczy i olej w skrzyni biegów. Motocykl jest z roku 1992, wlałem mu olej 10W40 Castrola 4T. Na oko pomiędzy nim a poprzednim olejem nie ma różnicy w gęstości jednak po wymianie oleju zaczął strasznie kopcić na biało (olej ze skrzyni prawdopodobnie przechodził przez uszczelniacze do cylindra) i najpierw sprzęgło ślizgało a potem ( po 1 dniu w którym przejechałem może 20-25km) sprzęgło już tak ślizgało że wbiłem mu bieg, dałem gazu, puściłem sprzęgło a motor nie chce w ogóle jechać. Po wlaniu spowrotem starego oleju nic się nie zmieniło oprócz tego że sporo mniej kopcił. Rozebrałem go, tarcze według mnie są dobre, nie są starte, przekładki lekko przytarte w niektórych miejscach. Naciągnąłem trochę sprężyny i złożyłem na tych samych częściach, jednak tarcze lekko przeharowałem papierem ściernym i odtłuściłem zmywaczem do hamulców. Przy okazji zakręcania kosza niestety urwałem jeden z 12 zębów trzymające dookoła tarcze i przekładki. Po złożeniu i wlaniu gęstego Hipolu za pierwszym razem ruszył, potem raz ruszał raz nie i po może 8 próbach w ogóle nie ciągnie do przodu tak jak przed rozebraniem. Próbowałem regulować linkę i przy klamce i jak wchodzi do silnika ale nic to nie daje. Przechodząc do rzeczy mam trzy pytania:
1: Czy jest możliwe że tarcze "nasiąkły" tym nowym (pewnie rzadszym olejem) który wlałem przy wymianie i już będą ślizgać? A motor poprostu ruszał na początku po złożeniu bo to co umyte zmywaczem kleiło a potem jak doszło do tego co było to znowu nie ciągnie? Jedyną szansą jest zakup nowych tarcz+ przekładek+ sprężyn?
2: Czy nic się nie będzie dziać że jeden z zębów dookoła kosza sprzęgłowego jest ułamany? Nie będzie nic bić?
3: Jaki wlać potem już po remoncie olej do skrzyni?
SzerszeńKrzysiek
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa