Zobacz wątek - Jaką crossówkę wybrać ?
NAS Analytics TAG

Jaką crossówkę wybrać ?

Enduro, Cross
_________

Jaką crossówkę wybrać ?

Postprzez Szypek2020 » 26/5/2016, 16:51

Witam wszystkich forumowiczów !!!. Od dłuższego czasu przymierzam się da zakupu Crossówki lub Hard Enduro(więcej czasu spędzam w lasach gdzie jest sporo wysokich wzniesień) i tutaj rodzi się u mnie pytanie, jestem typem człowieka który jeździ na moto od małego, mam już trochę doświadczenia, bardzo szybko oswajam się z moto i wszystko szybko mi się nudziło, jako pierwszego crossa miałem loncina 125, później spróbowałem 2t polatałem na DT80 LC2 później zmiana na DT125, później przesiadka na Chińskie Diabolini 250 4t ( żałuję do dzisiaj zmiany DT na to ''gówno'') i teraz chcę latać na 125/250 2t,wiem że spora różnica mocy, bo 250 2t urywa mi łapy po 30min jazdy(mam zaszczyt dosiadać crossa kumpla) ale zastrzyk adrenaliny jest taki że kocham to niesamowicie. I po tym wstępie do rzeczy mam na moto 6tysięcy polskich złoty, i tu rodzi się dylemat bo za tą kasę albo kupię już w miarę ładną ''setę'' z rocznika ok 2001-2004 albo 250 2t z roczników 1996-2001. Z tego co czytałem są to już mocno wyeksploatowane crossówki które miały kilku właścicieli i nie wiadomo czy ktoś o nie dbał bo jeden mógł, a drugi katować tak że aż serce boli i nie wkładać ani złotówki, tylko czy to 125 2t nie znudzi mi się za szybko, bo chce mieć moto co najmniej 3-4 lata. Jak jest z tą mocą 125 2t poradzi sobie chodziarz w połowie tak dobrze jak 250 2t? które jest szatanem, bo nie chcę polatać pół roku i zmieniać motocykl. 125 2t będzie miało takiego buta by zaspokoić człowieka kochającego ''zapierdalać w terenie'', poradzi sobie z poderwaniem go na koło np z 3 biegu, bo wszyscy czarują że oni to swoją 125 2t to z 5 idą na koło że aż miło, nawet go podrywać nie muszą( pytam bo często trzeba przekoczyć przez jakiś rów czy coś w tym stylu, prosił bym was o opinie na ten temat.
Szypek2020
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/7/2015, 15:10
Lokalizacja: Wieruszów


Postprzez henio12323 » 28/5/2016, 06:44

haha no to rzeczywiscie "szybko sie oswajasz" akurat oswoic sie z motorowerami praktycznie trudno nie jest :D

ogólnie to idealnej opcji nie ma.
125tka - jest słaba do enduro. 250 w 2T jest mocna, mało przewidywalna, i też przez to kiepska.

ogólnie kazda crossówka w typowym enduro to porażka generalnie. co ci z adrenaliny i prędkosci, jak bedziesz miał problemy zeby po sliskim terenie złapać trakcje.

pomysl ewentualnie nad stara endurówką, suzuki rmx 250, honda crm 250

albo jakies 4T kawasaki klx 250

nie mysl że moc to wszystko co w terenie potrzebne, dobra 125tką enduro, moze objechac kolege na crossówce ;) moze jedynie gdzies na prostej ci ucieknie.... ale jak masz zamiar jeździc po prostych to od razu kupuj turystyka 600tke i jedź w trase :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na górê