Zobacz wątek - inazuma 750, problem po remoncie

inazuma 750, problem po remoncie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

inazuma 750, problem po remoncie

Postprzez kogut22 » 14/5/2016, 14:45

Witam!
Panowie mam problem z moim motocyklem, na wiosnę był przeprowadzony remont w autoryzowanym serwisie... (czyszczenie, regulacja gaźników, zawory, łańcuch rozrządu)
Po całych zabiegach moto przerywa, lekko traci moc w zakresie 4-5.5 tyś obr/min przy utrzymywaniu prędkości (głównie zauważam różnicę na 5 i 6 biegu). (lekko otwarta przepustnica słychać w wydechu że moto nie pracuje wtedy poprawnie)
Panowie pochwalili mi się że poprawili cewkę- nie wiem czemu skoro moto przed remontem chodziło pięknie!
Idąc tym tropem zamieniłem u siebie przewody na obu, i od tamtej pory moto przerywa dużo mniej!
Generalnie nie chcę już wracać do tego serwisu skoro na siłę przekładają kable skoro moto jeździ normalnie... Cewki montowane są u mnie równolegle, z tym że druga obrócona jest o 180* wokół własnej osi. Na obu jest jeden pomarańczowy kabel, i takowy ma być podpięty w tej samej pozycji na obu? Co ciekawe jedna cewka ma oznaczenia +/- a na drugiej nie ma nic.
Przewody pod cylindry podpięte są poprawnie.
Drugie podejrzenie skopana synchronizacja, przy ubogiej mieszance zaczyna nieładnie chodzić.
Ale czy to możliwe żeby zachodziło to przy tak wysokich obrotach? (co prawda przy stałej jeździe przepustnica otwieram tylko delikatnie)
link do schematu, podłączenia cewek.
http://ifotos.pl/z/saxxpqw (otwórz link)
Czy złe podłączenie cewki może spowodować jej uszkodzenie? i takie drobne defekty?
kogut22
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa