Zobacz wątek - Dziwny problem ze światłami.

Dziwny problem ze światłami.

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Dziwny problem ze światłami.

Postprzez Podpalacz » 15/4/2016, 19:47

[Benzer Bolt][12V]
Witam, przeszukałem wszystko co się da, problemów ze światłami ludzie mają sporo, ale u mnie to są po prostu cuda na kiju i żaden temat mi nie pomógł.
Wieczorem wróciłem do domu, rano wstałem i chciałem gdzieś jechać, patrze i nie ma świateł, zepsuło się przez noc, a jak.
Akumulator naładowany, żarówki sprawne, bezpiecznik cacy, masa w porządku.
Problem:
Brak przednich świateł (Tylne się święcą).
Zbadałem miernikiem sprawę i wygląda to tak:
1. Na włączonych krótkich.
a) Kabel świateł krótkich granice ~12.00
b) Kabel świateł długich równo 0.03

2. Na włączonych długich.
a) Kabel świateł krótkich 00.00
b) Kabel świateł długich równo 0.04
c) Kontrolka od świateł długich się nie świeci

3. Jako iż prąd w kablu od świateł krótkich był, przetestowałem to z żarówką (Przecież powinna świecić), przyłożyłem do masy i kabla żarówkę 12V, co się stało?
Żarówka się nie zapaliła, a prąd z kabla uciekł i wskazywał 00.00, odsunąłem żarówkę i wróciło napięcie 12.00.

Nie jestem elektrykiem, więc powiem wam szczerze, że nie ogarniam co tu za Hałabały się dzieją...

Na długich i krótkich, tylne światła, światło stopu, kierunkowskazy, podświetlenie zegara, kontrolka rezerwy, kontrolki kierunkowskazów działają jak należy.

Ogólnie w tych kablach to jest tam taki Meksyk, że za Chiny się nie idzie się połapać.
Kabel od długich (Niebieski) wchodzi do "rury" wszystkich kabli i idzie na tył motoru, ale na końcu tej rury już niebieski kabel z niej nie wychodzi (No i bądź tu mądry).
Sprawdziłem też ten kabel od długich (Uznałem go za winowajce), ale tylko na tyle ile można było się połapać w tym gąszczu. I tak, kabel długich wpina z z innymi kablami w kostkę, odpiąłem kostkę i zmierzyłem miernikiem napięcie kabla od długich i wynosiło 12.00, podpiąłem kostkę i wcisnąłem miernik w ten kabel od góry (Żeby złapać) i napięcie w tym kablu spadło do 0.03.

Czyli ogólnie prąd jest, ale przy próbie włączenia świateł znika. Jakieś sugestie? Bo ja już nie wiem co tu robić...
Podpalacz
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm