Zobacz wÄ…tek - Kat A1 w UK
NAS Analytics TAG

Kat A1 w UK

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Kat A1 w UK

Postprzez Pyrkopek » 25/3/2016, 19:18

Witam, na początku zaznaczę że widziałem podobny temat odnośnie mojego tematu aczkolwiek jestem w UK stosunkowo niedługo i chciałbym, aby ktoś wytłumaczył mi na moim przykładzie co gdzie i jak, ponieważ chciałbym zakupić tutaj motocykl o pojemnosci 125 ale nie mam pojecia od czego zacząc, co muszę zrobić, gdzie i jakie są tego koszty abym mogł poruszać się owym motocyklem po drodze, i jak z ubezpieczeniem to wygląda ?
Dodam, że mam 20 lat, w uk jestem około 5 msc, posiadam prawo jazdy kat.b (polskie) 2 lata.
Dzięki
Pyrkopek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 19:12


Postprzez lagiboy » 26/3/2016, 02:53

to niestety nie załapałeś się na A1 bo masz za późno wydane prawo jazdy.
nic się w tej kwesti nie zmieniło, musisz legalnie być w Agnlii przynajmniej pół roku żeby zacząć, ale nikt tego nie sprawdza. mówisz że jesteś pół roku.
koszty:
zdjÄ™cie ok £5
provisional driving licence https://www.gov.uk/apply-first-provisio ... ng-licence £34
albo wymiana prwka na UK, nie zapomnij zaznaczyć że chcesz na provisional na motocykle.

można wysłać polskie prawo jazdy do DVLA i zarejestrować ale jest z tym więcej roboty i same kłopoty - odradzam.

CBT - compulsory basic training (otwórz link) w zależnoÅ›ci od szkoÅ‚y ok £120 musisz to zrobić, trwa to dzieÅ„ lub dwa zależnie od szkoÅ‚y i Twoich umiejÄ™tnoÅ›ci. Uprawnia CiÄ™ taki papierek do jeżdżenia wszystkim do pojemnoÅ›ci 125cc i mocy do 11kW. CBT jest ważne 2 lata, nie zdaje siÄ™ egzaminu teoretycznego. musisz mieć znaczek L z przodu i z tyÅ‚u motocykla lub skutera. Zakaz poruszania siÄ™ po motorway (autostrada) i zakaz wożenia pasażera.

A1 - aby zacząć trzeba zrobić CBT tak czy siak. dochodzi tutaj koszt egzaminu teoretycznego £23, egzamin praktyczny skÅ‚ada siÄ™ z dwóch części Module 1 (plac manewrowy) i Module 2 (miasto) przy czym nie można robić mod2 tego samego dnia co mod1, bo żeby zÅ‚ożyć wniosek o mod2 trzeba mieć zdany mod1. koszty mod1 £15.50, mod2 £75.
do tego musisz doliczyć koszt szkolenia tak ze £300-400.

Na moje zupełnie Ci się nie opyla robić A1, zrób CBT kup coś do jeżdżenia.
koszt ubezpieczenia 125 zależy od motocykla, w pierwszym roku trochę zaboli, do tego road tax - kilka funcianków.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Pyrkopek » 26/3/2016, 19:33

Dzięki za odpowiedz, co do całej sprawy to naprawdę nie ma sensu robić A1 jak narazie, skoro mogę jeżdzic 125 po przejsciu kursu :p
Czyli dobrze zrozumiałem, musze ogarnąc
1. provisional driving licence
2. CBT
3. Ubezpieczenie
i mogę smigać ?
Pyrkopek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 19:12

Postprzez lagiboy » 26/3/2016, 23:29

i tabliczka L z przodu i z tyłu, road tax i si senior możesz śmigać YZF 125, YBR 125, CBR 125, VT125, KTM DUKE 125, WR125X, VanVan 125 i wszystkie skuterynki 125.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Pyrkopek » 31/3/2016, 22:48

Dzieki wielkie za pomoc :p
Pyrkopek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 19:12



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê