Zobacz wÄ…tek - Dojazd do toru
NAS Analytics TAG

Dojazd do toru

Enduro, Cross
_________

Dojazd do toru

Postprzez Rysiog » 19/2/2016, 12:52

Witam.
Mam pewien prolem. Otóż planuję zakup maszynki, którą mógłbym pośmigać sobie po torze , ale jest pewnien problem. Tor jest bardzo blisko mnie ( +- 500m) i nie opłaca mi się go transportować. A z drugiej strony jazda na full crossie przez ulicę może mieć swoje bardzo duże konsekwencje. Czy jest szansa na przerobienie crossa by można go było ubezpieczyć etc.?
Z góry dziękuje wszystkim, którzy się wypowiedzą.
Rysiog
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23/12/2015, 17:04


Postprzez piterek123456 » 19/2/2016, 16:35

Dużo było już o tym pisane wystarczy poszukać w skrócie gra nie warta świeczki i przypomina bardziej gre w totka może się uda może nie , a wszystko pochłonie dużo kasy :P. Musisz kupić kąplet homologowanych (dopuszczonych do ruchu ) świateł co jest trudno dostępne i kosztuje do 1000zł a potem jest problem z podłączeniem tego ponieważ crossówka nie posiada cewki napędzającej światła. można taką cewkę dokupić lecz to kolejne koszta około 300zł często można w angli kupić tak zwane "kity homologacyjne" ceny zaczynają się od 1000zł a kończą 2500zł przy czym nasz motocykl po założeniu tego kitu za 1000zł będzie wyglądał jak stara yamaha dt 125 ;) Następnie też sygnał dźwiękowy licznik około 500zł jeśli nie chcemy kupić badziewia które przy odrobinie wody się sfajczy. ALE pomińmy już sprawy techniczne przejdźmy do prawynych a prawo mówi że maszyna bez papierów i homologacji nie może poruszać się po drogach publicznych więc bierzemy ładnie odpowiedni wniosek wypełniamy i przesyłamy do urzędu (zapomniałęm nazwy :P ) następnie jedziemy do stacji diagnostycznej badają motocykl i stwierdzają czy to to sie nadaje do jazdy po ulicy jeśli powiedzą że tak to droga wolna więc koszta to około 1000zł-3000zł Zawszę też mogą powiedzieć nie :P, niektórzy też mają zarejestrowane crossy dlatego że mają wtyki w odpowiednich urzędach lecz jeśli wtedy złapie taką osobe policja to ma przerąbane x10 :P


Bez żadnych problemów możesz wykupić sobię ubespieczenie od odpowiedzialności cywilnej


Ja ci powiem z własnego doświadczenia że jeżeli tor masz 500m od domu i w tym czasię zatrzyma cię policja to jeden policjant puści cie na upomnieniu oczywiście po twoim tłumaczeniu że jedziesz na tor a inny da ci mandat i nie będzie słuchał tłumaczeń :P


Nie masz jakiejś polnej drogi , pobocza ścieżki przez las czy coś w tym stylu żeby się tam dostać bo to bez sensu transportować motocykl 500m na tor
piterek123456
Świeżak
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23/10/2014, 10:01
Lokalizacja: zielona góra


Postprzez henio12323 » 19/2/2016, 17:07

nie ma sensu - koszta są wysokie, a żeby legalnie sie poruszac tracisz duzo - bo musisz miec oswietlenie co jest dodatkowąwagą, homologwane opony, cichy wydech itp itd - duzo przróbek nie tanich, plus sama rejestracja dosyc kosztowna.

jak masz 500 metrów szukaj polnych scieżek, albo poboczami gdzieś


piterek - takie ubezpieczenie w zaden sposób go nei chroni
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez piterek123456 » 19/2/2016, 18:25

A to w takim razie nawciskano mi kitów :P sorki za pomyłkę :D
piterek123456
Świeżak
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23/10/2014, 10:01
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez Rysiog » 19/2/2016, 23:07

Mam takÄ… polnÄ… drogÄ™ ale musze przejechac ok 100-150m. Mniejsze ryzyko ale ciagle...
Rysiog
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23/12/2015, 17:04



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê