Zobacz wątek - Yamaha FZ1 wałki rozrządu
Advertisement
NAS Analytics TAG

Yamaha FZ1 wałki rozrządu

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Yamaha FZ1 wałki rozrządu

Postprzez pawel4x » 15/2/2016, 22:07

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem tego motocykla. Szukam i szukam, czytam i czytam, wszystko świetnie, dobre opinie, mała awaryjność, aż tu nagle jakbym dostał w ryj. Bum: http://www.motocykl-online.pl/testy/Uzy ... zer,3349,2 Wałki rozrządu do wymiany po 25 000 km? Ktoś coś wie, ktoś coś słyszał? Piszą w artykule że to przypadłość 5-cio zaworowych silników od R1. Nie jestem w stanie się doszukać a jakich rocznikach FZ1 miały właśnie taki silnik. Ktoś może się orientuje? Forum FZ1 jest dość ubogie więc pytam tutaj. Przy okazji będę wdzięczny za opinie użytkowników tego forum na temat kilo-fazera. Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51


Postprzez Glenroy » 15/2/2016, 22:32

W każdym roczniku FZ1 miało właśnie taki silnik, czyli od rocznika 2006, tam w którymś roku coś tam przestroili, 2007 chyba, bo miał "laga" po odkręceniu manetki, później w 2010, albo 2011, albo i w jednym i drugim, zmienili elektronikę sterującą poprawiając reakcję na gaz "z dołu" i moment w średnim zakresie. Ogólnie szukając już FZ1, to najlepiej szukać modelu po ostatnim "upgradzie", czyli roczników 2010 wzwyż.
Co do wałków, nikt się nigdzie nie skarży na tak owe, ale zerknąłem tak w ten artykuł i narzekają też na przedni hebel...gdzie FZ ma chyba jeden z lepszych w klasie układów, więc osobiście miał bym podejrzenia, że mieli jakiś lekko skatowany sprzęt, albo po prostu trafili na wadliwy egzemplarz. W R1 te silniki były montowane w rocznikach 2004-2005 bodajże, później pozbyli się problemu z wałkami, biorąc pod uwagę, że w 2007 roku FZ1 miał przestrojony silnik, możliwe, że dostał też nowe wałki, szczerze nie wiem, bo nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktoś miał jakiś problem z rozrządem w dużym fazerze :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê