Zobacz wątek - Zabezpieczenie przed kradzieżą
NAS Analytics TAG

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Postprzez nesta83 » 9/2/2016, 14:58

Jakie są najlepsze zabezpieczenia przed kradzieżą? Niestety nie mam garażu. Mój blok ma co prawda monitoring, ale to za mało.

Czy jakiś drogi łańcuch do przypięcia za fragment np. słupa, barierki wystarczy i do tego jakas blokada na tarcze hamulcową?

Mam też opcję parkingu strzeżonego niedaleko domu 70zl/msc.
nesta83
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8/5/2009, 00:54


Postprzez Fugu » 9/2/2016, 15:15

Rozwiazanie dzialajace w kazdych warunkach: ubezpieczenie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez andy7 » 9/2/2016, 22:14

Jak sie Saszy maszyna spodoba to nawet kotwica z Miseki Maru nie pomoze.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 10/2/2016, 09:43

Najpewniejszy będzie parking strzeżony, wszystkie pozostałe metody (włącznie z garażem) to tylko "opóźniacze".
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Samael666 » 10/2/2016, 15:25

"Najpewniejszy będzie parking strzeżony" - oczywiscie tyle, ze jak pojedziesz gdzies i tam zostawisz motocykl to juz strzezony nie bedzie.

"Rozwiazanie dzialajace w kazdych warunkach: ubezpieczenie." - tak to zdaje sie jedyna sensowna opcja. Aczkolwiek parking strzezony w miejscu gdzie czesto jestes ma dodatkowa zalete. Wiec najlepszy ale i najdrozszy jest mix obydwu opcji.
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SlowMotion » 10/2/2016, 16:47

Fugu napisał(a):Rozwiazanie dzialajace w kazdych warunkach: ubezpieczenie.

Jednak nie do końca działa to antykradzieżowo, prawda?
Myślę, że jak ktoś wydał kupę kasy i spędził mnóstwo czasu na wybraniu idealnej dla siebie maszyny, to połowa jego wartości wyliczona eurotaxem czy innym złodziejskim programem przelana na konto może jest pewnym pocieszeniem, ale na pewno nie szczęśliwym zakończeniem tematu.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jaroaro » 10/2/2016, 16:59

Z takim myśleniem to lepiej nie kupować motocykla. Wtedy mamy pewność że nam go nie ukradną
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez arka3 » 10/2/2016, 19:59

Tak jak ktoś już pisał, najpewniejsze to posiadać AC. Z łańcuchów to chyba najlepiej wybrać taki średniej klasy i rozsądnie go zamocować. W necie krąży filmik jak w parę sekund przecinają łańcuchy za grubą kasę więc chyba nie ma co się ładować w 10kg fortecę.. Przydałby się dobry disclock najlepiej z jakąś syrenką. Ważną sprawą to parkować na widoku, omijać puste garaże i zaułki. Złodziej jak będzie potrzebował swobodnego działania, szczególnie gdy na moto będzie kilka zabezpieczeń. Jeżeli parking jest strzeżony to chyba warto, zapewni chociaż spokojny sen.
Ja niestety trzymam pod domem i w sezonie każdy hałas na zewnątrz mnie budzi. Nawet mimo posiadanego AC.... ech.
arka3
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/1/2014, 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez koperta4512 » 10/2/2016, 20:23

Każde zabezpieczenia da się złamać - dla złodzieja jest to kwestia czasu.
Tym więcej różnego rodzaju zabezpieczeń (nawet średniej klasy), tym złodziej będzie musiał poświęcić więcej czasu na to żeby ukraść motocykl (jest większa szansa na to że ktoś go nakryje) i możliwe że wybierze inny motocykl, który ma mniej zabezpieczeń.
Jeśli chodzi o stałe miejsce parkowania (w okolicach bloku): najlepiej parking strzeżony albo wynajęcie gdzieś w okolicy garażu - żeby było taniej, możesz z jakimś znajomym razem wynajmować garaż.
Parkowanie z "doskoku": dobrze jest się zaopatrzyć w łańcuch+disclock, motocykl parkować w miejscu gdzie ciężko było by podjechać busem i wrzucić motocykl do niego
Kawasaki Ninja 250R -> Yamaha FZ6 S2
Avatar użytkownika
koperta4512
Świeżak
 
Posty: 145
Dołączył(a): 31/1/2013, 19:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Passionesuzuki » 21/2/2016, 16:03

Czesto wyprowadzaja nawet z garazy.
Nec temere, Nec timide!
Passionesuzuki
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/2/2016, 21:26

TYLKO LOKALIZATOR Z WŁASNYM NIEZALEŻNYM ZASILANIEM

Postprzez arkadiuszzzz » 12/9/2017, 17:05

Ja posiadam lokalizator AZ16000 - rewelacja... własne zasilanie , czas działania do 200 dni, pozycjonowanie wg wszystkiego co jest możliwe , funkcja podsłuchu, alarmu, itp. Dla mnie rewelacja, można spać spokojnie :)

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=H8_pqyNjvHg

Post nie wnosi nic do tematu, to raz, przypuszczam, że chciałeś wypromować jakiś film/kanał, ale jesteś na tyle niegramotny, że nawet nie potrafisz poprawnie zamieścić linku :). Do tego kolejny Warn za odkopywanie tematów i spam. |Glenroy
arkadiuszzzz
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/9/2017, 17:01



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na gr