Zobacz wątek - Zablokowane sprzęgło? - GENERIC XOR 50
NAS Analytics TAG

Zablokowane sprzęgło? - GENERIC XOR 50

i inne małe pojemności
_________

Zablokowane sprzęgło? - GENERIC XOR 50

Postprzez efeseu » 17/1/2016, 18:41

Witam, wybrałem się dzisiaj skuterem do kolegi (30 min ode mnie) i w drodze powrotnej wszystko było git... Potem gdy jechałem 40mph (64-65kmh) to skuter mi gwałtownie zahamował, więc zjechałem na pobocze i go zgasiłem. Poczekałem chwilę, odpaliłem go i nie mogłem nim ruszyć - dodałem gazu a on tylko wył, że chce jechać ale nie może. Próbowałem go popchać bo do domu miałem z jakieś 10 min (pchałbym z 30 min..) ale w ogóle nie szło bo tylne koło mi się zablokowało...

Myślę, że jest to na 99% sprzęgło lub pasek, ale co z tym mogło się stać? Jutro odkręcę po południu pokrywę i zobaczę czy mi pasek nie strzelił, ale skuter wydaje się być ciągle na biegu więc raczej jest to wina sprzęgła a nie paska. Chyba, że się mylę?

Może mi ktoś wytłumaczyć co dokładnie się stało? Dlaczego to tak się stało i czy jak zmienię ten pasek na nowy (jak będzie to wina paska) lub ogarnę te sprzęgło to nadal tak się bedzie działo?

Silnik cały miałem nowy robiony z 2-3 miesiące temu, a rolki wymieniałem z 2-3 tygodnie temu, jeżeli to coś daje.

Dzięki.

PS. Jak sprawdzaliśmy olej do przekładni to w ogóle go tam nie ma - mechanik jak go robił to nie zalał nic...
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28


Postprzez henio12323 » 17/1/2016, 19:37

po co mamy sie produkować i wymyslać co mogło sie stać jak nie wiadomo czy i tak trafimy... rozbierz i wtedy sie pomysli co dalej.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez efeseu » 18/1/2016, 17:02

Sprzeglo cos sie poluzowalo - te cos za paskiem na sprzegle sie rusza nie wiem co to. Cos za tym sprzegla nie trzyma ale co niby za tym jest?

O to mi chodzi jak tutaj na zdj, ten bolec taki co odstaje

http://i.imgur.com/reY1Qn6.jpg

to jest chyba kolo pasowe walu czy jakos tak.. http://www.racing-planet.co.uk/drive-sh ... p0YA18pbCQ

Nagrałem teraz filmik z tego.

http://sendvid.com/q14p9jgw
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28

Postprzez efeseu » 19/1/2016, 20:18

senekkorzenna napisał(a):Film nie działa więc jeszcze raz wklej poprawiony.
Tak ze zdjęcia nie widać aby ze sprzęgłem było coś nie tak.
To co trzymasz w ręce to dzwon i on ma się swobodnie kręcić dopiero po zwiększeniu silnika szczęki sprzęgła są dociskane do niego jak w hamulcu bębnowym a potem siła odśrodkowa odsuwa tarcze od siebie .


Zdjęcie nie moje tylko filmik. Zdj wziąłem z neta ale to już nie ważne. Chodzi mi o to całe, że się rusza... Nie chodzi mi o sam dzwon...........
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28

Postprzez efeseu » 23/1/2016, 15:03

Sprzęgło się całe ruszało po prostu, na filmie widać więc nie wiem o co Ci chodzi.

Zadzwoniłem do mechanika i mówił, że może mi się hamulce zacisnęły z tyłu (te bębnowe) i żeby popróbować go na siłe do tyłu popchnąć. Spróbowałem i nic z tego - nie idzie. Ale sprawdziłem znowu całe sprzęgło i się nie rusza, więc nie kminie co z tym może być, że mi się koło zablokowało.
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28

Postprzez mater13 » 23/1/2016, 18:49

Zwal koło i rozbierz pokrywę od przekładni
mater13
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 11/7/2011, 09:34

Postprzez efeseu » 25/1/2016, 02:42

Jednak problem był w przekładni ;) Rozebraliśmy to a tam łożysko się spaliło bo oleju tam nigdy nie wlewałem. Czekam do wtorku na nowe łożysko i składamy go spowrotem :)
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê