Zobacz wątek - A2: jest sens? Gdzie zacząć?
NAS Analytics TAG

A2: jest sens? Gdzie zacząć?

O wszystkim
_________

A2: jest sens? Gdzie zacząć?

Postprzez wykreszelazowegiel » 14/1/2016, 00:49

Cześć,
Złapałem solidną zajawkę na jednoślad, jednak wiek 20 lat i obostrzenie 35 kW związane z A2 łamie serce, gdy pomyślę, że maszyna za którą producent życzy sobie 25 tysięcy ma mieć pojemność mniejszą od puszki coli.
Chciałbym znać waszą opinię cd. sensowności wydania dwudziestu kilu tysięcy na Ninja 300R, zblokowanego MT07, może XJ6*, ponad tysiąca na akcesoryjny kufer, boczne osłony i uchwyt nawigacji, czterech na bezpieczne ciuchy i ponad tysiąca na sam kurs, po to aby przez większość tygodnia dojeżdżać nim na uczelnie, jednocześnie, raz w tygodniu, z uśmiechem na japie wyciągać karłowatego potwora na odkrywanie świata.

Zaczynać? Może lepiej zakupić dziecinną 50, godząc się na wykluczenie z grona pojazdów silnikowych i ban na jakąkolwiek prędkość lub poczekać do pełnego A? Gdzie poznać ludzi z wiedzą, dziesiątkami tysięcy km i absolutną zajawą, aby z początkiem marca zapisując się, gdzieś w Warszawie, na kurs być pewnym decyzji?

* Te modele zwyczajnie mi się podobają, jednocześnie nie zbierając zbyt dużych zjebów za pozycję kierowcy, bezpieczeństwo, awaryjność, osiągi i widoczność zegarów
wykreszelazowegiel
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/1/2016, 23:08


Postprzez SlowMotion » 14/1/2016, 07:39

Masz prawo jazdy kat. B od 18 roku życia? Może jakieś 125?
Zrobienie teraz A2 miałoby dodatkowy bonus - mógłbyś robić wtedy kat. A w wieku 22 lat, a nie czekać do 24. Wydawanie 25tys na pierwszy sprzęt moim zdaniem nie ma sensu, tak samo jak dokupowanie kufrów do ninjy 300. Za 10tys kupisz fajną maszynę typu zblokowane na A2 kawasaki er6-f 2009, nauczysz się na tym jeździć, może trochę przerysujesz, a po 2 latach możesz sprzedać ją z niewielką stratą i wtedy kupić wymarzony sprzęt.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Marsjanin » 14/1/2016, 08:45

Podpisuję się pod sąsiadem z góry!
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Czester » 14/1/2016, 10:01

Z Twego postu wynika, że siana to raczej Ci nie brakuje, więc nie rozumiem w czym problem? Rób A2 i kup coś używanego. Przez dwa lata nauczysz się jako tako jeździć, wyrobisz sobie podstawowe odruchy i o to właśnie chodzi. Wtedy mając już jakieś doświadczenie zrobisz pełne A i kupisz sobie co zechcesz.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Fugu » 14/1/2016, 10:09

gdy pomyślę, że maszyna za którą producent życzy sobie 25 tysięcy ma mieć pojemność mniejszą od puszki coli.


Mozesz pokazac przepis z ktorego to wynika?

Może lepiej zakupić dziecinną 50, godząc się na wykluczenie z grona pojazdów silnikowych i ban na jakąkolwiek prędkość lub poczekać do pełnego A?


Zrob A2, pojezdzij 2 lata czyms z swietej czworki, po dwoch latach zrob A, odblokuj, pojezdzij dwa lata.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 14/1/2016, 12:15

Niby Student a Taki jakos malo rozgarniety !

Szkoda, ze sam nie wpadles na mysl, ze to czego sie sam nauczysz nikt nie bedzie Ci w stanie zabrac.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mar111cin » 14/1/2016, 13:12

nie, nie ma najmniejszego sensu. Czekaj do 50-ki i kup sobie choppera.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez cioracz » 14/1/2016, 17:32

andy7 napisał(a):Szkoda, ze sam nie wpadles na mysl, ze to czego sie sam nauczysz nikt nie bedzie Ci w stanie zabrac.

Jakiś czas temu w dziale 50ek mówiłeś że umiejętności nabyte samemu nie są do końca dobre ponieważ jak ktoś później pójdzie na kurs to instruktor będzie musiał takiego delikwenta uczyć praktycznie od nowa ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez DedeRR » 14/1/2016, 18:32

W sumie i jedno i drugie prawda. Jak się nauczysz dobrze, to nikt Ci tego nie zabierze, jeśli nauczysz się źle, to instruktor będzie prostował.
Oczywiście zakładamy, że instruktor potrafi jeździć.

Ja stałem przed podobnym dylematem co autor tematu, jednak mam 22 lata (czyli tylko 2 lata do pełnego A) i znacznie mniej zasobny portfel.
Zdecydowałem się jednak na zrobienie A2 i kupno czegoś ze wspomnianej złotej czórki (najpewniej będzie to GS 500).
Serio, nie ma za bardzo co czekać z realizacją marzeń.
I tak jak już było wspomniane, nie wydaje mi się, by dobrą opcją było wydawanie miliona monet na pierwszy motocykl, w dodatku na kategorię A2. Kup coś taniego używanego, a pieniążki wydaj na porządne ciuchy, a reszta zostanie na następny sprzęt, jak już zrobisz kategorię A.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez andy7 » 14/1/2016, 22:29

cioracz napisał(a):Jakiś czas temu w dziale 50ek mówiłeś że umiejętności nabyte samemu nie są do końca dobre ponieważ jak ktoś później pójdzie na kurs to instruktor będzie musiał takiego delikwenta uczyć praktycznie od nowa ;)


Definitywnie nie zrozmiales przekazu

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez cioracz » 14/1/2016, 22:39

andy7 napisał(a):
cioracz napisał(a):Jakiś czas temu w dziale 50ek mówiłeś że umiejętności nabyte samemu nie są do końca dobre ponieważ jak ktoś później pójdzie na kurs to instruktor będzie musiał takiego delikwenta uczyć praktycznie od nowa ;)


Definitywnie nie zrozmiales przekazu

:wink:

Najwidoczniej ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez lagiboy » 17/1/2016, 22:03

źle podszedłeś do tematu. jest mnóstwo pozycji które dysponują pojemnością przekraczającą puszkę coli, a wciąż wpisują się w uprawnienia A2. kolejna sprawa że ogrom motocykli może zostać przystosowana do A2. to czy warto czekać czy nie warto pozostaje wyłącznie do Twojej oceny. Pomyśl co Cię powstrzymuje i czy naprawdę potrzebujesz kogoś żeby podjął decyzję za Ciebie? Ja zaczynałem od bzyka Simson S51, potem stara czerwona WSK. Ani razu nie narzekałem na moc czy prędkość, żaden rower nie miał szans :) pomyśl trochę. skoro 50cc simsona i 125cc WSKi starszej ode mnie dawało radę to co potrafi 35kW. i nie patrz ślepo na moc. moc to jedno, moment obrotowy drugie a trzecie to power ratio :) stosunek mocy do masy. dwa lata to dużo jeżdżenia.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 20/1/2016, 08:08

Ja bym na Twoim miejscu robiła A2. Kupisz jakieś zblokowane er6, nauczysz się jeździsz, a jak porysujesz to nie będzie szkoda tak, jak sprzętu za ponad 20 tysi. Do czasu zrobienia pełnego A będziesz mądrzejszy o pewne ważne umiejętności i odruchy, a to, co wyjeździsz będzie Twoje ;). Ja stałam przed podobnym dylematem, brakowało mi roku do kat. A i mimo wszystko zdecydowałam się na zrobienie A2. Przez dwa lata czy nawet rok można nawinąć naprawdę sporo kilometrów ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê