Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Enduro, Cross
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez crouncher » 12/12/2015, 14:24

Witam, zamierzam kupić sobie enduro, nie wiem jaki. Jak dotąd jeździłem tylko kilka razy na skuterze kumpla, nic pozatym mam 16 lat, więc moge sobie zrobić prawko kategorii A1. Największy dylemat mam co do pojemności silnika, byłem raczej zdecydowany na 125, ale nie wiem czy nie porywam sie na za mocny sprzęt, jestem lekki i niski ( 171 cm , 53kg). Na motocykl mam przeznaczone około 5 tyś. Z góry dzięki za pomoc :)
crouncher
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/12/2015, 20:48
Lokalizacja: Lublin


Postprzez braaaap » 12/12/2015, 14:39

Siemka ;-) miliony jak nie miliardy były na ten sam temat wystarczy poszukać.


Ale ok masz prawo a1 ,interesują cię motocykle enduro i jesteś początkujący .Nie można ci polecić nic innego jak soft enduro.Fajne dosyć lekkie i zwinne sprzęty,łapią się na Kat. A1 a za 5tys. Dorwiesz zadbana sztukę .

Do wyboru masz takie motocykle jak min.
-Yamaha dt 125 - bardzo popularny motocykl z silnikiem am6 ogromny dostęp do części zamiennych w bardzo niskich cenach

-Kawasaki kmx 125 który ma bardzo dobry silnik a zawór mocy KIPS napędzany jest silnikiem. A nie jak w przypadku dt elektronicznie

-Honda CRM 125 - silnik praktycznie ten sam co w hondzie nsr 125 tyle że na innej skrzyni.Jak na soft enduro posiada bardzo dobry zawias a części też są dostępne.

4t( trochę słabsze)
-Suzuki dr 125
-Honda xlr 125
-Yamaha XT 125
Nie będę się rozpisywał na temat modeli bo jest ich więcej a ją pisalem ci te które wg mnie są najlepsze z soft enduro .Są też nap sach ZX silnik ten co w dt oraz KTM lc2 ale te motocykle są dosyć rzadziej spotykane.

Co do mocy to bym się nie martwił .Oryginalnie te moto są zblokowane do ok 15 km a gdy nabierzesz wprawy mozesz go odblokować i wtedy ma ok 27km.(mowa o 2t)
Four Stroke Power ! :-)

Husaberg fe 501

&

Mz Etz 251
Avatar użytkownika
braaaap
Świeżak
 
Posty: 366
Dołączył(a): 25/11/2014, 12:19
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez henio12323 » 12/12/2015, 16:22

kolega wyzej w sumie wszystko wyjaśnił. ja tez sie do tego dorzucam - spoko mozesz sie porwać na 125tke. polecam jakiegos 2T 125tke w soft enduro, DT 125 to bardzo dobre moto, łatwo kupic łatwo utrzymać łatwo sprzedać.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê