Zobacz wątek - Motocykle...jak to działa ?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Motocykle...jak to działa ?

O wszystkim
_________

Motocykle...jak to działa ?

Postprzez Domineh » 6/9/2007, 23:07

Heh temat wydawał by się banalny....ale...szukam jakiegoś dość szczegółowego opisu jak działa wszystko w silniku motocyklowym of course :P.... I nie chodzi mi o opis typu :
''...po sprężaniu następuje zapłon...'' itd. chodzi mi np o to w jaki sposób pacuje sprzęgło, skrzynia biegów i inne... aha i zależało by mi też na schemacie budowy silnika... Prosze powstrzymać sie od komentarzów typu : rozbierz silnik swojego motora to sie dowiesz... ;)
Boże spraw żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...
Avatar użytkownika
Domineh
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2/6/2007, 10:23
Lokalizacja: okolice Bytomia


Postprzez mar111cin » 6/9/2007, 23:16

wiesz ale to prawda, dowiesz się tylko wtedy jak będziesz widział daną część przed oczami wraz z tym jak ona się porusza. Ewentualnie pokręć się po jakimś warsztacie. W myślach sobie tego napewno tak nie wyobrazisz. Czasami w googlach można znaleźć filmiki ilustrujące zasade działania.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez szacho998 » 7/9/2007, 07:35

Jak chcesz schemat silnika to moge Ci wysłać na e-mail napisz na gg
Triumph Sprint ST 1050
Avatar użytkownika
szacho998
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 7/7/2007, 20:17
Lokalizacja: Mielenko

Postprzez spazz » 7/9/2007, 08:02

evil napisał(a):a ja mamm pytanie: co złego trzeba zrobić z xj600, żeby zasłużyła na miano Streetfighter?
:lol:
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez LukasBST » 7/9/2007, 08:17

Pewnie naklejki mocy...
Sracz 600
Avatar użytkownika
LukasBST
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8/4/2007, 10:04

Postprzez elco » 7/9/2007, 10:46

kup sobie poradnik motocyklisty autorstwa rafała dmowskiego - tam masz wszystko opisane w szczegółach łącznie z obrazkami.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Domineh » 7/9/2007, 14:13

za SENSOWNE odpowiedzi dziękuje... :)
Boże spraw żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...
Avatar użytkownika
Domineh
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2/6/2007, 10:23
Lokalizacja: okolice Bytomia

Postprzez wokib » 8/9/2007, 09:14

evil napisał(a):a ja mamm pytanie: co złego trzeba zrobić z xj600, żeby zasłużyła na miano Streetfighter?


Sprzedac i kupic FZ6 :wink:
Avatar użytkownika
wokib
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14
Lokalizacja: POdkarpacie

Postprzez VCO » 8/9/2007, 18:24

evil napisał(a):a ja mamm pytanie: co złego trzeba zrobić z xj600, żeby zasłużyła na miano Streetfighter?


To co mój kolega robił z Xj kupionym za 2 tys
Palił gume przez jakieś 15 minut z czego ze 3 nontoper co zakonczyło sie efektownym 400 metrowym paskiem opony na asfalcie i serja kułeczek potem pod koniec katowania na asfalcie
KOLEJNY ETAP - Jazda w terenie. Kiedy motor obisadł z braku powietrza jego wydechy z kolektorami posłuzyły niczym płozy w saniach do grzęznąego w błocie motoru dzieki temu motor podczas koszenia buraków zachowywał sie cały czas prosto i można było ogławiać czubki z niezwykła precyzją. Po zacnie udanym widowisku :lol: udał sie na skrawkach opony nieopodal do swego siedliska rozbierać motor na czesci obstukując przy tym tony ziemi która utkwiła na motorze podczas JAZDY W TERENIE :D :twisted:

Podobna sceneria była ze świerzo przez nas zakupionym maluchem który po seri dachowań, wysokich krzaczastych miedz, drzew, bagnistych pól, i dołów pobocznych nie dotrwał spisania umowy z właścicielem Raz ze wstyd było jechać zeby spisac :D dwa ze spalilismy go po 2,5 dnia jazdy w terenie [*] z niewiadomych powodów niechciał jechać :twisted: ta tak pięknie wygrwawerowałem siekierą w dachu Ferrari a tu lipa...
nawet mielismy przekrzywioną w sportowym stytu kolumne kierownicy i zawieszona na niej pognieciona kierownice w niezwykle sporotwym kształcie rodem z Ferrari Enzo... o sportowych wlotach w bagażniku spowodowanych wyciaganiem drzewa z lasu nie wspomne :lol: wiadomo kazde ferrari posiadajace silnik z tyłu ma takie wloty w bagarzniku
Bóg stworzył człowieka po to żeby jeździł motorem :D
Avatar użytkownika
VCO
Świeżak
 
Posty: 247
Dołączył(a): 18/8/2007, 10:46
Lokalizacja: Z przed biurka

Postprzez simonw » 8/9/2007, 19:36

Hehehe :P
To jest extreme prawdziwe :)
chyba zamiast isc na lody i cole, kupie kiedys takiego szpeja do offroadu :P
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez VCO » 8/9/2007, 23:10

Heh stary sie smiejesz kup sobie takiego jak jezdzilismy drzwi zamykać o metry w lesie bo były wygięte to cały czas mi sie morda cieszyła taka dawka smiechu jak gdzies przyjebiesz ze hu hu hehehe

Najleprze jaja to chyba były jak pojechaliśmy malucha umyc na myjnie bo stał całą noc na dachu i olejem i ziemia z*** był cały koleś sie na nas jak na idiotów patrzył :D W przodzie krater po drzewie dzwi sie nie zamykaja z tyłu zdezak sie ciagnie po zielmi dach siekiera pociapany kierownica pogięta Szyby pobite swiateł z tyłu niema heh A i jescze geometria budy była przekrzywiona bo chcielismy pas wyrwac bo zapomnielismy liny wziasc i pasem chcielismy ciagnać to przywiazalismy go do drzew malar demba i buda krzywa heheheh

Ten kolega co XJ katował to ma takich zjaranych samochodów z 10 na koncie nie wliczajac jescze innych znajomych co katują palą i na złom Ostatnio Mazde katowali w burakach i sie kierownica rozpieła i mazda do rowu skreciła :D
Bóg stworzył człowieka po to żeby jeździł motorem :D
Avatar użytkownika
VCO
Świeżak
 
Posty: 247
Dołączył(a): 18/8/2007, 10:46
Lokalizacja: Z przed biurka

Postprzez spazz » 9/9/2007, 08:11

to naprawde fajowsko :shock:
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez simonw » 9/9/2007, 13:47

spazz, przy jakims przygotowaniu, wspawaniu rur, zmiane pasow, mozna faktycznie sie tak poczilować troszke, ale imo przywalic autem w drzewo dla fanu moze sie sknczyc powazniej.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pomian » 10/9/2007, 15:02

szacho wyślesz mi ten schemat bo z checią bym go zobaczył mój mail pomn_90@tlen.pl
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mlody » 10/9/2007, 16:36

Vco,napewno robiliscie foty podczas tej niezlej akcji,wrzuc,wszyscy razem pomodlimy sie za was.
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê