Zobacz wątek - GP Malezji

GP Malezji

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Black-Ghost

GP Malezji

Postprzez Klusekb » 25/10/2015, 09:55

Ale to było dobre. Moto3 sporo wywrotek, sporo emocji. Kent dużo na tym zyskał.
MotoGP - wydarzenie wyścigu Rossi vs Marques. Za kim jesteście?

Specjalnie zamieniłem się na II zmianę w robocie żeby obejrzeć i się opłacało. Ciekawe co będzie za dwa tygodnie.
Klusekb
Świeżak

Postprzez senekkorzenna » 25/10/2015, 10:11

Znowu emocje w jedynce ale już nie o walkę na podium ale za sprawą sytuacji pomiędzy Valentino a Markiem.
Dla mnie sytuacja dziwna i nigdy bym Valka nie posądzał o faule choć Fiałkowski mówił że takie sytuacje zdarzała mu się wcześniej.
Dla mnie nic nie usprawiedliwia Valentino że kopnął kolanem Marka powodując jego wywrotkę.To mogło się skończyć czymś poważniejszym niż tylko siniaki.Od ewentualnej analizy co do spowalniania czyjejś jazdy jest komisja sędziowska a nie samosądy.
Carl też uderzył wyprzedzając ale nie spowodował upadku.
Jeżeli Valentino uważał że Mark spowalnia jego jazdę to dlaczego po zdarzeniu nie zaczął robić rekordów.
Ja uważam że Mark nie prowokował Valentino tylko walczył na ile go było stać w tym wyścigu.Dani odjechał jak i Jorge i walka o pozostałe punkty toczyła się pomiędzy tą dwójką.
Mam nadzieję że Walencja nie będzie zemstą i Mark okaże się gościem o zimnej głowie.
Nie chciał bym aby Rosi przeszedł do historii przez głupią kontuzję ,a Mark za spowodowanie takiej kontuzji.
Brawo Dani ,brawo Honda.
ps.
Nigdy Jorge nie lubił Marka jak i Mark Jorge a dali poprzednio temu dowód paroma sytuacjami na torze.
senekkorzenna

Postprzez suhy-19 » 25/10/2015, 10:27

to wiadomo juz jaka Rossi dostal kare czy jeszcze nie
aprilia RSV4
suhy-19
Moderator

Postprzez kravec » 25/10/2015, 10:27

Seweryn- obejrzyj powtórkę i zastanów się: "jakie kopnął?". Cal też zrobił faul, ale rozeszło się po kościach- dlatego sprawy nie ma. Marquez popełnił jeden czy dwa w tym wyścigu zanim się przewrócił. Pamiętaj że to zawodnik z przodu ma pierwszeństwo.
Marquez ewidentnie puścił Lorka a z Vale się bawił i stawał na rzęsach żeby z nim walczyć- co wiadomo że spowalnia tempo obu. To uważasz było zachowanie fair?

senekkorzenna napisał(a):Mam nadzieję że Walencja nie będzie zemstą i Mark okaże się gościem o zimnej głowie.

Dobry żart... dobry :D

Przez tą sytuację Rossi na 95% pożegnał się z tytułem. Jorge jest w zbyt dobrej formie, żeby Rossiemu udało się skończyć tuż za nim startując z ostatniego pola.
kravec
Administrator

Postprzez sewii » 25/10/2015, 11:48

suhy-19 napisał(a):to wiadomo juz jaka Rossi dostal kare czy jeszcze nie

Start z ostatniej pozycji w Hiszpanii.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak

Postprzez Walenty » 25/10/2015, 13:35

sewii napisał(a):
suhy-19 napisał(a):to wiadomo juz jaka Rossi dostal kare czy jeszcze nie

Start z ostatniej pozycji w Hiszpanii.

To już oficjalne info?
W takim razie pozostaje liczyć, że Lorenzo się wyłoży albo spadnie deszcz. I się wyłoży :s
Watch out, we got a badass over here!
Walenty
Moderator

Postprzez senekkorzenna » 25/10/2015, 13:45

Witek kopnął kolanem i na kamerze z góry widać to wyraźnie,Polsat pokazywał to parokrotnie.
Tą całą sytuację dopiero widać z tej kamery.
To nie jest też żart z odwetem ponieważ za podobno zwalnianie przez Markez Rossi Valentino zachował się odwetem.
Jeszcze raz napiszę : oglądałem wyścig z wielką ciekawością i nie widziałem zajeżdżania a jedynie ostrą walkę.
Dani w Malezji był najszybszy i pokazał to wygrywając kwalifikacje ,Jorge pewnie by został w końcu dościgniony przez Marka gdyby uporał się z Valentino ale niestety został wyeliminowany z wyścigu brutalnym faulem.
Yamahy bardzo szybko niszczą opony i pod koniec nie ma czym jechać.
Zresztą odpowiedzią kto ma rację będzie decyzja składu sędziowskiego i nikt z nas do tego momentu nie może powiedzieć że ma 100% racji.

Teraz podziękowanie kolegom za przeniesienie dyskusji tutaj i pozwolenie żyć temu działowi.

Dopisuję ponieważ jest już decyzja komisji i sihy-19 to też zauważył.
senekkorzenna

Postprzez Walenty » 25/10/2015, 14:18

https://www.youtube.com/watch?v=_2DiV26-jqs

Patrzcie, on to wzrokiem zrobił :0
Walenty
Moderator

Postprzez senekkorzenna » 25/10/2015, 14:27

Walenty a widziałeś jak się ze strachem obracał czy Marek za nim czasem nie biegnie. :lol: :lol: :lol:
Z tej kamery nie widać dokładnie ale z górnej i owszem :?
senekkorzenna

Postprzez kravec » 25/10/2015, 20:04

Nie Seweryn- widać wyraźnie że go nie kopnął. Prędzej to Marquez strącił jego nogę. Poza tym tak jak napisałem wyżej- to Marquez znowu pchał się na chama zamiast odpuścić. Na miejscu Vale jeszcze bym poleciał po wyścigu do niego i strzelił mu w japę- tym razem przesadził moim zdaniem. Było wiele wyścigów gdzie zachowywał się nie fair wobec wielu zawodników- choćby Bautisty czy Pola Espargaro z tego co pamiętam, ale tutaj to już były wolne żarty.

A nie dziwi Cię że gość robiący 2'gi czas kwalifikacji nagle daje się wyprzedzić bez walki temu który miał czwarty a walczy zacięcie z tym który miał 3'ci czas? Jeśli mamy być totalnie stronniczy to dyskusja nie ma sensu. Każdy będzie widział co chce.
kravec
Administrator

Postprzez suhy-19 » 25/10/2015, 20:15

pomagal nie pomagal. Rossi ewidentnie chcial wypchac Marqueza z toru a ze nie wziąl pod uwage za MM moze wyglebic to juz inna bajlka :P
aprilia RSV4
suhy-19
Moderator

Postprzez senekkorzenna » 25/10/2015, 20:27

Witek komisja sędziowska wypowiedziała się jasno w tej sprawie.
Jeżeli ktoś oglądał na Polsat to widział powtórkę z kamery z góry ,pokazywali parę razy to zdarzenie.
Nie będę polemizował czy Markez zwalniał Rosi czy nie ,każdy kieruje się swoimi sympatiami i widzi co mu serce podpowiada w danym momencie.
Warto też pochodzić na żużel aby bardziej neutralnie spojrzeć na blokowanie przeciwnika.
Nie wierzę albo bardziej jestem sceptyczny aby głosić teorię spisku że komisja też jest przeciwko Valentino.
Tak jak napisałem powyżej: Fiałkowski stwierdził że Valkowi już parę razy przytrafiało się w ten sposób faulować a w jednym potwierdzonym przypadku/a oskarżeń było wiele/w 500cc wręcz nacisnął na hamulec przeciwnikowi.Teraz jest to nie możliwe ponieważ założone są specjalne osłony aby to wyeliminować.
Prowokowanie Yamaha do walki czyli przyhamowania i przyspieszania powoduje szybsze zużywanie się opon w tych motocyklach i w poprzednim wyścigu w Australii było to widać kiedy Marek łatwo w końcówce objechał Jorge.
Valentino przez swój temperament/nie chcę napisać głupotę/pozbawił siebie cień szansy na zostanie mistrzem a tego mu życzyłem z całego serca.
senekkorzenna

Postprzez kravec » 25/10/2015, 21:07

Oglądałem Polsat- oglądałem powtórkę z góry- i właśnie na niej widać że kopnięcia nie było to jest raz- dwa- to co powiedział w komentarzu Rossi- nie od szturchnięcia nogą przewraca się motocykl.
Wielu zawodników wypowiedziało się również na niekorzyść Marqueza- przypadek? Według mnie Vale zrobił głupio, ale pokazywał mu żeby się uspokoił. A liczba paskudnych zachowań Marqueza w tym sezonie mała nie jest- tylko wszyscy mu wybaczali bo przecież to "złote dziecko". Gówniarz i tyle. Ja za niego kciuków nie trzymam bo szkodzi innym- albo wjeżdżając bez pardonu pod motocykl w zakręcie (Bautsita w Losail) albo próbując wypchnąć zawodnika z toru- Assen i Rossi, albo to rozpoczynając jakieś gierki- Philip Island i Sepang. Zdarzało mi się też zabrać ze sobą innego zawodnika z ewidentnie jego winy. Nie mam do nigo za grosz szacunku po tym co widziałem dzisiaj. Nie popieram zachowania i skutków zachowania Rossiego, ale według mnie i tak był spokojny- pokazywał mu, patrzył się na niego. Wystarczyło odpuścić- nie odpuścił to wyglebił. Z tym że on na tym nic nie stracił bo przez własną głupotę pozbawił się szans na tytuł, a Rossi został ich pozbawiony przez tą całą sytuację.

I jeszcze:
"You can see in the video from many points, the helicopter, from in front. I was inside and of course we were overtaking for some laps but I felt I was able to be faster and to catch the front guys."

Teraz to mnie rozbawił- skoro był w stanie ścigać się z czołówką to czemu wypuścił Pedrosę i Lorenzo, skupiając się na Rossim?

Edycja- doczytałem dalej:
"You can see in the video from many points, the helicopter, from in front. I was inside and of course we were overtaking for some laps but I felt I was able to be faster and to catch the front guys. But yeah, on that corner, corner 14, Valentino passed me. I heard the bike then I pick it up, but then I saw that he was completely straight and looking at me and stopping a lot. I was just waiting because there was nothing to do in that point and then I saw that with his leg he pushed my arm and my front brake and then I lock the front wheel and I crash."

Jak mu niby kur... na hamulec nogą nacisnął co?! Poza tym widać wyraźnie że noga jest w górze w momencie kiedy Mareczek leci. Nie najpierw noga a potem gleba. Jest to praktycznie równoczesne.
kravec
Administrator

Postprzez Walenty » 28/10/2015, 23:33

Codziennie jakieś newsy.
Już przebieram nóżkami myśląc o Walencji.

Ja z tego obozu, co liczy na deszcz :>
Walenty
Moderator

Postprzez suhy-19 » 29/10/2015, 09:29

rossiemu nawet deszcz nie pomoze. jedyne co go ratuje to gleba lorka
aprilia RSV4
suhy-19
Moderator

Postprzez senekkorzenna » 29/10/2015, 13:34

Suhy-19 wiesz jest takie przysłowie: nigdy nie mów nigdy :?
Do puki puchary nie zostaną rozdane do póty wszystko jest w rękach losu. :D
senekkorzenna

Postprzez kravec » 29/10/2015, 20:37

Lorenzo musiałby cofnąć się z formą na początek sezonu- a on się rozwija.

Co do kontaktów Marquez- Rossi- 16 minuta 45-50 sekundy- Marquez w ogóle nie wpierd... się w Rossiego.

https://www.youtube.com/watch?v=Kk-asJbPaLM
kravec
Administrator

Powrót do MotoGP, WSB, MMP