Zobacz wątek - cbr 600 f3 a norma w zużyciu oleju

cbr 600 f3 a norma w zużyciu oleju

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

cbr 600 f3 a norma w zużyciu oleju

Postprzez kuba210796 » 11/10/2015, 21:54

Witam. W zasadzie nie jest to jakiś tam problem,ale coraz więcej myślę,by moja f3 została ze mną na dłużej, dlatego,tez chce zadbać o jego stan i dowiedzieć się parę rzeczy.
Motocyklem jeżdżę na oleju motul 5100 10w40 , przez okres 5-6 tys km wziął 0,8-1l oleju. czy jest to norma ?? oczywiście jazda dosyć agresywna (wheelie,często odcięcie ), na następny sezon spróbuje ja bardziej oszczędzać :) .
motocykl miał synchronizowane gaźniki , tylko świec i filtru powietrza nie wymieniłem (filtr jedynie przedmuchałem ) , po dodaniu gazu na odcięcie (silnik ciepły) czasem puści białego dymka , wydech przelotowy , to norma ? jest to mało zauważalne , i to zależy raz nic nie zauważymy ,raz troszkę jest to widoczne .
Raz sprawdzałem DB programem w tel ( i tak błędny pomiar :) ) tak dla jaj i przyłożyłem blisko wydechu potem zauważyłem,ze na ekranie są male plamki, oleju ? oczywiście po przy gazowce do odcięcia. tu tez kolejna rozkmina,czy tak powinno być .
na następny sezon planuje spróbować jak jeździć będzie chociażby na castro lu i czy będzie mniejsze zużycie oleju. - czy można tak sobie zmieniać olej czy lepiej zostać przy motulu 5100.

to w zasadzie tyle :) dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam
kuba210796
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa