Zobacz wątek - Następca Beemki
NAS Analytics TAG

Następca Beemki

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Następca Beemki

Postprzez kurzyn » 27/9/2015, 15:35

Aktualnie jeźdzę BMW K75, 1995rok, lecz wiadomo po pewnym czasie nudzi się, nie ma tej mocy, chociaż nie powiem wytrzymałość granitu :), jest do zrobienia parę rzeczy i nie bardzo to mi się widzi robić. Trochę nie warto.
\
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), BMW 13 tyś/km
- Wiek, waga, wzrost, 23, 65, 181cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? jazda codzienna również w deszcz (z konieczności), czasem wypady dalej, głównie weekendowe.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? 7000-10000tyś
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? 7000-7500zł ciuchy już mam
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? jakieś 1500zł
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. Turystyki
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Yamaha XJ 900 Diversion, Honda NTV 650, BMW R1100, różne warianty,
Ogólnie bardzo ważne jest możliwość przypięcia kufrów, najlepiej motocykl już wyposażony w nie, nie ukrywam że wał to jest to, nie muszę smarować co hmm 500km oprócz wielowypustu, ale to nie często, mile widziana owiewka która ochrania przed wiatrem bo nie ukrywam tego mi teraz brakuje
Nie lubię zapierdzielać, jeżdżę tak góra 120km/h
Byłby to zakup na kilka lat, aż do czasu zmiany na coś nowszego, zarazem nowocześniejszego. Cenię sobie niskie spalanie, ale to powinien zachować w zasadzie każdy motocykl przy "oszczędzaniu" manetki. 5l-5,5l

Aha jeżdżę Motocyklem praktycznie od śniegu do śniegu
Pozdrawiam Mateusz
kurzyn
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A