Zobacz wÄ…tek - Kompletowanie stroju na supermoto
NAS Analytics TAG

Kompletowanie stroju na supermoto

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kompletowanie stroju na supermoto

Postprzez elektryknn » 26/9/2015, 18:27

Witam Was,

jestem nowym użytkownikiem, od niedawna jestem posiadaczem supermoto 250.
Mam kask oraz gogle: Airoh aviator a gogle 100% accuri.
Rozglądam się teraz za butami, myślę nad gaerne supermoto, ma podobno dobre opinie. Ale od Was też bym chciał coś na ich temat usłyszeć.
Kolejna sprawa kombi, mam 185cm wzrostu i 67kg wagi, czy z dobraniem kombi będzie problem według tradycyjnych rozmiarów?
Po co niektórzy stosują ortezy pod kombi skoro większość dobrych kombinezonów ma już wbudowane ochraniacze na kolna, łokcie itp? Ortezy są lepsze?
Jak można się ubrać na gorące letnie dni? Zbroja na górę wystarczy?
Rękawice mam już na oku SHIMA XRS.
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce


Postprzez kravec » 27/9/2015, 20:05

100% chcesz z szybą lustrzaną? U kumpla nadaje się do wymiany po roku używania- od owadów.

Z dobraniem kombinezonu będziesz miał bardzo duży problem według mnie. Standardowe ciuchy już na mnie są za luźne w pasie przy 182cm i 71/72 kg.

Ortezy stosuje siÄ™ tylko przy kontuzjach.

NA gorące dni- kurtki typu mesh. Zbroja nie zda egzaminu do końca na asfalcie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez lagiboy » 27/9/2015, 20:18

moja czarna szyba jeszcze może wytrzyma rok, po roku od robali i wycierania w trakcie jazdy jest już porysowana. Lustro rysuje się szybciej niż inne szyby, w dodatku jest droższa w zakupie.
ja na Twoim miejscu starałbym się dobrać kombinezon i jeśli będzie potrzeba wymienić ochraniacze na lepsze, ewentualnie dokupić te których brak, często któregoś brak, np na biodra.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez elektryknn » 28/9/2015, 09:13

Kurcze, nie wiedziałem, że lustro się szybciej rysuje :( Kupiłem 100% accuri primer gold crystal. Ale dostałem w gratisie też przezroczystą szybkę. Co do szybek właśnie, na allegro są np. do racecraft, skylar. Będą one pasowały do mojej wersji? To jest uniwersalne?
Tekstylia dadzą radę podczas szlifu? Mam tutaj na myśli tę kurtkę mesh.
Co do kombi. Teraz ćwiczę regularnie, no i przez zimę zamierzam przybrać na wadzę trochę. No i tutaj się pojawia problem bo muszę wziąć pod uwagę właśnie moje zwiększone rozmiary na wiosnę oraz dołożenie np. dodatkowego ochraniacza klatki i pleców. Co o tym myślicie?
WR250X supermoto | sprzedam spidi track touring 48 nowy | http://olx.pl/oferta/kombinezon-spidi-t ... 84f5f6799b
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Postprzez kravec » 29/9/2015, 01:53

Dadzą radę podczas szlifu- po to są robione żeby chronić.

Z kombiakiem w takiej sytuacji- po prostu wstrzymaj się do momentu kiedy ustabilizujesz wagę/sylwetkę. Nawet w zwykłych chichach widać wahania- w dopasowanym kombi będzie to jeszcze bardziej odczuwalne.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê