Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
Advertisement
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 2/11/2017, 20:13

Pierwszy krok żeby przestać być czyjąś dziewczyną. Co innego jak zakazuje żona... tutaj jest więcej schodów. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez mar111cin » 18/11/2017, 09:11

Pół roku temu obiecałem, że się wylogowuję z tego forum... no i tak mnie naszło, żeby zobaczyć czy się coś zmieniło na lepsze - kurde ta szata graficzna dalej wygląda jak dla niewidomego gimnazjalisty...
Kiedy wróci to do normy? kiedyś to tak często zmieniali, że się burzyliśmy, a teraz to już tak będzie do samego końca? w ogóle starzy wyjadacze jeszcze tutaj zaglądają?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Glenroy » 18/11/2017, 21:01

mar111cin napisał(a):Kiedy wróci to do normy? kiedyś to tak często zmieniali, że się burzyliśmy, a teraz to już tak będzie do samego końca? w ogóle starzy wyjadacze jeszcze tutaj zaglądają?


Zapewne nie wróci, bo administracja ma wysrane nawet na bieżąco zgłaszane błędy, jak chociażby skalowanie layoutu, gdzie żeby wkleić komuś np, warna, trzeba powiększyć stronę do 150%, żeby się przyciski dolnego paska pokazały :roll: to jest od samego początku i było wielokrotnie już zgłaszane.
Starych wyjadaczy, którzy się tutaj udzielają jest może 4-5, nie zdziwię się, jeżeli w ogóle tyle osób się na tym forum udziela, nie licząc kryptoreklamiarzy i raz na ruski rok jakiegoś nowego tematu, nie wiem czy ktoś ze starej gwardii się w ogóle tutaj loguje, ostatnio nawet Waluś i Czester coś ucichli. To forum ma raka i jeżeli nikt nie ruszy tyłka, to raczej zostały mu ostatnie miesiące.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 18/11/2017, 22:32

Nie narzekajcie. ;) I tak to forum działa dużo lepiej niż wiele innych ogólno-motocyklowych, poza wąskimi forami konkretnych modeli lub niszowych marek (takich jak moje MG). Tyle, że trudno odpowiadać na ciągle padające te same pytania - w pewnym momencie po prostu odechciewa się po raz kolejny pisać to samo albo linkować do wcześniejszych odpowiedzi.

Może też gdyby Ścigacz.pl był bardziej aktywny w życiu poza internetowym - jakiś zlocik, wspólne jazdy, czy coś w ten deseń - to by drgnęło w skarpetach. Jak by ludzie trochę bardziej się znali, to i zaangażowanie byłoby większe. A nie tylko bezosobowe nicki na forum. My w MG mamy regularne spotkania w różnych częściach Polski, to i ludzie bardziej śledzą nasze forum i dyskutują na różne tematy - chociażby żeby mieć o czym dalej gadać jak już się spotkamy w realu. A tak ci nowi wpadają na chwilę, załatwią co potrzebują i sayonara forum.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez mar111cin » 18/11/2017, 23:49

Senek, ale co niby tutaj ode mnie zależało?
Ktoś kiedyś się mnie zapytał czy nie chcę admina i byłem przez jakiś czas adminem i tylko tyle :)
Nic ode mnie nie zależało, nawet nie znam osobiście właścicieli portalu...

Fora nie upadają, ja siedzę na polskim forum vstroma i ono miewa się bardzo dobrze - może też przez to, że jest wąska, ale duża grupa użytkowników, ze względu na charakter motocykla już raczej trochę wyrośniętych ;) forum vstroma ma ma jednak prosty, przejrzysty i czytelny layout, gdzie od razu wiadomo o co chodzi, co gdzie jest itp. aż chce się wchodzić, a tutaj? jakby ktoś odpalił aplikację windowsmobile :lol: Szykowali forum pod smartfony czy jaki grzyb..

Zajrzałem tutaj raczej z sentymentu, bo zawsze przez zimę mi odpierdziela, jednak się zawiodłem że nic się nie zmieniło...

PS i gdzie jest Simon od zabaw z siostrÄ… ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Czester » 19/11/2017, 12:14

Witaj Marcinie! Niestety, ale masz rację. Nowy layout skutecznie odstraszył użytkowników i forum obecnie jest na wymarciu. A Senek jak zwykle nie rozumie pewnych rzeczy (z racji wieku trzeba mu wybaczyć) i dopatruje się przyczyn obecnej sytuacji nie tam, gdzie trzeba.

Glenroy, administracja (notabene aktualnie jednoosobowa) ma tu za przeproszeniem gówno do gadania i nic nie może zdziałać. Jedynie Kravec osobiście znał właściciela forum i miał z nim kontakt, ale niestety wycofał się już jakiś czas temu.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 19/11/2017, 12:59

Ludzi od Ścigacza zazwyczaj można spotkać podczas targów motocyklowych w Warszawie na przełomie lutego i marca. Zawsze mieli swoje stoisko. Może to jest okazja żeby z nimi porozmawiać o forum? Gorzej jak nas oleją. Wtedy rzeczywiście możemy porzucić to forum - niech tonie. Chociaż mam nadzieję, że wyciągną wnioski z takiej rozmowy.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez mar111cin » 19/11/2017, 13:48

ja w Warszawce to byłem raz w życiu ;) jak kupowałem motocykl - Vstroma.

Czester, no kurde trochę mi brakuje tego forum i klimatu jaki był.
Simon, Gelo, Kaja, Żmija, Lovtza, Spazz, Hoffman, Szpicer, Heniu, Manhattan, Kraviec, Senek, Icid, Terro, Evil, Melvin, Madcap, Legion, Valentinorossi ;) Eneasz vel rosiboj i wielu wielu innych, których nicki nie przychodzą mi tak od razu do głowy...

Jakoś mam wrażenie, że tutaj wszyscy cały czas siedzieli aż pewnego dnia bach i logout wszyscy...
A przecież dalej większość jeździ motocyklami :lol:

Chyba trzeba namówić ludzi, żeby zalogowali się na forum i napisali coś od siebie, chociaż wiem, że przy takim layoucie to będzie ciężko
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Czester » 19/11/2017, 14:46

Też mi brakuje tych wszystkich nieobecnych. Kiedyś na forum aż wrzało, moderatorzy mieli pełne ręce roboty (niejednokrotnie za moją sprawą :twisted: ), było co poczytać, o czym pogadać, z kogo się pośmiać, itp. Gdzie podziali się Ci wszyscy ludzie? Tendencję spadkową można było zaobserwować jeszcze długo przed zmianą layout'u, ale właśnie po tej nieszczęsnej zmianie nastąpił gwałtowny krach.

Marcin, jeśli masz pejsbuka czy inne scierwo i masz kontakt do ktorychkolwiek starych userów, to spróbuj do nich podbić i zachęcić do odwiedzenia forum. W sumie piszę to z pewną dozą naiwności, bo i tak pewnie większość oleje temat. Tak to w życiu bywa, coś się zaczyna i coś się kończy... Szkoda :(
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Wertyder » 19/11/2017, 15:22

Czester napisał(a):Marcin, jeśli masz pejsbuka czy inne scierwo i masz kontakt do ktorychkolwiek starych userów, to spróbuj do nich podbić i zachęcić do odwiedzenia forum. W sumie piszę to z pewną dozą naiwności, bo i tak pewnie większość oleje temat. Tak to w życiu bywa, coś się zaczyna i coś się kończy... Szkoda :(
To nawet nie jest kwestia olewania tylko jak zapraszać tu ludzi jak zwyczajnie obsługa (dla użytkownika) tego forum to katorga.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Czester » 19/11/2017, 15:45

Też nad tym ubolewam ale niestety nie mam na to żadnego wpływu.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Glenroy » 19/11/2017, 16:27

Czester napisał(a):Glenroy, administracja (notabene aktualnie jednoosobowa) ma tu za przeproszeniem gówno do gadania i nic nie może zdziałać. Jedynie Kravec osobiście znał właściciela forum i miał z nim kontakt, ale niestety wycofał się już jakiś czas temu.


Ajj, źle to ująłem w słowach, chodziło mi właśnie o właściciela serwisu, tak wyszło jakbym o coś Ciebie oskarżał...
Administracja, w kwestii użytkowników zajmujących się forum, nie ma nic do gadania i to wiem, administracja serwisu już tak, tylko ta ma wyjebkę na wszystko :wink:

W kwestii użytkowników, mówisz Marcin, że fora nie upadają? Prawda jest taka, że to forum w zasadzie już upadło, przed zmianą layoutu wchodziłem na forum 2-3 razy dziennie i miałem pół wieczora czytania nowych postów, zmienili layout na coś kompletnie nieakceptowalnego, nieczytelnego, bez ładu i składu, do tego wypięli się na wszystko do dnia dzisiejszego i wszyscy poszli stąd w pizdu, teraz wchodzisz na forum raz na 3 dni i masz raptem 4-5 nowych wpisów, z czego 1/3 do kosza i banana. I wcale się nikomu nie dziwię, bo korzystanie z tego forum jest teraz po prostu niewygodne, do tego wygląda paskudnie i ja już w świadomości mam, że i tak nic się tu nie dzieje, ale wejdę żeby jednak na bieżąco pilnować syfu.

Obsługa jest katorgą nie tylko dla użytkowników, panel moderacji też dupy nie urywa i to ciągłe skakanie ze skalowaniem strony, żeby zatwierdzić jakąś czynność...słaby żart, żeby co każdą akcję powiększać stronę do 150%, bo nie widać paska akcji, albo jego elementy wzajemnie się zasłaniają :wink:

Wcześniejszy silnik forum może i był przestarzały, ale layout był mega przejrzysty i prosty w obsłudze, teraz wchodzisz i grzebiesz w gównie w poszukiwaniu pestki :mrgreen:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 21/11/2017, 11:03

Szczerze powiedziawszy... narzekamy, a wystarczyłoby napisać bezpośrednio do naczelnego albo webmastera.
Tutaj są wszystkie kontakty mailowe i telefoniczne: https://www.scigacz.pl/Redakcja,105.html (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Glenroy » 21/11/2017, 15:25

Zimny72 napisał(a):Szczerze powiedziawszy... narzekamy, a wystarczyłoby napisać bezpośrednio do naczelnego albo webmastera.


Takie próby kontaktu były podejmowane nie raz i z tego co się orientuję, zostały zlane ciepłym moczem ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Czester » 21/11/2017, 15:44

Webmasterzy są pracownikami Alonza i robią to, co im zleci. Nic ponadto. Rozmawiałem kiedyś z jednym z nich i tak też mi właśnie powiedział. Z Alonzem rozmawiał też osobiście (na żywo) Kravec, jeszcze przed przejściem na nową platformę. Miało być fajnie, a jak wyszło - każdy widzi. Kravec miał na biurku całą listę poprawek ale daaawno zdążyła się mocno zakurzyć, bo wszelkie prośby pozostawały bez echa. Właściwie to na początku prosiliśmy tylko o usprawnienie panelu administracyjnego, gdyż nie radziliśmy sobie ze spamem zalewającym forum. W zamian zaoferowano nam całkiem nowe forum, postawione na nowym silniku, które miało być takie och i ach. Czekaliśmy na to cierpliwie ponad rok i w końcu dostaliśmy je na zasadzie "macie i się odpierdolcie". W pierwszym tygodniu użytkowania wprowadzono parę drobnych poprawek i na tym zakończyło się wsparcie techniczne. Sprawdziło się stare mądre powiedzenie - "lepsze wrogiem dobrego". A wystarczyłoby postawić forum na nowym silniku nie zmieniając layout'u.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez mar111cin » 21/11/2017, 19:34

Ok, ale teraz zasadnicze pytanie - jaki interes w prowadzeniu forum ma Alonzo?

Rozumiem, że on ma sklep ścigacz.pl tak?
W sumie ścigacz.pl to cały serwis razem z artykułami motocyklowymi - prowadzony jak prowadzony, ale istnieje (w formie, że nie widzę tego tak jak motogen, czy motocykl)
Pamiętam, że kiedyś użytkownicy często rozmawiali tutaj czy na gadu-gadu (boże jakie to wszystko stare...) o tym co kupili w sklepie itd. Założę się, że ilość użyszkodników na forum, przekładała się też na obroty sklepu i co? i teraz zrezygnowali z forum? które w sumie żyło samo własnym zyciem, moderatorzy i administratorzy robili to w czynie społecznym, czyli pozostało tylko do opłaty miejsce na serwerze?

Czy jednak jest jakiś powód, dla którego opłacało się forum ukatrupić?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 21/11/2017, 21:01

Z moich początków na forum, to pamiętam, że sklep mocno zabiegał o forumowiczów: jak ktoś się pytał o jakieś akcesoria, to od razu pojawiała się jakaś propozycja ze strony Ścigacza. A od 2 lat kompletna cisza. Tak jak by postawili na reklamy związane z artykułami i testami, a nie na działalność sklepu. Może właśnie z tego powodu forum jest traktowane po macoszemu. Zresztą kiedyś chciałem tutaj kupić kask, nawet się umówiłem na przyjazd do ich siedziby na przymiarkę przed zakupem i pocałowałem klamkę. Na szczęście miałem blisko od domu. W związku z takim potraktowaniem położyłem laskę na ich sklepie. Pewnie nie byłem jedyny.

Pytanie tylko gdzie się przenieść?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Glenroy » 21/11/2017, 22:30

Sklep ścigacza działał przykładnie, kiedy odpowiadał za niego miczab, ze wszystkim dało się dogadać, wszystko dało się załatwić, z ceną zawsze dało się coś zrobić. Teraz jest taka sama chujnia i ze sklepem i z forum. Najlepsze jest to, że nawet layout głównego portalu ma te same błędy co forum, czyli wychodzi na to, że nie tylko forum zostało olane, cały portal jest po prostu olany.
Nie wiem jaki kto miał w tym interes, ale w zasadzie w przeciągu tygodnia-dwóch po zmianie layoutu, praktycznie największy polski portal poszedł się walić ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Zimny72 » 21/11/2017, 23:40

Odkąd naczelnym został Baryła, trąbili że portal ma się poprawić, być nowocześniej. A tutaj taki zonk.

Ale podobnie jest z innymi portalami: Motogen odkąd przejął go Dziawer też marnie przędzie i głównie testuje chińskie sprzęty.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trudne sprawy [18+]

Postprzez Walenty » 22/11/2017, 01:27

E e e e, przecież kurwa jestem xD

Jest ciężko, dlatego staram się zbierać starych druhów na fejsie żeby - gdy to jebnie - mieć jakiś kontakt. Kilku nawet udało się poznać osobiście, choć nawet raczej paru, bo tylko senka i kravca xD

Pomarudzę: tak, zmiana wyglądu forum nie pomogła i ubolewam, tyle mogę.
Co sklepu śmigacza, to pisałem o swoich przygodach, absolutnie nie polecam :evil:
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê