Zobacz wątek - 1988 Kawasaki KLR650 Odpala, ale po chwili gaśnie
NAS Analytics TAG

1988 Kawasaki KLR650 Odpala, ale po chwili gaśnie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

1988 Kawasaki KLR650 Odpala, ale po chwili gaśnie

Postprzez JakeKP » 10/9/2015, 18:30

Witam,
przedmiotem problemu jest motocykl Kawasaki KLR650 z 1988 roku. Kupiłem go w okazyjnej cenie, a ku mojemu z dziwieniu jest bardzo dobrze utrzymany. Po zalaniu motocykla paliwem odpalił bez najmniejszego problemu i pojeździłem nim kilka dni, aż do pewnej sytuacji. Po dojechaniu pod garaż zagotował mi się akumulator i wyciekło trochę elektrolitu. Szybko w jakiś sposób odkręciłem siedzenie i klemę minusową. Po dotknięciu przewodem (-) klemy minusowej ta iskrzyła i załączał się rozrusznik. Sprawdziłem w kablach i kostka, która tam była... coś w niej strzeliło i przestało iskrzyć, a motocykl odpalił. Po kilku minutach zgasł, zaśmierdziało benzyną, ze filtra powietrza zadymiło, a problem z akumulatorem powtórzył się. Zauważyłem więc, że w motocyklu zainstalowany jest przekaźnik rozrusznika, z którego problemu wynikało, że jest uszkodzony. Był to przekaźnik od motocykla BMW z tego co pamiętam pojemności 1000cm3, a marki BOSCH. Wymieniłem go na inny z bezpiecznikiem, bo nie wiem jaki był oryginalny. Problem z gotującym się akumulatorem zniknął, ale motocykl dalej gaśnie po kilku minutach. Podjąłem więc następujące kroki. Pierwsze co to wymieniłem świecę, bo była aż czarna, następnie gaźnik został wyczyszczony, a dodatkowo sprawdziłem czy pływak jest sprawny co potwierdzam. Niestety motocykl dalej gaśnie i strzela w tłumik. Proszę o pomoc. Czy to jakaś poważniejsza usterka? Co najeżałoby teraz sprawdzić? Zapłon? Może regulator napięcia? Lato się kończy, a ja nawet nie zdążyłem się nacieszyć tą maszyną. Proszę o podpowiedź.
JakeKP
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2015, 01:24


Postprzez SpeedyGonzales » 10/9/2015, 20:13

Luz zaworowy i korekta mieszanki, jak czarno to na bogato masz.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê