Zobacz wÄ…tek - "Lewe" motocykle
NAS Analytics TAG

"Lewe" motocykle

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

"Lewe" motocykle

Postprzez jasnoksieznik » 10/9/2015, 10:59

Zauwazylem, ze wszystkie znane mi motocykle sa dostosowane to ludzi praworecznych. Pal licho rollgaz, bo to oczywiste, ale co z cala reszta?
Stopka boczna tylko po lewej, zeby od lewej trzeba bylo wsiadac, a nie jak normalny leworeczny obywatel - od prawej. Blokada kierownicy tylko w lewo. Zamek do kanapy ustawiony tak, ze wygodniej go obsluzyc prawa reka.

Znacie jakies motocykle "odwrotne"? Takie z drobiazgami dla leworecznych? Takimi jak np. w osobowkach: Porsche ma stacyjke po lewej ;)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez bachu12 » 10/9/2015, 11:30

Ty tak na poważnie? To chyba w Hydeparku powinno być ;).

Sam jestem leworęczny i nie widzę tej praworęczności w obsłudze motocykli. Ok, zamek od kanapy faktycznie łatwiej otworzyć prawą ręką. Szczerze to już bardziej mnie na początku denerwowała obsługa skrzyni biegów w samochodach prawą ręką.

Nie kojarzę żadnych motocykli, które miałyby coś "odwrotnie".
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46


Postprzez Fugu » 10/9/2015, 12:01

n.p. Royal Enfield produkuje/produkowal motocykle z odwrocona skrzynia biegow.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez jasnoksieznik » 10/9/2015, 12:24

Tak, to calkiem na powaznie. I dlaczego w hydeparku, skoro chodzi w 100% o motocykle i wyjatkowo nie o kupno albo naprawy/czesci? :D

Co bylo odwrotnie w Royal Enfield i w ktorych? W senise wajcha od skrzyni z hamulcem zamieniona?

BTW: Z tego co widze, to stacyjka jest tez albo centralnie, albo po prawej.

EDIT: Oczywiscie, mam wieksze problemy zyciowe, ale ten jest jakas odmiana od codziennosci :) . Wielu problemow praworeczni nie widza, a leworeczni czesto tez juz nie zauwazaja. Ale jaki bylby zysk dla bezpieczenstwa, gdyby po parkowaniu rownoleglym schodzic/spadac z motocykla na chodnik, nie na jezdnie?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez bachu12 » 10/9/2015, 12:33

Z tym parkowaniem to powiedz to krajom, gdzie jeździ się po lewej stronie ;). Nomen omen, właśnie Japonia i UK skąd pochodzi większość motocykli.

Z rzeczy, które są po niewygodnej dla nas stronie możesz dorzucić jeszcze schowki w owiewce przy kierownicy. Przynajmniej Triumph ma po prawej.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Fugu » 10/9/2015, 12:37

Bullet 500 ma n.p. skrzynie sterowana z prawej strony z odwroconym schematem (1 do gory, reszta w dol).
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez riderZ056 » 12/9/2015, 19:57

Stacyjka w Porsche to nie drobiazg dla leworęcznych, tylko tradycja z dawnego Le Mans, kiedy kierowca uruchamiał silnik zanim wskoczył za kierownicę :)
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê