Zobacz wątek - Motocykl na cały rok do 10,000 - 12,000zł

Motocykl na cały rok do 10,000 - 12,000zł

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, kravec, andy7, suhy-19, Boshi, Black-Ghost

Motocykl na cały rok do 10,000 - 12,000zł

Postprzez Ajss » 8/9/2015, 22:45

Jednak zdecydowałem poczekać do MT-07 Tracer, a ten motocykl wyjdzie zapewne pod koniec 2016 lub wiosna w 2017. Więc na tą chwilę chce jakiś sprawdzony sprzęt który sprawdzi się jako całoroczny środek transportu w każdej pogodzie, tu też mowa o zimie.

Na motocykle będę polował w zimę gdy ceny są niskie, a rudą się sprzeda na wiosnę 2016.

Motocykl będzie najprawdopodobniej zdławiony, no chyba że trafi się coś do 47 kucy.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
KTM Duke 125 jak na razie w 2 miesiące zrobiłem 3 tyś km.
- Wiek, waga, wzrost
18, 75-78kg (schudłem ostatnio więc nie wiem), 186-187cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Motocykl będzie używany jako transport na co dzień w każdej pogodzie po mieście jak i też poza miastem, dlatego musi być w miarę zwinny ale owiewki to podstawa (nawet jeśli to samo bikini.)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
10tyś+
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
10,000 - 12,000 zł (na upartego mogę do 15 tyś zł jeśli warto) a ubiór już mam cały skompletowany. Tylko dylemat nad kaskiem Shoei GT Air oraz Schuberth C3 Pro mam, bo Shark jest niewygodny na dłuższych przejażdżkach. Ale to osobny budżet mam na nowy kask...
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Wolałbym raczej coś niezawodnego co oznacza Japońca, tyle ile będzie trzeba.
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowe (Ścigacze) moim zdaniem najładniejsze motocykle, ale na A2 raczej Sportowy Turystyk, Turystyk albo coś typu ER6-F czy też SV650SA.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Na tą chwilę nie mam pomysłu, dlatego też zakładam ten temat. Ale chciałbym coś w miarę wygodnego z owiewkami, na czym będę siedział w miarę wyprostowany.
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak

Powrót do Motocykle na kategorie A2