Zobacz wątek - Sportowy 1000ccm - R1 / 1000RR

Sportowy 1000ccm - R1 / 1000RR

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Sportowy 1000ccm - R1 / 1000RR

Postprzez Verone » 7/9/2015, 14:48

Witam, zakładam temat podobny do wielu założonych do tej pory, jednak dość indywidualny ze względu na doświadczenie i preferencje.
Zakończyłem szczęśliwie swój drugi sezon na Kawie ZX6R i miotają mną od pewnego czasu myśli o zakupie litra. Mam 2-letnie doświadczenie na supersportach, poprzednio były to typowe jeździdełka do 125ccm , natomiast w ostatnim czasie przewinęłą się wspomniana Kawa oraz Gixer 750. Doświadczeń z litrami - brak. Ze względu na swoje gabaryty - 187cm , ok 87kg wagi (szczupły). Szukam motocykla, który będzie oddawał moc liniowo i nie trzeba będzie nim nieustannie wachlować, by starczało mocy na wychodzenie z zakrętow, wyprzedzanie itd. Nie biorę pod uwagi nakedów, półsportów itp. Jeżdże sportami bo podobają mi się (nie ma co ukrywać faktu), uwielbiam ich pozycję, wymuszającą pełne skupienie oraz charakter, komfort pokonywania zakrętów i manewrowania przy wyższych prędkościach. Zdaję sobie sprawę, że litr to potężna moc oraz moment obrotowy i że niewielkie błędy mogą być na początku poważne w konsekwencjach natomiast chciałbym zapytać doświadczonych: Jaki motocykl tej klasy byłby dobrym wyborem na moje wymagania? Zależy mi na elastycznym silniku, dogodnych gabarytach ale i chirurgicznym prowadzeniu. Dodam że mieszkam na wsi, mam wiele krętych szos w okolicach, gdy robię trasy to nie dłuższe niż 200km i rzadko zaglądam do większych miast. Moje faworyty to Honda 1000RR SC57 oraz Yamaha R1 RN09 / RN12
Dzięki z góry za propozycje i sugestie. I za krytykę też :)
YZF-R6 RJ09 wombo combo
Verone
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A