Zobacz wątek - Pierwszy moto - Enduro

Pierwszy moto - Enduro

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, kravec, andy7, suhy-19, Boshi, Black-Ghost

Pierwszy moto - Enduro

Postprzez KoschecK » 22/8/2015, 11:07

Witam wszystkich. Już od jakiegoś czasu przeglądam fora na ten temat, ale wolę precyzyjną poradę konkretnie do mojej osoby. W następnym miesiącu zapisuję się na kurs A2 i B, jednak wolę już od tej chwili ogarniać temat przyszłego zakupu.

1) Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)?
Niestety zerowe.

2) Wiek, waga, wzrost?
20 lat, 78 kg, 179 cm.

3) Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda po ulicy - od 5% do 10%
Reszta to jazda głównie po szutrach i amatorskim torze, w przyszłości gdy opanuję maszynę, jazda w cięższym terenie.

Jazda raczej bez plecaczka, ale może się zdarzyć.
Ogólnie tutaj ciężko mi opisać to dokładnie w procentach. Nie chcę kupować moto na jazdę po ulicy, ale niestety mieszkam w środku miasta i jakoś będę musiał z niego wyjeżdżać.

4) Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Tutaj nie potrafię odpowiedzieć. Wszystko zależy jak będę stać z czasem (czasami mam całe dni wolne, a czasami przez cały dzień nie mam nawet 30 minut dla siebie).

5) Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na moto będę mieć około 6000 zł, może 8000 zł. Mam już zakupiony kask, gogle, rękawice i buty.

6) Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
To jest właśnie najbardziej nurtująca mnie sprawa, ponieważ nie zarabiam zbyt dużo. Myślę, że udałoby się odłożyć od 1000 do 1500 zł.

7) Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Enduro, od zawsze.

8)Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Kawasaki KLX 250 4t oraz Yamaha WR250f 4t. Przyznam, że odkąd zobaczyłem parę lat temu Błażusiaka na KTM'ie EXC, to był (i nadal jest) to najbardziej pożądany przeze mnie moto. Niestety wiem, że utrzymanie go wiąże się ze sporymi wydatkami dlatego póki co, muszę zadowolić się czymś tańszym.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
KoschecK
Świeżak

Powrót do Motocykle na kategorie A2