Zobacz wątek - automobilio.pl - serwis do sprawdzania motocykli
NAS Analytics TAG

automobilio.pl - serwis do sprawdzania motocykli

O wszystkim
_________

automobilio.pl - serwis do sprawdzania motocykli

Postprzez unkes » 20/8/2015, 17:47

Hej,

Niedawno stworzyłem serwis internetowy dostępny pod adresem automobilio.pl, który w założeniu ma umożliwiać potencjalnym klientom sprawdzanie aut i motocykli używanych na odległość. Umożliwia też zapaleńcom motoryzacyjnym i innym ludziom związanym z branżą oferowanie swoich usług jako eksperci motoryzacyjni (po rejestracji).

Dzięki Automobilio klienci będą w stanie w łatwy sposób porównać oferty różnych firm i osób zajmujących się sprawdzaniem pojazdów, a z drugiej strony osoby nawet nie posiadające swojej formalnej działalności, ale znające się na autach będą mogły świadczyć swoje usługi za pośrednictwem serwisu.

Na forach motoryzacyjnych skończą się tematy pt. "Czy ktoś może podjechać obejrzeć sprzęta..." :)

Zachęcam do rejestracji na stronie automobilio.pl jako eksperci oraz klienci. Portal dopiero co został udostępniony w Internecie więc póki co jest tam dość pusto, ale rusza akcja marketingowa i wszystko zaczyna działać ;)

Stworzyłem dodatkowo wersję demo dostępną pod adresem demo.automobilio.pl, gdzie można przetestować przykładowe scenariusze i pobawić się z wykorzystaniem przykładowych użytkowników:

Eksperci:
as_bialystok / 1qazxsw2
w_tarnow / 2wsxcde3
e_mannheim / 3edcvfr4
e_chester / 4rfvbgt5
ms_klodzko / 5tgbnhy6
e_lodz / 6yhnmju7
mei_mediolan / 7ujm,ki8
e_nancy / 8ik,.lo9
e_ny / 1234rewq

Klienci:
client1 / 123
client2 / 123
client3 / 123

Scenariusze:
1. Sprawdzenie auta w Białymstoku (ekspert z Białegostoku).
2. Sprawdzenie auta w Brzesku (ekspert z Tarnowa).
3. Sprawdzenie auta na aukcji w Mannheim(DE) (ekspert z Frankfurtu).
4. Sprawdzenie auta na aukcji w Chester(UK) (ekspert z Liverpoolu).
5. Sprawdzenie motocykla w Bystrzycy Kłodzkiej (ekspert z Kłodzka).
6. Sprawdzenie motocykla w Piotrkowie Trybunalskim (ekspert z Łodzi).
7. Sprawdzenie motocykla w Mediolanie(IT) (ekspert z Mediolanu).
8. Sprawdzenie motocykla w Metz(FR) (ekspert z Nancy).
9. Sprawdzenie auta na aukcji w Long Island(USA) (ekspert z Nowego Jorku)

Będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię dotyczącą serwisu, w szczególności czy zasada działania jest jasna i czy interfejs jest intuicyjny. W tej chwili serwis jest w wersji beta więc prawdopodobnie są tam błędy, których jeszcze nie poprawiłem (ale poprawię :))

Pozdrawiam,
Kuba
unkes
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Vergon » 20/8/2015, 19:36

Mam jedno pytanie. Jaką mam gwarancję, że gość np. z Torunia, któremu zapłacę (bo chyba tak ma to działać) za sprawdzenie motocykla naprawdę się na tym zna i wie choćby co to jest ogranicznik skrętu?
Chodzi o to, że równie dobrze mogę zgłosić się jako ekspert w oględzinach MIG16, które widziałem tylko na zdjęciach.
Hmm?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez unkes » 20/8/2015, 20:47

Jest od tego system komentarzy - docelowo będziesz widział, którzy użytkownicy rzetelnie wykonywali swoje usługi. Dodatkowo eksperci mogą w jakiś sposób uwiarygodnić swoje umiejętności - czy to wprowadzając dane swojej działalności gospodarczej (jeśli ją prowadzą, np. warsztat), czy przedstawiając papiery potwierdzające konkretne wykształcenie czy doświadczenie.

Ogólnie jest to element, o który powinni zadbać sami eksperci, w założeniu ma to działać podobnie jak na Allegro - kupisz towar od sprzedającego, który ma sporo komentarzy, fajny szablon i prowadzi jakąś poważną działalność a nie od ziomka który napisze 3 słowa na krzyż z błędami ortograficznymi.

Więc ogólnie - komentarze plus wiarygodna działalność.
unkes
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Vergon » 20/8/2015, 22:19

Tu jest Polska :lol: Widzę sporo możliwości nabijania ludzi w butelkę, ale tak czy inaczej pomysł uważam za dobry i kibicuję, być może wymaga dopracowania, albo tego żeby puścić to wolno a rynek sam zweryfikuje "ekspertów".
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez unkes » 21/8/2015, 08:57

Zdaję sobie sprawę, że Polska jest specyficznym krajem ;) Jednak też wierzę w to, że większość potencjalnych użytkowników jest uczciwa i rzeczywiście rynek zweryfikuje ekspertów.

Rozważam też wprowadzenie pośrednictwa w płatności w stylu "escrow" (rachunek powierniczy):
* klient przelewa kasę z góry na rachunek powierniczy serwisu
* ekspert dostaje o tym informację, jedzie sprawdzić moto
* ekspert dołącza raport
* klient weryfikuje raport, oznacza czy jest OK, kasa idzie do eksperta

Co o tym myślisz?
unkes
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tnts » 21/8/2015, 15:40

Możesz zrobić "barter" - ja sprawdzę w miarę swoich możliwości moto w wawie - a szukałem kogoś kto sprawdzi w krakowie...
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05

Postprzez unkes » 21/8/2015, 18:22

Ciekawy pomysł, choć pewnie musiałoby to działać bardziej uniwersalnie, bo ciężko aż tak dokładnie sparować dwóch motocyklistów (tak żeby chcieli sprawdzić sprzęty nawzajem w swoich miejscowościach). Ludzie mogliby zbierać coś w stylu punktów które potem mogą wymienić na raporty od innych użytkowników. Podejrzewam, że summa summarum efekt byłby podobny jak sprawdzenie za kasę.
unkes
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rosiboj » 23/8/2015, 21:16

Nie bede juz rozczulal sie jak mozna twoj system wykozystac do nabijania ludzi w butelke ale mam pytanie, w jaki sposob chronisz ludzi oszukanych przez twoj serwis? Bedziesz im zwracal kase? Czy poprostu sie wypniesz i niech sobie sami radza?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez unkes » 23/8/2015, 21:39

Hmm, gdyby wychodzić z założenia, że każdy chce każdego oszukać to nic by nie można zrobić - na każde zabezpieczenie znajdzie się ktoś, kto je złamie albo wykorzysta w szkodliwy sposób.

Póki co jest to portal non-profit dla pasjonatów motoryzacyjnych i nie mam możliwości obejmować klientów/ekspertów finansową osłoną w razie oszustwa (jeśli myślisz o czymś w stylu Programu Ochrony Kupujących z Allegro). Nie wykluczam oczywiście tego w przyszłości.

Zgodnie z regulaminem stworzenie i obustronne zaakceptowanie zlecenia jest równoznaczne z zawarciem umowy dotyczącej wykonania usługi między klientem a ekspertem. Jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z umowy (np. ekspert nie dostarczy opłaconej usługi), poszkodowana strona może założyć sprawę o oszustwo na policji - wówczas portal dostarczy niezbędnych danych identyfikacyjnych sprawcy (np. pełne dane adresowe, adresy IP, czy cokolwiek będzie potrzebne).

Lepszym rozwiązaniem byłby rachunek powierniczy, choć tutaj też istnieją sposoby na jego ominięcie. Generalnie nie ma rozwiązania idealnego. To co jest głównym zadaniem portalu to kojarzenie klientów szukających motocykla/samochodu używanego i ekspertów chcących za jakąś opłatą świadczyć usługi sprawdzenia. Możesz zlecić takie sprawdzenie na odległość, ale możesz też znaleźć eksperta (czy warsztat) i razem z nim jechać obejrzeć interesujące moto. Dzięki temu nie musisz np. płacić swojemu mechanikowi za cały dzień poza robotą.
unkes
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr