Zobacz wątek - Jak odzyskać własne auto
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jak odzyskać własne auto

Przepisy, prawo
_________

Jak odzyskać własne auto

Postprzez cogito86 » 3/8/2015, 18:09

Mój były pracodawca zalega mi z wypłaceniem pieniędzy które jest mi winien za moją prace, kwota nie jest mała bo w granicach 11 tyś zł. W miedzy czasie ten facet sprowadził auto z Niemiec i poprosił mnie żebym zarejestrował je na siebie gdyż on by musiał jeździć na drugi koniec polski żeby je na siebie zarejestrować. Auto wziąłem na siebie a po 3 miesiącach zrezygnowałem z pracy u tego pana ale pieniędzy należnych mi nie otrzymałem do dzisiaj. Na początku maja przyszedł mi mandat z fotoradaru 500zł, gdy poinformowałem go o tym mandacie facet powiedział że bez problemu da mi pieniądze na mandat i zacznie się ze mną rozliczać z zaległych mi należności lecz to było ciągłe zbywanie mnie i zwlekanie z rozliczeniem się ze mną.

Moje pytanie brzmi czy mogę mu odebrać auto i czy mogę zgłosić gdzieś że to on użytkował auto i że mandat należy wystawić na niego.
Gdzie z tym iść? jak to rozegrać żeby odzyskać swoje pieniądze??
cogito86
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/8/2015, 18:05


Postprzez andy7 » 3/8/2015, 21:26

Mozesz,

rownolegle do tego zalozyl bym mu sprawe w sadzie pracy.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Tofcio82 » 5/8/2015, 14:10

Po pierwsze, oboje poświadczyliście nieprawdę podczas rejestracji samochodu.
W takim wypadku samochód nigdy nie był i nigdy nie będzie Twój (art.83 KC).
Jeśli spróbujesz odebrać go siłą to zaliczysz jeszcze kilka paragrafów, tym razem z Kodeksu Karnego :(

11 tyś. to sporo kasy. Miałeś umowę? Skontaktuj się z Państwową Inspekcją Pracy.
Tofcio82
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3/12/2012, 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez severian » 9/8/2015, 09:22

Najlepiej od razu pisać pozew do sądu.Jeśli gościu nie przepisał wszystkiego na mamę jest duża szansa na odzyskanie pieniędzy z odsetkami.PiP można zawiadomić tak przy okazji.W moim przypadku od złożenia pozwu do egzekucji komorniczej minęło 4 miesiące.I to było naprawdę szybko.Ale kasy i tak nie odzyskałem :)
Jeśłi sprawa jest oczywista to nawet prawnik nie będzie potrzebny.W sieci jest mnóstwo poradników jak w tej sytuacji należy postępować.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê