Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 10:31

Komentatorzy napisał(a):Ja już wyjechałem z tego dziwnego kraju ( po raz drugi ) i aż strach przyjechać w odwiedziny...
Pierwdzy raz wyjechałem na 7 lat do Włoch i przez ten czas miałem 1 kontrolę drogową. Po powrocie do Polski na 5 lat grzie sporo jeździłem kontroli miałem około 7 w ciągu 1 roku i 2 zdjęcia z fotoradaru...
Teraz od prawie 3 lat mieszkam w Norwegii i kontroli jeszcze nie miałem.. Przepraszam miałem 1 gdy do Polski w odwiedziny przyjechałem..
Nigdzie nie ma tyle kontroli Policyjnej i fotoradarów.. Polska nakłada wielki kaganiec swym obywatelom i stoi nad nimi trzymając ich za metr łańcucha i smagajăc batem.<br><hr>Krzysiek<br>
Swoją drogą to nie ma się czym chwalić, że w ciągu roku otrzymało się dwa zdjęcia z fotoradaru. To dla Pana są te zmiany przepisów przepisów. Moim zdaniem zbyt zresztą ostrożne.<br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 10:33

Komentatorzy napisał(a):Chyba w takim przypadku zostane politykiem bo tak to wypłata na mandaty i z czego tu żyć?
Jesteś politykiem immunitet sianko się zgadza życie jak w Madrycie każdy ci może poskakac.
Powalony kraj jak nie to to trza z tad sier...<br><hr>Mr Cj <br>
Komentatorzy napisał(a):yyyy, przecież to czy dostaniesz mandat czy nie zależy tylko od Ciebie? Czy też masz w samochodzie/motocyklu małego skrzata, co to Ci naciska przypadkowo gaz?<br><hr>sojers1<br>
Popieram w 100% Nie rozumiem tego utyskiwania. Mandat to grzywna, której zapłacenie zależy tylko od nas. To tak, jakby narzekać, że zwiększyła się kara za kradzież. Jak dla mnie, to mogą nawet ucinać rękę za kradzież, bo jeśli nie kradnę, to nie mam powodów obawiać się o swoją rękę. Nie wiem dlaczego nie może to trafić do polskiej świadomości. <br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 10:36

Komentatorzy napisał(a):Ja mam jedynie nadzieję, że nie puści tego dalej Senat, a jeśli już to nowy prezydent całkowicie to odrzuci. Obecny to by podpisywał wszystko dla obecnej partii, bo na pewno nie kierował się biednymi ludźmi w tym kraju. Liczenie od średniej krajowej i zwalnianie z odpowiedzialności za wszystko posłów, sędziów itd jest niesprawiedliwe. Dziwne, że ludzie jeszcze nie wyszli na ulice. Może czas się zjednoczyć i pokazać co myślimy o ich pomysłach?<br><hr>bastek00<br>
A ja mam nadzieję, że te i jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy wejdą jak najszybciej w życie. Biedni ludzie nie mają się czego obawiać, jeżeli tylko będą jeździć zgodnie z przepisami.<br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 13:44

Ja proponuję mandaty od 500 zł i kolejno za każde 10 km na h 250 zł wzwyż czyli przekraczając 50 wychodzi 1500zl i przekraczajac 50 zabranie prawa jazdy na 1 miesiac i odrazu był by porządek na ulicach a co najważniejsze mniejsze statystki śmiertelnych wypadków. <br><hr>kinolek4
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 17:52

Komentatorzy napisał(a):Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57<br>
Komentatorzy napisał(a):1. krótkotrwały zabór, kradzież - z oświadczeniem policji o kradzieży mandat będzie umorzony
2. Firmy leasingowe, wypożyczalnie samochodów itp. dobrze wiedzą kto wynajmuje od nich samochód
Jakież to inne przypadki występują, gdzie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności?<br><hr>sojers1<br>
Umorzony powiadasz ... Załóżmy, że dostałeś decyzją administracyjną mandat z fotoradaru. Opisz tok postepowania administracyjnego prowadzący do jego anulowania , skoro z zasady ma przyjmować się winę właściciela ( a może winę grupową, skoro właścicieli jest np. trzech?). Otóż dla obywatela to będzie gehenna z niepewnym wynikiem - i o to im chodzi.<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 17:56

Komentatorzy napisał(a):Mam całkowicie odmienne zdanie jak autor artykułu. Szkoda, że SM nie może już używać fotoradarów, bo będzie jeszcze mniej kontroli na drogach (a tych jest już strasznie mało, sam robię około 50 kkm rocznie i średnio jestem sprawdzany raz na 2-3 lata).
A co do wysokości mandatów to już dawno powinni to zrobić i szkoda tylko że o tak mało podnieśli. Na jeżdżących "szybko ale bezpiecznie" tylko wizja utraty znacznej części lub całej pensji podziała...<br><hr>sojers1<br>
Powiadasz : "szkoda ,że tak mało podnieśli" !? Albo drzemie w tobie masochista, albo te 50kkm pokonujesz we snach , a na co dzień rowerek.<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 18:06

Komentatorzy napisał(a):Ja proponuję mandaty od 500 zł i kolejno za każde 10 km na h 250 zł wzwyż czyli przekraczając 50 wychodzi 1500zl i przekraczajac 50 zabranie prawa jazdy na 1 miesiac i odrazu był by porządek na ulicach a co najważniejsze mniejsze statystki śmiertelnych wypadków. <br><hr>kinolek4<br>
Jeszcze jeden rowerzysta teoretyk ... Jak kiedyś zrobisz prawko i zaczniesz poruszać się pojazdem silnikowym po drogach, to wtedy ogłaszaj te swoje "ja proponuje"....<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 23:55

Komentatorzy napisał(a):Możecie mnie zmieszać z błotem, ale jestem za zamianami lecz na nieco innych warunkach. Wysokości mandatu nie powinna być ustalana ze średniej krajowej lecz od dochodów zatrzymanego i mandaty powinny dotyczyć wszystkich bo jak na razie "wybrani" zasłaniają się immunitetem. <br><hr>rebston<br>
Komentatorzy napisał(a):Możesz mnie zmieszać dla odmiany z miodem i mlekiem, ale uważam, że ustalanie mandatów na podstawie dochodów zatrzymanego to bezsens. Bo wtedy jak rozumiem bezrobotny z zerowym dochodem może cisnąć bez konsekwencji i nie zapłaci nic? Podkreślając przy tym w szczególności, że połowa polaków działa w szarej strefie, dorabia po godzinach i tak naprawdę ich rzeczywisty dochód różni się od tego "oficjalnego". A jak policjant na miejscu ma ustalić zarobki niegodziwca? Pytać go na miejscu czy jakimiś niewiadomymi procedurami wydzwonić i podowiadywać się o jego zarobkach?
Prawo ma być przede wszystkim proste: przekraczasz prędkość - płacisz tyle i tyle. A nie polemika jakto ci ciężko w życiu i dlatego tak zapierdzielasz.
Prędkość przekroczona przez biednego i bogatego może mieć tak samo poważne skutki więc nie bawmy się w Robin Hoodów.<br><hr>Młody Laik<br>
Nikt się tu nie bawi w "Robin Hoodów" to jest bardzo prosty tok myślenia. Przeciętny pokal nie zarabia średniej krajowej a nawet jest ogromny procent ludzi którzy zarabiają minimalna więc dla przeciętnego Kowalskiego takie mandaty są olbrzymim wydatkiem natomiast dla kogoś kto pracuje jako urzędnik państwowy i zarabia naprawdę dobre pieniądze (nasze pieniądze z naszych podatków) taki mandat to jest jak wydanie 5zł, a często tych mandatów w ogóle nie płaci ponieważ broni go immunitet. Natomiast bezrobotny który nie ma dochodów na "papierku" niech płaci takie mandaty jakie są w obecnym taryfikatorze. I niech pieniądze z mandatów będą przeznaczone na budowę nowych dróg i autostrad oraz na zwiększanie bezpieczeństwa istniejących już dróg, a nie tylko do napychania portfela urzędników. <br><hr>rebston
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/7/2015, 18:51

Komentatorzy napisał(a):Ja proponuję mandaty od 500 zł i kolejno za każde 10 km na h 250 zł wzwyż czyli przekraczając 50 wychodzi 1500zl i przekraczajac 50 zabranie prawa jazdy na 1 miesiac i odrazu był by porządek na ulicach a co najważniejsze mniejsze statystki śmiertelnych wypadków. <br><hr>kinolek4<br>
"Porządek panuje w Warszawie" <br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/7/2015, 18:57

Komentatorzy napisał(a):Mam całkowicie odmienne zdanie jak autor artykułu. Szkoda, że SM nie może już używać fotoradarów, bo będzie jeszcze mniej kontroli na drogach (a tych jest już strasznie mało, sam robię około 50 kkm rocznie i średnio jestem sprawdzany raz na 2-3 lata).
A co do wysokości mandatów to już dawno powinni to zrobić i szkoda tylko że o tak mało podnieśli. Na jeżdżących "szybko ale bezpiecznie" tylko wizja utraty znacznej części lub całej pensji podziała...<br><hr>sojers1<br>
A najskuteczniejsze kontrole przeprowadzali towarzysze z CZEKA...<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/12/2015, 07:30

Komentatorzy napisał(a):Ja proponuję mandaty od 500 zł i kolejno za każde 10 km na h 250 zł wzwyż czyli przekraczając 50 wychodzi 1500zl i przekraczajac 50 zabranie prawa jazdy na 1 miesiac i odrazu był by porządek na ulicach a co najważniejsze mniejsze statystki śmiertelnych wypadków. <br><hr>kinolek4<br>
To się nazywa tzw. pożyteczny idiota. Kto mądry kręci bat na własną dupę?<br><hr>wiesław
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/12/2015, 10:53

Widze ze niektorzy maja pokrętny sposob myslenia.. Polska powinna sie porownywac bardziej do Rosji niz do zachodu, poniewarz poziom infrastruktury drogowej na zachodzie wielokrotnie przewyzsza polski! Wszedzie sa aufosgrady i drogi bez dziur, tereny zabudowane wystepuja miejscami gdzie faktycznie fak jest a nie 50km/h w szczerym polu jak w PL! Polakow naraza sie na ciągłą frustrację, bo przejechanie 50 km trwa godzinę!! To jest skandal! <br><hr>lukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/12/2015, 10:53

Widze ze niektorzy maja pokrętny sposob myslenia.. Polska powinna sie porownywac bardziej do Rosji niz do zachodu, poniewarz poziom infrastruktury drogowej na zachodzie wielokrotnie przewyzsza polski! Wszedzie sa aufosgrady i drogi bez dziur, tereny zabudowane wystepuja miejscami gdzie faktycznie fak jest a nie 50km/h w szczerym polu jak w PL! Polakow naraza sie na ciągłą frustrację, bo przejechanie 50 km trwa godzinę!! To jest skandal! <br><hr>lukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/12/2015, 10:53

Widze ze niektorzy maja pokrętny sposob myslenia.. Polska powinna sie porownywac bardziej do Rosji niz do zachodu, poniewarz poziom infrastruktury drogowej na zachodzie wielokrotnie przewyzsza polski! Wszedzie sa aufosgrady i drogi bez dziur, tereny zabudowane wystepuja miejscami gdzie faktycznie fak jest a nie 50km/h w szczerym polu jak w PL! Polakow naraza sie na ciągłą frustrację, bo przejechanie 50 km trwa godzinę!! To jest skandal! <br><hr>lukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez andy7 » 10/12/2015, 12:44

Komentatorzy napisał(a):Politycy naobiecywali nam już tyle , że teraz będziemy musieli jakoś za te ich obiecanki zapłacić. A najłatwiej jest łupić nas na drogach ...dudi


A kto kaze Ci dac sie lupac na drogach ? Wszystko co robisz na drodze robisz na wlasna prosbe i odpowiedzialnosc, nie chcesz sie dal lupic, jezdzij przepisowo.

Komentatorzy napisał(a):Jest to swego rodzaju uproszczenie i ukrócenie nabijania służb w bambuko...
Właściciel podawał że jechał ktoś z Tajlandii i szukaj wiatru w polu.
A teraz organy nic nie będzie obchodziło kto jechał, ważne czyje auto jechało. A właściciel niech się już z kierowcą we własnym zakresie rozliczy, albo pije mniej skoro nie wie komu pożyczał.

etwesh


To o czym mowisz to pogwalcenie prawa. Zycze Ci abys na podstawie num rejestracyjnych zostal skazany za morderstwo, i dochodz sobie pozniej miedzy rodzina kto zabil.

Komentatorzy napisał(a):Wszedzie sa aufosgrady i drogi bez dziur, tereny zabudowane wystepuja miejscami gdzie faktycznie fak jest a nie 50km/h w szczerym polu jak w PL! Polakow naraza sie na ciągłą frustrację, bo przejechanie 50 km trwa godzinę!! To jest skandal! lukasz


Taaaaaaa a swistak siedzi i w sreberka zawija Nawez w Niemczech masz tereny o rozciaglosci 200 k w zdluz i w szerz gdzie niema autostard, wyrwales sie mlodziencze jak Filip z konopi, moze ich mniej jaraj.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Komentatorzy » 11/12/2015, 11:53

Komentatorzy napisał(a):Mam całkowicie odmienne zdanie jak autor artykułu. Szkoda, że SM nie może już używać fotoradarów, bo będzie jeszcze mniej kontroli na drogach (a tych jest już strasznie mało, sam robię około 50 kkm rocznie i średnio jestem sprawdzany raz na 2-3 lata).
A co do wysokości mandatów to już dawno powinni to zrobić i szkoda tylko że o tak mało podnieśli. Na jeżdżących "szybko ale bezpiecznie" tylko wizja utraty znacznej części lub całej pensji podziała...<br><hr>sojers1<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram w 100%. Takie mandaty wydają się śmieszne dla choćby Czechów i Słowaków, którzy mają porównywalne zarobki. Czas zrobić porządek na polskich drogach. <br><hr>Darek<br>
i w polskich psychiatrykach tak samo zamykać debili i POsrańcuf<br><hr>jbk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr