Zobacz wÄ…tek - Jaki motor na poczÄ…tek?
NAS Analytics TAG

Jaki motor na poczÄ…tek?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Glenroy » 19/2/2016, 20:19

Sierko2 napisał(a):Niestety mój budżet na moto będzie trochę skromniejszy. Jaką 600-kę Naked byście polecili do 4-5 tys zł ?


Yamaha XJ600, pierwsze roczniki Suzuki GSF600 Bandit, albo GSX-F - w sumie to nic innego niż Bandit w plastikach, ale to trochę poszerza horyzont poszukiwań, nie liczył bym na cuda, ale może jakaś SV 650 z początków produkcji. Zobacz sobie jeszcze Hondę CB500, pomimo, że to 500-ka, ma niewiele gorsze osiągi od Bandita. Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać 5-cio biegowa skrzynia, to Kawasaki ZR7, może jakaś Honda CB750 Seven Fifty, chociaż to świetne moto i pomimo wieku, raczej w tym przedziale nic nie najdziesz.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez lagiboy » 19/2/2016, 23:13

kawasaki Er-5 na początek też jest fajna, ma swoje lata ale za takie pieniądze znajdziesz fajny egzeplarz.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Passionesuzuki » 21/2/2016, 10:52

A moze jakies ladne Ducati do 4000zl?

http://www.subito.it/moto-e-scooter/duc ... 236951.htm
Nec temere, Nec timide!
Passionesuzuki
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/2/2016, 21:26

Postprzez Glenroy » 21/2/2016, 13:03

Passionesuzuki napisał(a):A moze jakies ladne Ducati do 4000zl?

http://www.subito.it/moto-e-scooter/duc ... 236951.htm


Ta, 4000zł...4 przy zakupie, drugie tyle na serwis. Ducati, to nie są motocykle, które kupuje się rozsądkiem, mało kto potrafi toto u nas należycie serwisować, a jeżeli to kosztuje toto majątek. Dukat to taki odpowiednik Alfy, albo się je kocha, albo nienawidzi i na pewno nie kupuje się ich z rozsądku :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Passionesuzuki » 21/2/2016, 13:50

Ja wole japonca ale takie ladne Ducati w takiej cenie ma sens.
Nec temere, Nec timide!
Passionesuzuki
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/2/2016, 21:26

Postprzez Czester » 21/2/2016, 16:07

Pomijając aspekty wątpliwej urody tego Ducati, to na samej cenie zakupu zabawa się nie kończy. Dolicz do tego koszty transportu z Włoch, koszty pierwszej rejestracji w kraju i przy obecnym kursie Euro wyjdzie śmiało około 6.000 PLN.
Przestań wklejać ogłoszenia z Włoch bo nijak się to ma do ceny końcowej. Poza tym chyba mało komu będzie się chciało dymać ponad 2.000 km po motocykl, który bez większych ceregieli może kupić w Polsce.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Passionesuzuki » 21/2/2016, 17:16

Włoskie motocykle często są zadbane i trudno kupić powypadkowe, co się komu będzie chciało robić to już nie moja sprawa, chciałem tylko poszerzyć horyzonty innym użytkownikom ale jak nie pasi Czesiu to bądźcie zdrowi, Lamps....
Nec temere, Nec timide!
Passionesuzuki
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/2/2016, 21:26

Postprzez andy7 » 28/2/2016, 20:17

Passionesuzuki napisał(a):Włoskie motocykle często są zadbane i trudno kupić powypadkowe, co się komu będzie chciało robić to już nie moja sprawa, chciałem tylko poszerzyć horyzonty innym użytkownikom ale jak nie pasi Czesiu to bądźcie zdrowi, Lamps....


Smiem twierdzic, ze w bella Italia nigdy nie byles. Takiego syfu jak tam, to w calej Europie niema. A z tymi trudno kupic powypadkowe to po bandzie pojechales jak zadko kto :mrgreen:



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Croowab » 29/2/2016, 11:25

andy7 napisał(a):
Passionesuzuki napisał(a):Włoskie motocykle często są zadbane i trudno kupić powypadkowe, co się komu będzie chciało robić to już nie moja sprawa, chciałem tylko poszerzyć horyzonty innym użytkownikom ale jak nie pasi Czesiu to bądźcie zdrowi, Lamps....


Smiem twierdzic, ze w bella Italia nigdy nie byles. Takiego syfu jak tam, to w calej Europie niema. A z tymi trudno kupic powypadkowe to po bandzie pojechales jak zadko kto :mrgreen:



:wink:

nie byli, nie widzieli ale wiedzom lepij :)
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Sierko2 » 17/3/2016, 20:48

Który byście wybrali na pierwszy moto z poniższych:

1. Honda CBF 600 Naked
2. Kawasaki ZR 7 Naked
3. Suzuki GSX 750 Naked

CBF wychodzi najdrożej. Co myślicie?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glenroy » 17/3/2016, 20:58

CBF 600, Spokojny, wygodny, bezawaryjny motocykl, fajnie, lekko się prowadzi, nada się i do miasta i do samotnej turystyki - z plecaczkiem brakuje już wigoru, regulowana kanapa, można szukać egzemplarza z ABS-em, bardzo fajny motocykl i z tej trójki stawiał bym właśnie na CBF.

ZR-7, to już taki trochę dinozaur, ciężki, stanowczo za miękkie zawieszenie, 5-biegów (nie to, żebym miał to za wadę, ale niektórym może to przeszkadzać), momentu obrotowego pod dostatkiem.

O Inazumie siÄ™ nie wypowiem, bo niewiele o niej wiem :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Sierko2 » 17/3/2016, 21:03

Mieszkam w Warszawie i szukam motocykla gdzieś z okolicy, żeby nie jeździć na drugi koniec Polski. Może wiesz o jakimś komisie albo znasz kogoś kto chciałby sprzedać CBF-kę z woj. mazowieckiego lub łódzkiego?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glenroy » 17/3/2016, 23:13

Sierko2 napisał(a):Mieszkam w Warszawie i szukam motocykla gdzieś z okolicy, żeby nie jeździć na drugi koniec Polski. Może wiesz o jakimś komisie albo znasz kogoś kto chciałby sprzedać CBF-kę z woj. mazowieckiego lub łódzkiego?


Jeżeli chodzi o komisy, to armed bike, z wawy właśnie, ma bardzo pozytywne opinie. Osobiście nic nie mogę Ci powiedzieć na temat tego komisu, ale tak patrząc po opiniach w necie, to nikt zastrzeżeń większych nie ma. Oczywiście wiadomo, moto musisz dokładnie sprawdzić, bez względu na to, z jak zaufanego źródła ono by było, bo zawsze można urwać parę groszy na wszelakich wgniotkach, ryskach etc. no i jechać ze świadomością, że to jednak jest komis z używanymi sprzętami a nie salon i nie oczekiwać cudów od używanych maszyn, tak samo jak realnego przebiegu :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Sierko2 » 18/3/2016, 20:39

Dałem ogłoszenie na Forum, że kupię motocykl ale niestety bez odzewu. Nawet jednego wpisu. Może masz pomysł gdzie jeszcze szukać w okolicy motocykla?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sierko2 » 24/3/2016, 18:17

A może ktoś z Was może polecić jakiś dobry, zaufany komis motocykli używanych w woj. mazowieckim czy łódzkim ?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez beatka13 » 25/3/2016, 09:46

ma sens kupowanie moto pojemność 500+ na sam początek?
beatka13
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/3/2016, 09:43

Postprzez Zimny72 » 25/3/2016, 10:54

Ma sens nawet większa pojemność, jeżeli moc silnika nie przekracza 70kM. Ja np. zaczynałem od Nevady 750ccm z mocą 49kM (praktycznie kwalifikowała się do A2) i uważam, że był to sprzęt idealny do nauki. Zatem pojemność to nie wszystko - ważna jest charakterystyka silnika.

Sierko2 napisał(a):Dałem ogłoszenie na Forum, że kupię motocykl ale niestety bez odzewu. Nawet jednego wpisu.

Jasne... co drugi zapalony motocyklista na początku sezonu bierze się za sprzedaż swojego sprzętu i przesiada się na rower. :D Zastanów się - motocykle sprzedawane są zazwyczaj pod koniec lub po sezonie, bo każdy chce się najeździć.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez marcysia88 » 28/3/2016, 10:23

Jak na początek to tylko bandit, sama na nim zaczynałam i dobrze go wspominam :)
:)
marcysia88
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/9/2015, 11:01

Postprzez lagiboy » 28/3/2016, 18:19

trochę ciężki ale zajebisty mimo wszystko jedna z lepszych opcji na start choć nie najepsza :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez adam_tomasz » 30/3/2016, 13:43

Ja chyba nadal będę twierdził, że to co proponujecie zazwyczaj (bo nie zawsze) nie nadaje się na pierwsze moto.
Oczywiście przed taką poradą wolałbym zobaczyć co pytający potrafi i jak ogólnie sobie radzi na moto, no ale jak to w poradni internetowej: nie da się ;)

Patrząc na Twojego pierwszego posta to raczej obstawiałbym zdecydowanie któreś z moto:
gs500 - choć mi się nie podoba i jest stare technologicznie
er5
cb500 / chociaż w tej cenie to bardziej CBF500 - najlepsza opcja z 500tek
ewentualnie tak jak przedmówcy XJ600 (nie mylić z XJ6)

WygrywajÄ…: CBF500 i XJ600

To czy będzie to motocykl na sezon czy dwa czy na 10 będzie zależało od Ciebie, nie musisz od razu wsiadać na hayke aby stwierdzić że dopiero to jest Twoim motocyklem docelowym.

Co do pozostałych to powyżej 600 bym nie proponował (czyli 750tki odpadają), na moc bym nie patrzył bo ważniejszy jest moment obrotowy a jak już rozmawiamy o parametrach to nie tylko wartość w KM (czy KW) czy Nm, ale razem z obrotami przy jakich jest max osiągalny. Bo chyba co innego mieć 60 Nm przy 3 tyś a co innego przy 9 tyś.

Nic poza tym co powyżej nie mogę polecić bo...

WicherTarpno napisał(a):Przygodę zaczynałem lat kilka temu z 350ccm. Niefortunny poślizg,skasowane moto,przerwa w przygodzie :(
JakiÅ› czas w ramach przypomnienia podstaw,przemierzam miasto na 80 :)


No i jedna uwaga dotyczÄ…ca:
WicherTarpno napisał(a):Raczej na miasto jak i krótkie wypady za miasto we dwoje
żona podobna waga :)


Najpierw naucz się porządnie jeździć samemu, potem poczytaj jak się jeździ z pasażerem/pasażerką ;), potem poinstruuj pasażera/pasażerkę co i jak ma robić i dopiero potem próbujcie razem jeździć bo to troszkę inna bajka.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości




na górê