Zobacz wątek - Pierwszy motocykl, w miarę nowy naked
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl, w miarę nowy naked

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez andy7 » 14/7/2015, 13:33

Movi napisał(a):07 biję na głowe XJ6, a za używkę zapłacisz tyle co za nową... Nie przejmuj się glebą bo masz za 1030 zł OC AC NNW.


Movi, prosilbym abys wyjasnil pod jakim wzgledem.

Dla mniue MT - 07 to lata swietlne do XJ6. W czym 07 moze byc lepsza to mniejsza waga i troszeczke bardziej poreczniejsza.

Glenroy napisał(a):
Movi napisał(a):Compensa daje taką stawkę ubezpieczeniową. 1029 i 1113 odpowiednio bez ABS/z ABSem.


Nie uważacie, że to jest trochę chore, że ubezpieczyciel dolicza kasę, za systemy bezpieczeństwa, które gdzieś w całej plątaninie chronią po części i jego dupsko przed zbyt szybką wypłatą z AC?
..jakoś nie mogę połapać tej logiki ;).


Gdyby to zalezalo odemnie, to bez ABS'u bylo by 5000,- a z ABS'em 500,-

JAka logika ? Po prostu zostalo naukowo dowiedzione, ze jest bezpieczniejsze. M/i dlatego wyszla dyrektywa, ze do 2017 wszaystkie jednoslady Maja byc w ten ABS wyposazony !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Movi » 14/7/2015, 13:56

Andy już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat przez 3 strony tematu i chcieliście mnie w trzech zlinczować, tylko zestawialiśmy 07 z FZ6...

Ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie. Ciężko żebyś zrozumiał dlaczego jest fajna jak nią nie jeździłeś. Ja też nie jeździłem wieloma sprzętami i się na ich temat nie wypowiem, chyba że coś gdzieś słyszałem ale mam poprawkę że nie musi być to prawda.

Po za tym jest to forum i ja wyrażam na nim SWOJE zdanie. I MOIM zdaniem 07 bije na głowe XJ6- ze względu na silnik, cenę i taki szczegół jak wyświetlacz.

To nie znaczy że mam rację.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez adam777 » 14/7/2015, 21:57

kabzior napisał(a):
adam777 napisał(a):Jaki salon lub tow. ubezp. daje taka oferte ubezpieczeniowa ? Mnie w Liberty zaoferowali(AC, OC, NNW, ACC(w sumie nie wiem co to ;))) za 1458 zł ABS lub 1348 zł bez ABS.


Ale w Liberty Ubezpieczenia czy Liberty Motors na Dąbrowskiego? :-)

W LibertyMotors. O Compensie nic nie wspominano w salonie.

kabzior napisał(a):Żeby wrócić do tematu - na Obywatelskiej w Honda Profi stoją i kuszą wszystkie możliwe kolory NC750S DCT. Chcą za nie ok 30k. A używkę można 1-2 letnią trafić za 20-22.
Powiem szczerze, że trochę się skłaniam ku NC, z tej prostej przyczyny, że MT trochę się boję.

Mialem podobnie - gosc z salonu Hondy mnie nia zauroczyl, ale teraz gdy juz nauczylem sie plynnie zmieniac biegi :lol: , to nie chce juz Hondy NC750, a tym bardziej z automatem.

W sumie to stoje przed podobnym "dylematem" jak Ty i teraz zastanawiam sie nad:
MT-07 (tez sie troche jej obawiam - jedni mowia, ze nie jest to moto dla poczatkujacych, a inni ze moze byc)
MT-07 MC (czy jest sens doplacac, aby miec troche wiecej orurowania, owiewke przednia, oslone pod wydechem i pare innych bajerkow, ktore wersja MC ma ? Mysle, ze przy ewentualnej glebie to dzieki tym dodatkom moto sie nie "potlucze" tak bardzo)
Kawasaki ER-6N
Honda CB650F
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kabzior » 15/7/2015, 08:25

adam777 napisał(a):Mialem podobnie - gosc z salonu Hondy mnie nia zauroczyl, ale teraz gdy juz nauczylem sie plynnie zmieniac biegi :lol: , to nie chce juz Hondy NC750, a tym bardziej z automatem.


A ja jeszcze się z niej nie wyleczyłem. Naprawdę wydaje mi się idealna dla mnie.

adam777 napisał(a):W sumie to stoje przed podobnym "dylematem" jak Ty i teraz zastanawiam sie nad:
MT-07 (tez sie troche jej obawiam - jedni mowia, ze nie jest to moto dla poczatkujacych, a inni ze moze byc)
MT-07 MC (czy jest sens doplacac, aby miec troche wiecej orurowania, owiewke przednia, oslone pod wydechem i pare innych bajerkow, ktore wersja MC ma ? Mysle, ze przy ewentualnej glebie to dzieki tym dodatkom moto sie nie "potlucze" tak bardzo)
Kawasaki ER-6N
Honda CB650F


MT-07 MC nie widziałem, na stronie jest że "pojazd niedostępny w Polsce". Niemniej jak bym brał nową z salonu to na pewno bym dorzucił osłony/crash pady czy co tam mają. Robiłem sobie konfigurację na stronie i wersja z abs, osłony, owiewka i coś tam jeszcze plus ubezpieczenie i wychodzi ~30k. Dokładnie tyle co NC750 (a jak bez dct to drożej).

CB650F mi się nie podoba, nie jest to motocykl który by mnie ujął jak MT07 więc nowego nie kupię, a używek nie ma.
ER-6N też biorę pod uwagę i jeszcze do Twojej listy dorzucam XJ6.

Może razem pójdziemy kupować i dostaniemy grupową zniżkę 8)
Avatar użytkownika
kabzior
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 12/7/2015, 20:36
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Movi » 15/7/2015, 08:27

Nie no musiałbym mieć wykastrowane jaja żeby sobie kupić kiblo-moto (nc). Już bym wolał klasycznym kiblem jeździć niż udawać że mam motocykl, a biegi żeby zmieniał za mnie komputer i mieć miejsce na kask jak idę z kumplami na kawkę i ploteczki :lol:

Wolałbym MT 07 z ABSem niż Moto Cage, a o reszcie się nie wypowiem bo siódemka nie ma konkurencji :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez adam777 » 28/7/2015, 22:47

Movi napisał(a):Nie no musiałbym mieć wykastrowane jaja żeby sobie kupić kiblo-moto (nc). Już bym wolał klasycznym kiblem jeździć niż udawać że mam motocykl, a biegi żeby zmieniał za mnie komputer i mieć miejsce na kask jak idę z kumplami na kawkę i ploteczki :lol:

Osobiscie uwazam, ze bagaznik w NC750 jest bardzo praktyczny, a co tam chcesz wkładać, na co tam idąc to juz Twoja sprawa ;-)

Movi napisał(a):Wolałbym MT 07 z ABSem niż Moto Cage, a o reszcie się nie wypowiem bo siódemka nie ma konkurencji :)

Moto Cage tez jest w wersji z ABSem, ale na zamowienie.

@kabzior - moto juz wybrane ? :) Moje prawko wkrotce bede miec i wtedy ide do salonu przejechac sie MT-07. Fajnie by bylo, gdybym to samo mogl zrobic z ER-6N... Ale to chyba tylko w Katowicach :/

A moze cb650f ? ;-) Trzeba by sie tym przejechac, aby poczuc :-)
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bachu12 » 29/7/2015, 14:52

Adam777, bo niektórzy muszą mieć potwierdzenie swojej męskości ;). Również uważam, że NC700/750 jest bardzo fajną maszyną, która została stworzona w jednym celu - tani wół roboczy. Nie jest zbyt ekscytująca, ale praktyczna i tania w kupnie i utrzymaniu. Wszystko zależy od potrzeb.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Movi » 29/7/2015, 16:11

Ale pedalska jest.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez bachu12 » 29/7/2015, 16:15

To co powiesz o Gladiusie? :D
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Movi » 29/7/2015, 16:24

Przepraszam, zwracam honor :lol:

Nie tak na poważnie to ja nie wiem kto wymyślił żeby ludzie uczyli się jeździć na gladiusie... szkoda że wszędzie rządzi pieniądz a nie chociaż minimum zdrowego rozsądku. V'ka na kursie dla świeżaka i jeszcze tak wyważona...
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez bachu12 » 29/7/2015, 16:56

Mnie w Gladiusie najbardziej rozbawił zakres ruchu kierownicy. Na pewno nie jest większy niż w VFR a nie wiem, czy nie mniejszy :D.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez andy7 » 29/7/2015, 23:55

Movi napisał(a):Ale pedalska jest.


Moze i jest, ale moj kumpel ktory jest od 25 lat instruktorem techniki jazdy i nauczycielem jazdy twierzdi, ze prowadzi sie wysmienicie a cena bije na leb wszystko co ma 2 kolka.

Movi, ja tez bym jej nie kupil niemniej nie zmienia fakzu, ze sporo ludzi ja kupuje ze wzgledu na cene i wlasciwosci jezdne. a za 2 tygodnie pojde sie karnac ta MT 07 :mrgreen:

bachu12 napisał(a):To co powiesz o Gladiusie? :D


Nie dosc, ze padalski, to brak mu wlasciwosci jezdnych - na Space Cowboys okreslono by go latajacym betonowym klocem, i dokladnie tak sie prowadzi.

Jedyny jego zaleta to nawet fajnie ciagnacy do gory silnik

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez AdamoX » 30/7/2015, 08:52

Wczoraj wziąłem na jazdę próbną NC 750x... polatałem trzy godziny i jestem mocno rozczarowany...
Skrzynia automatyczna żyje swoim życiem i nie da się nią sterować przy pomocy gazu. Biegi zmienia w połowie zakrętu co w złożeniu nie jest fajne. Przyśpiesza dość mizernie i długo się zastanawia nad redukcją biegu przy odkręceniu manetki. Kanapa przy jeździe po nierównościach przenosi uderzenia na kość ogonową tak, że po trzech godzinach jazdy boli jeszcze przez kolejną :roll:
Najgorzej jest jednak przy awaryjnym hamowaniu. Brakuje sprzęgła do odłączenia napędu i jak się do końca nie zamknie gazu to silnik w znacznej części niweluje działanie i tak nie najlepszych hamulców.
Z plusów to fajnie się prowadzi po ciasnych zakrętach. Jest bardzo stabilnie i przewidywalnie i mało pali... to tyle :roll:
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kabzior » 30/7/2015, 10:40

adam777 napisał(a):@kabzior - moto juz wybrane ? :) Moje prawko wkrotce bede miec i wtedy ide do salonu przejechac sie MT-07. Fajnie by bylo, gdybym to samo mogl zrobic z ER-6N... Ale to chyba tylko w Katowicach :/


Ciągle czekam na plastik, ciągle szukam sprzęta.
Skłaniam się chyba jednak do MT07 ABS, zwłaszcza, że można czasem wyrwać roczne używki za ~20k.
NC750 nadal biorę pod uwagę, chociaż chyba nie nazwałbym jej tanią.
ER6N można posiedzieć na Włókniarzy, jeździć nie dają bo jak pan mówi "testowe mamy mocne motocykle, ten jest dla początkujących, mocy na pewno takiemu komuś nie braknie więc i testować co nie ma"........

I ciągle studiuję http://cycle-ergo.com/ żeby zobaczyć jak się będę mieścił ze swoim wielkim cielskiem na maszynie, zależy mi na tym, żeby siedzieć jak najbardziej wyprostowanym (i tutaj mt 07 wydaje się najlepsza).
Avatar użytkownika
kabzior
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 12/7/2015, 20:36
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bascule » 30/7/2015, 14:47

Jezdzilem ER6-N na kursie i nie kupilbym tego motoru bez jazdy probnej. Silnik bardzo fajnie ciagnie, ale mi przeszkadzaly mocno wibracje. Po 3h jazdy czulem sie jakbym zsiadl z mlockarni.
bascule
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/5/2014, 12:45

Postprzez Movi » 30/7/2015, 14:55

Właśnie to wszystko o czym piszecie + cena sprawia że MT 07 jest bezkonkurencyjna :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez leff » 30/7/2015, 15:13

jezdzilem wczoraj krotko MT-07, nie przepadam za Rtwinami ale to moto jest dosc zwinne i poreczne, w ciasnych zakretach i nawrotach bije na glowe gladiusa, jest rewelacyjnie neutralny
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 30/7/2015, 15:23

leff napisał(a):jezdzilem wczoraj krotko MT-07, nie przepadam za Rtwinami ale to moto jest dosc zwinne i poreczne, w ciasnych zakretach i nawrotach bije na glowe gladiusa, jest rewelacyjnie neutralny


Leff,

sugerujesz, ze mam zmienic Intercity na MT-07 ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Movi » 30/7/2015, 15:32

leff napisał(a):jest rewelacyjnie neutralny



Wydaje mi się że to jest najlepiej opisujące ten motocykl zdanie jakie widziałem na tym forum.

Podpisuje się dwoma rękami.


P.S: na przyszły sezon wróżę kolejny hit Yamahy- XSR 700 (o ile nie przesadzą z ceną, a za pewne nie przesadzą :) ).

Obrazek
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez kabzior » 30/7/2015, 19:55

Movi napisał(a):P.S: na przyszły sezon wróżę kolejny hit Yamahy- XSR 700 (o ile nie przesadzą z ceną, a za pewne nie przesadzą :) ).

Obrazek


O cholercia, r-e-w-e-l-a-c-j-a!!! Jaka piękna!
Przecież to jest spełnienie tego co myślałem, że jest niemożliwe - połączenie wzornictwa pięknych YBR125 Custom czy SR-400 z "normalnym" nakedowym silnikiem!

Właśnie chyba sprawiłeś, że zrezygnowałem z zakupu MT 07 :D
Avatar użytkownika
kabzior
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 12/7/2015, 20:36
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na gr