Zobacz wÄ…tek - Jaki motocykl w teren? [5-7tys]
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl w teren? [5-7tys]

Enduro, Cross
_________

Jaki motocykl w teren? [5-7tys]

Postprzez Gabrys94 » 7/6/2015, 21:51

Witam.
Wiem, że ten temat był już nieraz wałkowany no ale ;)
Poszukuję motocyklu w teren. Będzie to mój pierwszy motocykl. wcześniej miałem styczność ze skuterami oraz jakimiś "50" endurakami, raz czy dwa yz250f :D . Czyli jednym słowym z moim doświadczeniem szału nie ma. Po przemyśleniu jaką typ wybrać zdecydowałem się na enduro ( nie zamierzam jeździć po ulicach jedno że nie mam prawka drugie nie lubie )
Teren w którym bym jeździł to pola, gdzieś lasy wypad w Gorce(góry) c jak bardziej ogarnę jazdę. W skrócie zastanawiam się co wybrać. Wiem że wszyscy na forach radzą dt ale szukam coś bardziej w teren tyle że nie crossa bo wątpie że takie przykładowo sx 125 bym ogarnął po zatym koszty utrzymania przy fullu też nie za małe :
Lat 21
waga 90kg
wzrost 195 cm
Doświadczenie: znikome
Fundusze 5-7,5 tys (tutaj tylko na motocykl, kask buty ochraniacze inny budżet bo reszta już jest )
W miarę żeby nie był awaryjny wiadomo niskie-średnie koszty utrzymania. (bo to wiek taki że głupio rodziców prosić o kase ;) )

Zastanawiam się nad exc tyle że to już hard enduro, a tak to oprócz exc i dt'ki nic mi nie przychodzi na myśl. aaa no i pojemnościowo 125 chyba że 250 4t tyle że nie wiem czy ogarnę.

Z góry dziękuję za pomoc i cierpliwość bo wiem że był ten temat wałkowany x razy
Avatar użytkownika
Gabrys94
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/11/2014, 23:39
Lokalizacja: Podhale


Postprzez henio12323 » 7/6/2015, 22:14

z tą kasą kiepsko, ale na takie górzyste tereny zamiast jeździc czesto DT wolałbym jeździc 2X rzadziej ale EXCkiem ( exc kosztuje duzo wiecej w utrzymaniu ) cos z ciuchami do 7500 wyrwiesz ale szału nie bedzie, popatrz nad husqvarnami WR 125 ( nie wre ani nie cr ) sprzet porównywalny z exc ale tanszy w zakupie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Gabrys94 » 7/6/2015, 22:35

Czyli wr jeszcze obczaję. Bo 7,5 tys mam stricte na motocykl do ubrań mam kasę mam już i ona się nie wlicza w to 7,5 tys ;) No bo w dt to raczej nie ma sensu się pchać nawet ostatecznie ? No teren u mnie jest wysmienity bo z każdej strony góry lasy pola. Ale jeszcze więcej jest tych wyśmienitych strażników teksasu co na kogutach gonią po polach ale to już inna kwestia ;)
Avatar użytkownika
Gabrys94
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/11/2014, 23:39
Lokalizacja: Podhale

Postprzez henio12323 » 8/6/2015, 10:53

hard endurakiem masz wiecej mozliwosci zabawy, tam gdzie DT dawno wymięknie exc jeszcze pojedzie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê