Zobacz wątek - Motor do 6000zł dla laika
NAS Analytics TAG

Motor do 6000zł dla laika

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motor do 6000zł dla laika

Postprzez cosmohdesign » 5/6/2015, 09:58

Witam
Motorami zaraziłem się niedawno poprzez swoją dziewczynę. Mam zamiar isc w lipcy/sierpniu robić prawko b i a2. Mam do Was pytanie a mianowicie jaki motor kupić w granicach 6tyś? Konkretniej zacznee się rozglądać na jesień bo póki co i tak prawka nie mam ale pytam po prostu z czystej ciekawosci. Jako, że moje doswiadczenie z motorami ograanicza sie na tym, że raz jechałem na skuterze i 2 razy na jakims ala'skuterze ze zmienianymi biegami. Mam pewne obawy przed tym , czy udzwigne moto, czy jak tak jako laik pojde na a2 to czy mnie nie wysmieją itp. No ale wracając do sedna, co byscie polecicili ? Bardzo podobają mi się takie moto na wygląd sportowy :)
Sądze, że 250cc to max jak dla mnie, wiekszych bałbym się podjąć (mimo ze bd musial zdawac wiekszym na a2 :roll: )


A i jeszcze małe uzupełnienie
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
BRAK

- Wiek, waga, wzrost,
17-18 lat, 64 kg, 185 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda do szkoły/ze szkoły (miasto), jazda z plecakiem czasami, dla rozrywki też Smile


- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na motocykl mam 6000 zł

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle ile trzeba aby motocykl dobrze funkcjonował

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
sportowe,nakedy

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
YAMAHA YZF 125
Honda cbr 125


A własnie i jakie ciuchy trzeba kupic ? jaki kask?

Naucz sie edytowac swoje posty, podpisales sie pod regulaminem wiec go przestrzegaj. Zalozyles temat w zlym dziale (pierwszym od gory, czyli pewnie nie zapoznales sie z forum tylko piszesz byle gdzie). Ostrzezenie ustne, pomysl zanim zrobisz. Przenosze. rosiboj
cosmohdesign
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5/6/2015, 09:25


Postprzez Marsjanin » 6/6/2015, 22:20

Witaj!

Na wstępie powiem Ci, że nie trafiłeś w odpowiedni dział. Mamy miejsce do pytań dot. kategorii A2. Uważam, że śmiało znajdziesz tam odpowiedź, co wybrać na dobry początek.

Od razu uprzedzę Cię, że bezpieczna jazda też sporo kosztuje, więc przygotuj się na wydatki. Kask to koszt około 600zł, rękawice 120-150zł, buty 450zł, skóra/tekstyl 1200zł - ceny podane przeze są oczywiście orientacyjne (po najniższej linii oporu), ale raczej ciężko będzie dorwać nóweczki w niższych cenach, a przy okazji nie mieć obawy, że to, co masz na sobie nie jest w stanie zapewnić Ci dostatecznej ochrony. Jeżeli zechcesz brać się za używki, to chociaż kask kup prosto ze sklepu ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Madalena » 19/6/2015, 21:48

Nic sie nie obawiaj. Spokojnie poradzisz sobie z przyduszona 600 na kursie, ja tez miesiac temu mialam identyczne obawy. Raz usiadlam jakies 5lat temu na moto chlopaka i po trzech minutach zdrapywali mnie z pnia dorodnej sosny:) Po jakims czasie znow zachcialo mi sie usiasc na motocyklu i zapisalam sie na kurs kat A.
Dopiero na teorii dowiedzialam sie ze bede zdawac na kawassaki er6n, czyli jak dla mnie rakieta.(nigdy nie siedzialam nawet naskuterze. Strachu bylo duzo w wyobrazni, bo jak usiadlam na siodle to zaczela sie fajna zabawa, najpierw pyrkanie a potem co raz lepiej i w srode mam egzamin. Na duzym (jak dla mnie) moto naprawde dobrze sie jezdzi.
Wiec podciagaj uszy do gory i nie martw sie na zapas. Trzymam kciuki. Pozdrawiam.
Madalena
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/4/2015, 10:58



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê