Zobacz wÄ…tek - YZF R125 - kontrolka silnika
NAS Analytics TAG

YZF R125 - kontrolka silnika

Wywalac wszystko jak leci

YZF R125 - kontrolka silnika

Postprzez radlen » 4/6/2015, 12:39

Witam wszystkich,
wystąpił u mnie mam nadzieje ze mały problem, lecz nie wiem od czego zacząć spawdzanie. Wczoraj jechałem na spotkanie zaparkowałem i po jkais dwóch godzinach chcialem odpalić moto i nic, zero reakcji na zegarach, miałem juz tak kiedys ale wystarczyło ruszyc go w tył, przod albo na popych dac lekko i pozniej juz zaskakiwał i działał, zdarzyło się tak kilka razy i wcozraj tak samo to zrobilem. Odpalil pojechalem kilka km w korku i nagle patrze kontrolka silnika i zaczyna spadac z obrotow i zgasl. Odpalic znowu nie chciał zero reakcji. sprawdziałem olej, poziom płynu chłodniczego i wszystko ok. dolalem nawet płynu do zbiornika . Odpaliłem na popych i na biegu neutralnych wszytko ladnie chodzilo bez kontrolki. Jak ruszyłem ponownie powyzej 5 tys obrotow kontrolka zaczela migac i gasl. Kontrolka pojawiala sie i znikała albo clay czas swieciła. Temperatura silnika była ok nic sie na kontrolkach nie pojawiło, zreszta odczekałem swoje zanim ruszyłem. Akumulator chyba tez jest jeszcze ok, ale to chyba by nie swiadczyło o gasnieciu na wyzszych obrotach.
Moto stoi na dworze i nie odpalanie usprawiedliwialem do tej pory wlasnie moze wilgocia ale od kilku dni nie padalo a wcozraj bylo wrecz upalnie i dzis tez nie odpala. Proszę o podpowiedź bo sprawdzic po kolei, dzis biore sie za bezpieczniki i instalacje czy nic nie zaśniedziało albo sie rozpielo, przepalilo.

Kultura pracy silnika póki się nie zaświeci kontrolka silnika jest bardzo dobra, wszystko chodzi idealnie ale jak się zaświeci to nagle skaczą obroty i dzieją się dziwne rzeczy.

Moto kupiłem w lutym wiec jestem świeżym posiadaczem korzystając na kategorie B wiec nie mam wielkiego doświadczenia z motocyklami.
Wymieniałem w moto w tym sezonie olej, płyn chłodniczy i filtr oleju,
Nie wymieniałem świecy i filtrow powietrza ( czy to moze być przyczyna)

Dziękuję za uwagę i proszę o konkretne odpowiedzi, może ktoś miał podobną sytuację.

Pozdrawiam
radlen
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/6/2015, 12:24


Postprzez WojakPL » 4/6/2015, 15:11

Nie ten dział
WojakPL
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2014, 14:21
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce


Postprzez MarSen » 5/6/2015, 10:17

Temat leci do kosza, identyczny jest już w dziale 125.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê