Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl !
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl !

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl !

Postprzez Veniacz » 19/5/2015, 13:54

Witam, chcę zacząć swoją przygodę z motocyklami i kupić jakiś sprzęt jednak z dnia na dzień pomysły są coraz to nowsze i nie mogę się na nic zdecydować ...

Mam 185cm wzrostu i ważę 80kg,
Nikłe doświadczenie ( raz jeździłem na skuterze, raz na motorze 80cc z automatyczną skrzynią biegów)

Nie mam prawa jazdy kategorii A, jednak posiadam B od 4 lat, dlatego też poczęści skłaniam się do zakupu motocykla 125cc ze względu na możliwośc legalnego poruszania się po drogach. Z drugiej strony, znajomi odradzają taki wybór "bo ci będzie mocy brakować po tygodniu", więc myślę też nad 250cc ale bez żadnych uprawnień.

I tu pojawia się moje pytanie, jak obecnie wyglądają przepisy ? czy ktoś poruszający się na motocyklu powyżej 125cc bez uprawnień ( posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B), może mieć poważniejsze problemy niż mandat ? ( ile zł taki mandat wynosi ? )

I druga kwestia, MOTOR, jeżeli 250 to zdecydował bym się na ninje 250 albo ninje 300, z kolei 125 była by to honda cbr 125 2013r.

Pozdrawiam, i proszę o odpowiedź :)
Veniacz
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22/8/2014, 10:41
Lokalizacja: Kraków


Postprzez leff » 19/5/2015, 14:04

gdybys zapoznal sie z regulaminem forum to bys sie nie pytal o jazde 250 bez uprawnien
gdybys uzyl opcji szukaj to bys wiedzial jakies sa konsekwencje jazdy bez uprawnien
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Emil Wojcik » 26/5/2015, 18:47

1) nie można
2) mandat i zabranie prawka/dowodu rej.
Emil Wojcik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 29/4/2015, 17:06
Lokalizacja: Wielkopolskie



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê