Zobacz wątek - jakie moto do codziennej jazdy (małe spalanie)
Zobacz film i szczegóły »
?? loading...
NAS Analytics TAG

jakie moto do codziennej jazdy (małe spalanie)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

jakie moto do codziennej jazdy (małe spalanie)

Postprzez tecto » 18/5/2015, 21:07

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

2.5 roku jazdy po dużym mieście, w korkach, w trasie. Za sobą różne niebezpieczne sytuacje, łącznie ze ślizgiem po hamowaniu na mokrym. Doświadczenia praktycznego więc trochę jest.
~8000 km na 50-tce, później ~13000 na 125-tce. Nie mam prawka, planuję zrobić i wtedy kupić większe moto.

- Wiek, waga, wzrost,

31lat, 70kg, 173cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Głownie jazda codziennie do pracy, po mieście i weekendowe wypady poza.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

8000-9000 km

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Ciuchy mam, na moto chcę przeznaczyć 6-7 tys.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Nie mam pojęcia na co się nastawiać. W tej chwili mam chińską 125-tkę w której koszty eksploatacji są tak niskie, że pomijalne... Zdaję sobie sprawę, że przy firmowym moto koszty drastycznie wzrosną, ale nie wiem jakich się spodziewać?

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Najbardziej sportowe i nakedy. Mogą być jednak w zasadzie wszystkie do rozważenia oprócz enduro.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Na razie się nie rozglądałem...


Historia jest taka, że od 2.5 roku jeżdżę jednośladem. Od wakacji 2014 jeżdżę 125-tką, ale chcę zrobić prawko i zamienić na coś większego. Sprawa jednak jest tego typu, że moja 125-tka pali mi w tej chwili ok. 2.6 - 2.7 litra co jest dla mnie ogromnym plusem w dojazdach do pracy - miesięcznie ok. 1200 km.
Podejrzewam więc, że ciężko będzie znaleźć coś większego co będzie paliło podobnie - chyba że się mylę?
Czy znajdzie się jakieś fajne moto które będzie spalało w okolicach 3-3.5 litra / 100 km?
Ostatnio edytowano 19/5/2015, 11:29 przez tecto, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38


Postprzez lagiboy » 18/5/2015, 21:26

hyosung 250 GD Exiv
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez tecto » 19/5/2015, 07:47

Szczerze mówiąc to nie podoba mi się jego wygląd... Jakiś taki kanciasty... Poza tym z tego co widzę potrzebny budżet to 2x więcej niż zakładam. Chyba, że są jakieś starsze roczniki?
W ogóle to zastanawiam się czy tym wymaganiem tak niskiego spalania nie stawiam zbyt dużego ograniczenia?
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38

Postprzez Rolnik62 » 19/5/2015, 09:53

A skutery np 400 cc wchodzÄ… w grÄ™ ?

Obrazek (otwórz link)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez tecto » 19/5/2015, 11:24

Kurcze zastanawiałem się kiedyś nad skuterem. W sumie fajne ma funkcje "miastowe". Byłoby to jednak małżeństwo z rozsądku a nie z miłości :)
Skutery mnie jakoś nie kręcą mimo, że patrząc od strony funkcji - na moje potrzeby skuter byłby idealny.
Może jednak jakieś moto, coś właśnie do 300 cm3, może coś starszego co jednak nie będzie wyglądało jak bida z Indii :roll:
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38

Postprzez Rolnik62 » 19/5/2015, 14:06

Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez MK4 » 19/5/2015, 16:46

Jak chcesz śmigać tanio to zostań na tym co masz
Każdy motocykl firmowy kosztuje i potem okaże się że nie stać na podstawowy serwis świece,olej filtry, Regulacje
Chyba żaden motocyklista nie liczy ile jego pupil pali :)
Komar 3 1963r | Jawa mustang 50 cm 1972r | ETZ 150 1990r | Suzuki GSX 750 F 1992r | Kawasaki ZX6R 2000r | https://www.youtube.com/watch?v=w4RaxfZLqKk
Avatar użytkownika
MK4
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22/4/2015, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Emil Wojcik » 26/5/2015, 18:48

MK4 napisał(a):Jak chcesz śmigać tanio to zostań na tym co masz
Każdy motocykl firmowy kosztuje i potem okaże się że nie stać na podstawowy serwis świece,olej filtry, Regulacje
Chyba żaden motocyklista nie liczy ile jego pupil pali :)


Oj, zdarzajÄ… siÄ™ tacy, co kupujÄ… moto pod spalanie.
Emil Wojcik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 29/4/2015, 17:06
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez skidmarks » 27/5/2015, 08:15

CBF 250 - spalanie - http://www.spritmonitor.de/en/detail/505494.html


- konkurentem dla niego to

Yamaha YBR 250 - tyle ze patrząc na niego - widać że to Yamaha "kategorii B" - skutery są lepiej wykonane.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê