Zobacz wątek - Szczecin, gdzie naprawić silnik Yamaha R6 2003
NAS Analytics TAG

Szczecin, gdzie naprawić silnik Yamaha R6 2003

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Szczecin, gdzie naprawić silnik Yamaha R6 2003

Postprzez Eblistor » 10/5/2015, 19:40

Witam, jak w temacie, poszukuję kogoś w okolicach Szczecina, kto podejmie się rozebrania silnika Yamahy (na gaźnikach), potwierdzenia prawdopodobnej usterki i naprawy, wymiany części, do tego niech nie będzie najdroższy i żeby nie trwało to 2 lata :P

Kupiłem taniej "minę", która miała być tylko do regulacji,a jak się okazuje, kto oszczędza, dwa razy płaci.

Objawy:
na zimnym silniku ciężko odpalić, nie utrzymuje obrotów, dopiero po nagrzaniu jest ok i jedzie również dobrze, wczoraj odpaliła jeszcze nie najgorzej bo było ciepło, ale dzisiaj rano, kiedy już było dość zimno na dworze, wychechłałem akumulator i na pych musiałem odpalić.
Według warsztatu spaliny wracają do komory spalania, co jest przyczyną ciężkiego odpalania motocykla i bierze również olej (chyba) kiedy ją kupiłem musiałem dolać bo kontrolka oleju się zapalała co jakiś czas jak jechałem, a rura wydechowa też jest lekko brudna, chociaż nie jest całkiem usmolona, tak mi się zdaje.

Możliwa usterka:
Warsztat który wziął ją na regulację zaworów i synchronizację, nie chciał podjąć się naprawy silnika ani znalezienia zamiennika (stwierdzili że nowy silnik trzeba kupić).
W środę zadzwonili do mnie że silnik jest zdrowy i ma dobrą kompresję, a w czwartek zadzwonili że prawdopodobnie są pęknięte pierścienie lub tłoki, ale pewności nie ma, bo trzeba by silnik rozebrać.

Proszę o pomoc w znalezieniu kogoś kto się na tym zna i byłby w stanie to zrobić, tzn. naprawić.
Pytałem u siebie jednego gościa, który się podobno na tym zna (nie ma żadnej firmy, po prostu się podobno zna), mówi że niechętnie, ale by się może podjął za 2000 zł plus części o ile się da naprawić i o ile znajdzie usterkę.
Sam blok silnika jest chyba w porządku, jak wspominałem, kompresja jest na poziomie 11 bar?

Nie chodzi mi również o to żeby było tanio, chociaż wiadomo 2000 ł to nie mało i gdyby było taniej, to super, ale chciałbym żeby zajął się tym ktoś kto ma doświadczenie, umie to zrobić i żeby nie było sytuacji że rozbierze, nie znajdzie usterki a ja 2000 zł będę musiał zapłacić bo mi motocykla inaczej nie odda.

Proszę o pomoc w poszukiwaniach i z góry dzięki :)
Romet 50 ccm
"Chińczyk 50 ccm"
Suzuki GSX600F 1993
Yamaha YZF R6 2003
Eblistor
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa