Zobacz wątek - Problem z Gilera gsm 50

Problem z Gilera gsm 50

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Problem z Gilera gsm 50

Postprzez szafa1997 » 4/5/2015, 11:32

Witam!
Tak jak w temacie, mam problem z moją Gilerą (silnik EBS 050) , a mianowicie chodzi o to że nie mogę uregulować gaźnika (zachowuje się tak jakby ciągnął lewe powietrze, czasami skacze na wolnych obrotach) , wgl nie reaguje na śrubkę paliwo-powietrze. Aktualnie mam gaźnik 21mm Dellorto, a miałem 14mm (także nie reagował na śrubkę) , powodem wymiany było to że na 14mm nie chciał schodzić z obrotów (przy 6 tyś i wyżej) .
Według mnie mogą to być nieszczelne simmeringi bo zrobiłem już wszystko co mogłem, a mianowicie:
-Wymiana uszczelek pod głowicą i cylindrem
-Sprawdzałem stan tłoka i cylindra i jest ok
-Zamówiłem nowy króciec ssący (zamontowany)
-Wszystkie niepotrzebne wyjścia w gaźniku i na króćcu zaślepiłem
-Oczywiście gaźnik czyściłem setki razy
-Wymieniona linka gazu
W sumie to wszystko, ale chciałbym zaznaczyć to że mam mocno zaolejony tłumik na końcu i moto przy dużym obciążeniu silnik po dodaniu gazu gaśnie (jak odejmę gazu to chodzi z powrotem) i nie chce wchodzić na więcej niż 8,5 tys obrotów na biegu, na biegu jałowym zakręci się do 12 tyś i odcina, wtedy muszę odjąć gazu i chodzi dalej
Z góry dziękuję za porady
Pozdrawiam !
szafa1997
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm