Zobacz wątek - Czy zmieniło się już prawo dotyczące jazdy bez uprawnień ?
NAS Analytics TAG

Czy zmieniło się już prawo dotyczące jazdy bez uprawnień ?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez GuzioRR » 15/6/2015, 09:56

Nie będe teraz wertował przepisów zeby przetaczać artykuły.Chciałem pomóc i popytałem troche tu i tam, jezeli nie satysfakcjonuje Cię moja odpowiedź to poprostu nie bierz jej pod uwagę.Nie sieje propagandy że tak jest i koniec tylko poddaje komentarz do wspólnej dyskusji.Źródło z którego czerpałem informacje jest naprawde rzetelne.A w ogóle to najlepiej będzie pójść na komisariat i dopytac sprawe.
GuzioRR
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/5/2015, 20:56
Lokalizacja: Lodzkie


Postprzez Fugu » 15/6/2015, 10:15

Chciałem pomóc i popytałem troche tu i tam, jezeli nie satysfakcjonuje Cię moja odpowiedź to poprostu nie bierz jej pod uwagę


To czy mnie ta odpowiedz satysfakcjonuje, nie ma najmniejszego znaczenia. Zreszta ja jestem swiadom tego co robie i jesli decyduje sie na lamanie prawa (n.p. przekraczajac dozwolona predkosc) to nie lamentuje jak musze poniesc konsekwencje.

Znaczenie ma to, ze opowiadasz bzdury, na podstawie ktorych dzieci moga popelniac wykroczenia i ponosic za to sankcje - przy odrobinie pecha do konca zycia. Dolozysz sie do rety, jesli na podstawie twoich bajeki ktos spowoduje wypadek i n.p. polamie dziecku kregoslup?

A w ogóle to najlepiej będzie pójść na komisariat i dopytac sprawe.


Nie. Najlepiej jest przeczytac obowiazujace przepisy i byc swiadom konsekwencji. Nie jestesmy przy skubaniu pierza, zeby poprawnym rozwiazaniem bylo "jedna baba drugiej babie......"
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Tofcio82 » 15/6/2015, 19:19

Mozliwosci sa dwie.

1 <<<<<
SPRAWA KONCZY SIE NA MIEJSCU, W POSTEPWANIU MANDATOWYM (obowiazuje taryfikator):
Za jazde bez ZADNYCH uprawnien: 500zl. ZAWSZE 500.
Za jazde bez odpowiedniej kategorii (czyli mam np. B i jade na motocyklu): 300zl.
Za udostepnienie pojazdu osobie bez uprawnien: 300zl.

2 <<<<<
POLICJANT STWIERDZA, ZE TWOJ PRZYPADEK ZASLUGUJE NA SKIEROWANIE DO SADU (zawsze ma takie prawo).
Sad moze Cie uniewinnic.
Sad moze orzec grzywne w wysokosci od 50 do 5000zl.
{Art.94 KW}


Osobna kwestia to prowadzenie pojazdu w przypadku, gdy uprawnienia zostaly odebrane.
Obecnie jest to przestepstwo zagrozone kara do dwoch lat pozbawienia wolnosci. {Art.180a KK}
Tofcio82
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3/12/2012, 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez lagiboy » 15/6/2015, 21:20

zapomniałeś o 3 możliwości
bez faktury/ specjalne ubezpieczenie
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Tofcio82 » 15/6/2015, 22:00

Nie ma ubezpieczenia od odpowiedzialnosci karnej :)
Tofcio82
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3/12/2012, 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê