Zobacz wÄ…tek - Nowy Silnik , Dt 50 MBK X limit iskra
NAS Analytics TAG

Nowy Silnik , Dt 50 MBK X limit iskra

i inne małe pojemności
_________

Nowy Silnik , Dt 50 MBK X limit iskra

Postprzez Anonim510 » 6/4/2015, 19:45

Hejka , mam wielki problem ponieważ nie wiem co zrobic , a szkoda mi motorku dt 50 ( MBK X Limit 2007r ) motorek się wystał parę lat w szopie , aż pomyślałem , że go zrobię , ale tłok się zapieczętował w cylindrze , więc kopka nie działa , ale gdy wlałem olej pol roku temu to uruchomiłem kopkę , ale okazało się , że iskry nie ma... u mnie niestety jest osobno moduł moric , osobno cewka , iskrownik 12 cewkowowy, również silnik był zalewany wodą przed stawieniem do szopy bo chłodnica była padnięta i zrobiła się sama rdza w środku tzn od strony sprzęgła jest , nie wiem jak w środku , biegi wchodzi mi tylko jedynka i luz , ale obstawiam ,że po odpaleniu tryby się ustawią bo skrzynia do końca jeździła a silnik ma przejechane 11 tysięcy i niestety pierw bym chciał zrobic iskrę i nie wiem czy kupic na allegro bdb silnik z 2009 roku przebiegiem również 11 tysięcy i przełożyc i dopiero robic iskrę czy np zmienic cylinder za 120 zł maline i ogarniac poprostu iskrę czuje poprostu , że silnik to kaput ... , że trzebało by zmienic w nim wszystko sprzęgło uszczelniacze lozyska itp , a motorkiem bym chciał na sezon 5-8 tys km zrobic i sprzedac

Cewka sprawka
Fajka również

Iskrownik nie mam pojęcia był kiedyś wyciek i iskrownik lekko jest zabrudzony olejem i karter od strony iskrownika jest pęknięty i może wilgoc go załatwiła ??
Anonim510
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 18/4/2012, 17:02


Postprzez henio12323 » 7/4/2015, 08:20

szkoda kasy na nowy silnik, generalnie to zrób tak

spusc olej ze skrzyni, jak poleci biała maź to rozbieraj dekielk i zregeneruj pompe wody.

sciągnij cylinder i zobacz w jakim stanie jest tłok korbowód itp, zobacz cyz masz tam tone rdzy czy wszystko wygląda sensownie. jak nie ma rys, i wszystko nie jest mocno skorodowane to jeszcze bedzie jeździło.

wyczysc gaźnik, wymien swiece.

i teraz trzeba dojść dlaczego nie ma iskry, wilgoć nie ma mocno znaczenia,m chyba że to korozja juz cos przeżarła.

kluczyk działa ? moze zapłon nie jest włączony albo jakieś gaszenie silnika odcina iskre, tam przy module albo zapłonie powinien być zółtoczarny przewód, i idzie gdzies do kierownicy do wyłączania zapłonu, warto go na próbe odpiąć żeby miec pewnosc że to nie odcina iskry
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê