Zobacz wÄ…tek - Pierwszy endurak
NAS Analytics TAG

Pierwszy endurak

Enduro, Cross
_________

Pierwszy endurak

Postprzez mju » 31/3/2015, 15:17

Hejka, mam zamiar zakupić na wiosnę lub w wakacje jakieś hard enduro i chciałem zaczerpnąć kilka rad. Będzie to moje pierwsze moto. Mam 18lat, 185cm i ponad 70 kg. Szukam czegoś typowo w las, bagna, pagóry, drogi polne, jakieś żwirownie itp. Myślałem nad 250 4t, może ktm exc, yamaha wr. I teraz pytanie, który motocykl by się lepiej sprawdził ? Preferowałbym ten, który jest lżejszy i bardziej "poręczny". Jeżeli któryś z tych dwóch to jakie roczniki szukać ? Na wydanie mam około 12-14 tys. zł.
mju
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31/3/2015, 15:10


Postprzez henio12323 » 31/3/2015, 15:31

generalnie to mocno duzego wyboru nie ma, a w tej cenie praktycznie to tylko yamaha WR lub ktm EXC, jest jeszcze pare motocykli w tej kategorii ale albo egzotyki typu gasgasy, albo padliny tyupu husqvarna czy husaberg. albo jeszcze cos typu honda CRF X co jest crossówką z lampami bardziej niz typowe hard enduro.

a róznice miedzy WR a KTM są niewielkie, może doswiadczony zawodnik jakby siadł na jednego i drugiego mógł wyłapać róznice, ale jako amator jak siądziesz czy na KTMa czy na yamahe to i tak bedziesz mocno zadowolony i długo nie wykorzystasz potencjału motocykla.

co do pojemnosci 250 w 4T super sprawa, ekonomiczny w miare żwawy, nie za mocno ale też nie jest słaby i mozna atakować spore podjazdy. alternatywą jest jakies mały 2T 125/200 ale jak dla mnie 2T do codziennej jazdy wokół komina, jest kiepski, sporo pali, wiec zasieg mały, częste remonty itp itd. 4takt mniej pali, wiec zalejesz pod korek i masz spory zasięg. no i o ile nie jeździsz mega technicznych podjazdów, elementów typu superenduro to 4T jest dla ciebie lepszy. ( tutaj nie mówie że nie bedziesz mógł na 250 w 4T skakać po belkach czy oponach, po prostu 2T byłby nieco poręczniejszy ale 4T niexle sie sprawdzi na belkach ale lepiej na dłuzszych lesnych prostych )

roczniki jakie szukać - takie na jakie cie stać
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê