Zobacz wątek - Nietypowy problem z ładowaniem SV 650S K1
NAS Analytics TAG

Nietypowy problem z ładowaniem SV 650S K1

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nietypowy problem z ładowaniem SV 650S K1

Postprzez Zaknefein » 26/3/2015, 13:07

Wystąpił u mnie dość nietypowy problem z ładowaniem w motocyklu Suzuki SV 650s a więc od początku:

Jakiś czas temu motocykl nie odpalił ponownie mimo nowego akumulatora...postanowiłem naładować akumulator oraz sprawdzić napięcie ładowania. Wynosiło 13,8V na obciążeniu i przy 1tys obrotów, ale gdy zwiększałem obroty napięcie rosło do 20V. Diagnoza: uszkodzony regulator napięcia. Na wszelki wypadek zrobiłem pomiar alternatora i wyszło książkowo: 90V przy 5 tyś. obr. na wszystkich stykach.

Postanowiłem kupić regla, oczywiście szkoda było kasy na oryginał za 300-400zl to zacząłem od gówna za 40zl, wtyczki trzeba było przelutować ze starego, udało się, podłączam, sprawdzam:

13V przy 1,5tys. obr. bez obciążenia
11,8V przy 5 tys. obr. pod obciążeniem

Diagnoza: gówniany regulator. Postanowiłem nadal zaoszczędzić i kupiłem kolejny za 100zl, tym razem w stanie nowym. Wtyczki pasują, podłączam, sprawdzam:

14,0V przy 1,5tys. obr. bez obciążenia
12,6V przy 1,5tys. obr. pod obciążeniem
12,8V przy 5 tys obr. pod obciążeniem

Diagnoza: może być gówniany regiel, ale coś może być nie tak z elektryka więcej. Znowu pomiary, akumulator naładowany, klemy dokręcone, napięcie alternatora idealne, rezystancja alternatora powinna być 0,2-0,55 a była 0,8, ale to chyba nie koniec świata, cała instalacja sprawdzona i wyczyszczona, zaśniedziałe elementy wyczyszczone, wszystkie połączenia powinny być OK.

Tamten regiel oddaje i kupuję kolejny, znowu za 100zl ale tym razem oryginał ale używka. Wyniki pomiarów prawie identyczne jak wyżej.

Ręce opadają, czy muszę kupić nowy regiel za 350zl? czy może winić jeszcze coś innego?

Help :)
Zaknefein
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa