Zobacz wątek - Opłata w US
Advertisement
NAS Analytics TAG

Opłata w US

Przepisy, prawo
_________

Opłata w US

Postprzez drezz » 18/3/2015, 09:13

Kupiłem motocykl sprowadzony z Niemiec od pewnego dealera w Polsce. Byłem w starostwie pytać się o wymagane dokumenty do rejestracji. Pani w okienku wspomniała mi o dwujęzycznej umowie kupna-sprzedaży (mam), przetłumaczony dowód rejestracyjny i karta pojazdu (mam). Umówiłem się więc na rejestrację ale teraz czytam w internecie jeszcze o jakiejś opłacie w Urzędzie Skarbowym. O tym nic mi pani w starostwie nie wspominała. Czy to jest wymagane? Na umowie kupna-sprzedaży mam wpisane, że motocykl został kupiony za 600 euro.
drezz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/9/2014, 18:15


Postprzez wrobelw » 18/3/2015, 14:08

Ostatnio rejestrowałem samochód z Niemiec, od tego roku nie płaci się już nic w Urzędzie Skarbowym, tylko musisz mieć opłaconą akcyzę i recykling. Ale działa to tylko w chwili gdy Twój motocykl nigdy nie był rejestrowany w Polsce, ale wnioskując po Twojej wypowiedzi że Pani w US nic Ci nie wspomniała o wpłacie pewnie nigdy nie był rejestrowany u nas.
Kawasaki ZX6R 636 B1H
Avatar użytkownika
wrobelw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/2/2013, 22:47
Lokalizacja: Człuchów


Postprzez drezz » 19/3/2015, 10:54

Jeśli dobrze pamiętam to recykling dotyczy tylko samochodów osobowych więc motocykle odpadają. O akcyzie też pierwsze słyszę. Z tego co mówiła mi pani w starostwie wychodzi na to, że jedynie przetłumaczone dokumenty są mi potrzebne do tymczasowej rejestracji. Potem ubezpieczenie, przegląd i kolejna rejestracja ale tym razem na stałe tablice.
drezz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/9/2014, 18:15

Postprzez drezz » 19/3/2015, 11:00

Jeśli dobrze pamiętam to recykling dotyczy tylko samochodów osobowych więc motocykle odpadają. O akcyzie też pierwsze słyszę. Z tego co mówiła mi pani w starostwie wychodzi na to, że jedynie przetłumaczone dokumenty są mi potrzebne do tymczasowej rejestracji. Potem ubezpieczenie, przegląd i kolejna rejestracja ale tym razem na stałe tablice.
drezz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/9/2014, 18:15

Postprzez drezz » 19/3/2015, 11:00

Jeśli dobrze pamiętam to recykling dotyczy tylko samochodów osobowych więc motocykle odpadają. O akcyzie też pierwsze słyszę. Z tego co mówiła mi pani w starostwie wychodzi na to, że jedynie przetłumaczone dokumenty są mi potrzebne do tymczasowej rejestracji. Potem ubezpieczenie, przegląd i kolejna rejestracja ale tym razem na stałe tablice.
drezz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/9/2014, 18:15

Postprzez suhy-19 » 19/3/2015, 11:16

w US musimy wziąć zaświadczenie o zwolnieniu z vat :D oczywiscie musimy za nie zaplacic cos ponad 100zl :P
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez drezz » 19/3/2015, 12:11

No ale ja właśnie byłem w US po to zaświadczenie i gościu mi powiedział, że oni już czegoś takiego nie wydają...

Ps. sorry za kilka tych samych postów. Coś nie tak z internetem u mnie.
drezz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/9/2014, 18:15



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê