Zobacz wÄ…tek - drgania na kierownicy
NAS Analytics TAG

drgania na kierownicy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

drgania na kierownicy

Postprzez przem81 » 2/3/2015, 13:37

Witam.
Wczoraj ładna pogoda wiec wyjechałem się przewietrzyć po zimowej przerwie. Podczas jazdy od razu zauważyłem że na dłoniach odczuwam kazdy drobny kamyczek z asfaltu jak by nie było zadnej amortyzacji (trochę przesadnie to określiłem ale czuć drgania). Moto po wymianie przedniej opony i oleju w lagach. Czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem kiedyś? Czy potrzeba trochę czasu zeby się ułożyło. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.
- opona michelin pilot power
- ciśnienie 2,5
- olej w lagach 10w
Obecnie CBR F4
Poprzednio CBR F2
Avatar użytkownika
przem81
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 10/4/2014, 18:56
Lokalizacja: GrudziÄ…dz


Postprzez Rura » 2/3/2015, 13:46

Szczerze? To powiedziałbym rozluźnij ręce ;-).
A na poważnie, to może manometr źle pokazywał i masz za mocno oponkę nadymaną.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez przem81 » 2/3/2015, 13:50

Też tak o tym pomyślałem, ale z drugiej strony zawsze na tej stacji pompuje bo kompresor mają automatyczny. zapinasz i samo dyma, nigdy nie miałem zastrzeżeń, jednak spróbuje upuscić trochę i zobacze co będzie

z tym rozluźnieniem rąk to tez masz trochę racji po takiej przerwie to całkiem mozliwe ;)
Obecnie CBR F4
Poprzednio CBR F2
Avatar użytkownika
przem81
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 10/4/2014, 18:56
Lokalizacja: GrudziÄ…dz

Postprzez henio12323 » 2/3/2015, 14:20

po dłuzszej przerwie zawsze jest co innego, ja zawsze siadam i czuje że a to kierownica krzywa ;P a to cos grzechocze w silniku, pare dni jazdy i zapominam o problemach.

pobaw sie na sucho zawieszeniem, powinno ładnie płynnie sie chować jak są takie 'skoki" to moze cos jest źle założone, chociazby ośka w kole bo pewnie ma mozliwosc ustawienia złego
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Rura » 2/3/2015, 16:30

Jak jest prosty zawias to nie ma takiej opcji. Musi być dobrze.
Chyba, że ktoś źle poskładał jak rozbierał do mycia. Ale to raczej trudno jest zrobić. Jeszcze jedna możliwość - jak długo stał a był często kercherem myty to może łożyska złe wzieli w posiadanie. Poproś kogoś żeby dobrze potrzymał na stopce coby koło unieść i pokręć kołem czy cicbo i bez oporów się kręci.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez przem81 » 2/3/2015, 20:57

Wszystko jest ok, łożyska i uszczelniacze też wymieniałem. Zawieszenie ładnie się składa, koło cicho się obraca. Może jestem przewrażliwiony. I wymyślam problemy. Jak pogoda się troszkę poprawi to spróbuje na niższym ciśnieniu. Podejrzewam że w tym tkwi problem no i w mojej głowie.

Nie macie tak że jak coś się usłyszy albo poczuje to choćby było dobrze to w bani to siedzi i wtedy są poszukiwania problemu który nie istnieje.

Przekopałem dziś trochę neta i nic nie znalazłem. Uświadomiłem sobie że to przez tą zimę która nas tylko powstrzymuje. A jak już się człowiek dorwie to wtedy szuka, szuka, szuka....
Obecnie CBR F4
Poprzednio CBR F2
Avatar użytkownika
przem81
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 10/4/2014, 18:56
Lokalizacja: GrudziÄ…dz

Postprzez Marselino » 26/4/2015, 18:26

Cześć odgrzeje trochę temat i chciał bym się dowiedzieć jak twoje drgania ponieważ nie dawno wymieniłem komplet opon na Michelin Pilot Power (opony nowe produkcja 2015r) do tego gościu wyważył je i po kilku przejażdżkach stwierdziłem drżenie przedniego koła tak od 120km/h przy 180km/h zanikają. Przed wymiana opon tego nie było więc problem tkwi tylko i wyłącznie w gumach. Ciśnienie w oponie jest dobre jutro jadę jeszcze raz wyważyć oponę bo tylko tu problem może tkwić i dam znać czy coś to dało, a jak to nie pomoże oponę wysyłam na reklamację
Avatar użytkownika
Marselino
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2015, 18:21
Lokalizacja: Kluczbork



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê